שאלות ותשובות

iCar הוא אתר רכב מסוג אחר. לא מדובר באתר של חדשות רכב ולא בפורטל רכב כללי. iCar הוא אתר ממוקד, שנותן מידע וכלים לכל מי ששוקל או מתכוון לקנות רכב חדש או רכב יד שנייה.

מידע: חוות דעת אובייקטיביות על כל המכוניות החדשות שנמכרות בישראל – למעלה מ-250 דגמים שונים ולמעלה מ-1,000 גרסאות שונות.  האתר מספק מפרטים טכניים מלאים של כל המכוניות החדשות שנמכרות בישראל – למעלה מ-80,000 פרטי מידע.

כלים: תיאום נסיעות מבחן, קבלת מידע, קבלת הצעות למימון, ביטוח, טרייד-אין ועוד.

לגברים ולנשים. לנשים? מה לנשים ולמכוניות? תתפלאו. כיום נשים מחליטות לא פחות מגברים על הרכב הבא של המשפחה. אז עמכן הסליחה. האתר כתוב בחלקו בלשון זכר אבל רק מטעמי נוחות.

לא רק לחולי הגה. האתר פונה לכל מי ששוקל לקנות רכב חדש או יד שניה. האתר פונה לכל מי שזקוק למידע אמין ואובייקטיווי ולכל מי שרוצה לבצע השוואה בין מפרטי רכב, להזמין נסיעות מבחן, לקבל הצעות טרייד-אין, הצעות למימון הרכישה, ביטוח ועוד. וכן, האתר פונה גם לחולי הגה - חובבי רכב, שמחפשים חוות דעת, מידע, צילומים וחדשות רכב.

האתר מציע שני מסלולים: "המסלול המהיר" (מופיע במרכז דף הבית ובכל העמודים הפנימיים מצד שמאל) מיועד למחפשים הממוקדים, אלה שיודעים מה שם יצרן הרכב ומה שם דגם הרכב שהם מחפשים. "המסלול המודרך" (מופיע במרכז דף הבית ובכל העמודים הפנימיים מצד שמאל) מיועד למחפשים המתלבטים, שיודעים פחות או יותר איזו קבוצת דגמים מעניינת אותם אבל זקוקים לעזרה. 

המסלול המהיר:
נועה לוי מראשון לציון חולמת על המכונית הבאה שלה - מאזדה MX5 ספורטיבית עם גג נפתח. לוי פותחת את דף הבית של iCar ובמסלול המהיר בוחרת את מאזדה. מייד מופיעה בתפריט רשימת הדגמים של מאזדה שנמכרים בישראל. לוי בוחרת MX5, לוחצת על הלחצן "סע" ומגיעה לעמוד מאזדה MX5 שמכיל חוות דעת מפורטת (כולל התרשמות של מומחים מהמכונית, פירוט לגבי מבחר הגרסאות השונות של הדגם, מאפייני הבטיחות, רשימת דגמים מתחרים ועוד).

המסלול המודרך:
אבי כהן מרמת גן חושק ברכב שטח ("ג'יפ") חדש. הוא פותח את דף הבית של האתר ובמסלול המודרך בוחר את הקטגוריה "שטח" ומגיע לעמוד שמכיל הסבר ידידותי אודות הקטגוריה. כהן לומד שהקטגוריה מכילה למעשה 3 תת-קטגוריות: רכב שטח ללא הילוך כוח (רכב שטח "רך"), רכב שטח כולל הילוך כוח (רכב שטח "קשה") ורכב כביש-שטח פאר (בדרך כלל ללא הילוך כוח). לצד ההסברים מופיעה רשימה של הדגמים שמרכיבים כל תת-קטגוריה. כהן לוחץ על הדגמים, קורא הסברים ומגבש החלטה על המכונית הבאה שלו.

חברות הליסינג וההשכרה משווקות בכל שנה עשרות אלפי מכוניות יד שניה. הקניה מחברות ליסינג והשכרה הפכה מקובלת מאוד בשנים האחרונות. הקונים מקבלים אחריות ותנאי מימון נוחים. הקונים רשאים לבדוק את המכונית טרם רכישה ולדרוש, אם מתעורר צורך, ביצוע של כל התיקונים טרם מסירה. וכך, בדרך כלל, מגלים הקונים שקניית רכב יד שניה יכולה להיות תהליך פשוט וקל.

 iCar מכיל חוות דעת, צילומים ומפרטים של כל הדגמים הנפוצים בחברות ליסינג והשכרה. דוגמאות: מאזדה שש, דייהטסו סיריון, טויוטה קורולה,  האמר  H2.

