דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

מכונית השנה באירופה היא רנו סניק

Getting your Trinity Audio player ready...

בקצרה:

  • רנו זכתה בפעם השביעית בתחרות מכונית השנה
  • בין שבע המועמדות הסופיות, רק שתיים אינן רכבי פנאי
  • ארבע מהן חשמליות, שלוש עם גרסאות חשמל והיברידי  
רנו סניק-E

תחרות מכונית השנה האירופית כבר אינה אירוע זוהר ורב-משמעות כפי שהייתה בעבר, אבל עדיין היא מספקת למנצחת שנה שלמה (לפחות) של מטען שיווקי ויח"צני רב ערך. ובקבוצת רנו, שגם השנה - כמו בשש תחרויות בעבר - אחראים למנצחת, ינצלו זאת ללא ספק עד תום.

רנו סניק-E

הסניק החדש והחשמלי, שנושא את שמו של אחד הדגמים היותר מבריקים שייצרה רנו אי פעם, ניצח שישה דגמים אחרים שהתחרו איתו עד ערב פתיחת תערוכת ז'נבה. עם 329 נקודות ניצח רכב הפנאי של רנו את מכונית הסלון החשמלית של ב.מ.וו, ה-i5 המצוינת אותה בחנו לאחרונה.

הפער היה קטן, רק שלושה שופטים יותר העניקו לצרפתית את התואר על פני הגרמנית, אבל כמאמר הקלישאה, אף אחד לא יזכור מי סיים שני השנה ובאיזה פער. כולם ידעו לדקלם מי ניצח.

במקום השלישי ובפער ניכר משני הראשונים סיים ה-3008 המעודכן של פיג'ו, כשהוא מקדים את ה-EV9, החשמלית הגדולה של קיה עם מקום לשבעה נוסעים.

התוצאות הסופיות:

  • רנו סניק - 329 נקודות (ו-22 שופטים שראו בה מנצחת)
  • ב.מ.וו סדרה 5 - 308 נקודות (ו-19 שופטים שראו בה מנצחת)
  • פיג'ו 3008 - 197 נקודות (ו-3 שופטים שראו בה מנצחת)
  • קיה EV9 (עם 190 נקודות), וולוו EX30 (עם 168 נקודות), BYD סיל (131) וטויוטה C-HR (עם 127 נקודות) השלימו את חלוקת הנקודות בין שבע המועמדות הסופיות.

צוות השופטים הורכב השנה מ-59 חברים וחברות שהגיעו מ-22 מדינות אירופיות - במקום 61 שופטים מ-23 מדינות במקור, לפני החרמת רוסיה עקב הפלישה לאוקראינה. נזכיר כי מספר העיתונאים מכל מדינה נקבע לפי חשיבותה בתעשייה וגודלו של השוק בה. גרמניה, ספרד, בריטניה, צרפת ואיטליה, שלחו כל אחת שישה עיתונאים.

המכוניות נבחנות לפי קריטריונים כמו עיצוב, נוחות, בטיחות, חסכון, ניהוג, ביצועים, שימושיות, ידידותיות לסביבה, שביעות רצון נהג ומחיר קניה. כולן חדשות ועלו רשמית על הכביש השנה והיו זמינות לרכישה עד סוף 2023 בחמישה שווקים אירופיים לפחות, עם צפי מכירות של 5,000 יחידות בשנה ויותר. כל חבר בצוות השיפוט חילק 25 נקודות לפחות לחמש משבע המתמודדות, כאשר הציון המרבי האפשרי לאחת מהמכוניות הוא 10 נקודות.

פורסם לראשונה ב- 26-02-24

למאמר זה התפרסמו 12 תגובות

יעוץ מקצועי חינם לפני קניית רכב
  • צור קשר בוואטסאפ
  • התקשר אלינו

הוספת תגובה

תגובות

תגובות לכתבה

חזור למעלה