לכל דגם מוקצה עמוד באתר. העמוד מכיל חוות דעת מפורטת: למי המכונית מתאימה, למי היא לא מתאימה, מה רמת האמינות שלה, רמת הבטיחות ועוד. בנוסף מוצגת טבלה שמכילה למעלה מ-30 סעיפים שונים – בטיחות, צריכת דלק, ביצועים, מימדים, אבזור ועוד.

 iCar מאפשר למשתמש לקבל הצעות ממספר חברות ליסינג או השכרה לגבי דגם הרכב המעניין אותו. השיטה פשוטה: המשתמש בוחר את דגם הרכב שמעניין אותו, ממלא טופס קצר ולוחץ "שלח". הטופס נקלט במערכת iCar ונשלח לחברות המתאימות שיוצרות קשר ישיר עם המשתמש להשלמת תהליך המכירה. כך יכול המשתמש לברור את ההצעה הכי טובה בעיניו. בקיצור, למה לרוץ אחרי חברות הליסינג וההשכרה אם אפשר שהחברות ירוצו אחריכם.
 
 iCar  מכיל מנגנון השוואה בין שניים או שלושה דגמי רכב שונים. ההשוואה מוצגת בטבלה ומתייחסת לכ-60 פרמטרים שונים: מחיר, מידות, ביצועים, בטיחות, אבזור ועוד. המנגנון מבליט ומדגיש את היתרונות של כל דגם לעומת הדגמים האחרים. למשל: מחיר זול יותר, צריכת דלק חסכונית יותר, תאוצה מהירה יותר ועוד.

כן. האתר מאפשר להזמין נסיעות מבחן מיבואני הרכב. המשתמש בוחר את דגם המכונית שמעניין אותו, ממלא טופס קצר ולוחץ "שלח". הטופס נקלט במערכת האתר, פרטי השולח מאומתים ומועברים ליבואן הרכב המתאים לצורך הקצאת מכונית לנסיעת מבחן.

הנציגים של יבואני הרכב יחזרו אליכם בתוך ימים ספורים אחרי מילוי טופס נסיעת המבחן. הנסיעה עצמה אמורה להיערך בהקדם האפשרי. המועד תלוי בדגם המכונית הרצוי, בכמות מכוניות המבחן שמקצה היבואן, בפריסה הגיאוגרפית של המכוניות ועוד.

כן - אם אתה לקוח פוטנציאלי רציני של המכונית. לא – אם אתה חושק בסיבוב לצורך סיבוב. צריך לדעת שכל הפרטים שיוכנסו לטפסים השונים ייבדקו על-ידי אנשי האתר לצורך סינון מתחזים וכו'.

השימוש באתר לא כרוך בתשלום. יבואני הרכב שמחים להעניק נסיעות מבחן ללקוחות פוטנציאלים רציניים.

נסיעת מבחן טיפוסית נמשכת 30-20 דקות. המסלול לא קבוע: לעיתים הוא מוכתב על-ידי איש המכירות ולעיתים ניתן ללקוח הפוטנציאלי חופש לנווט. צריך לדעת להפיק את המקסימום מנסיעת המבחן: להרגיש את המכונית, לבדוק את כל מה שמעניין אותך (למשל, גודל תא המטען), לנסות את המכונית כאילו היא כבר שלכם.

הפרטים מועברים ליבואני הרכב אך ורק לצורך נסיעת המבחן ולא למטרות דואר זבל כזה או אחר.

זה פשוט: צריך לבחור את המכונית החדשה שמעניינת אותך – מתוך תפריט קיים. אחרי הבחירה צריך למלא טופס פשוט. הפרטים נשלחים למספר חברות טרייד-אין. החברות בוחנות את הפרטים ויוצרות קשר עם המציע, שיכול לבחור את ההצעה המשתלמת ביותר עבורו.

אנחנו לא יודעים. זה תלוי במצב של המכונית שלך וזה תלוי במכונית החדשה שתרצה לקנות. יש יבואני רכב שכדי למכור מכונית חדשה מוכנים לסבסד עסקת טרייד-אין על המכונית הישנה של הלקוח. לסבסד, כלומר לרכוש את המכונית הישנה במחיר מחירון מלא.

עליך להגיע לעמוד "יד שנייה מליסינג", לבחור את הדגם המבוקש ולמלא טופס קצרצר. נציגי חברת הליסינג או חברת ההשכרה ייצרו איתך קשר וישלחו אליך פרטים נוספים לגבי הרכישה. היתרון: במקום שאתה תרוץ אחרי חברות הליסינג וההשכרה, החברות רצות אחריך..

אפשר לנסות. לא תמיד מקבלים הנחה. בדרך כלל מקבלים שווה הנחה: תשלומים, מימון, אחריות, אבזור ועוד.

לא נממן את המכונית הבאה שלך אבל בהחלט נעזור לך להשיג הצעת מימון. 

עליך למלא טופס מתאים. אנחנו נשלח את הטופס למספר חברות מימון / בנקים. נציגי החברות יחזרו אליך עם הצעות מימון שונות. אתה תוכל לשבת רגל על רגל ולבחור בנחת את ההצעה הטובה ביותר. היתרון: במקום שאתה תרוץ אחרי חברות המימון, החברות רצות אחריך..

הכל פתוח. זה תלוי בסכום המימון, תלוי במלווה ובלווה.

בהחלט. עליך למלא טופס מתאים. אנחנו נשלח את הטופס למספר חברות ביטוח. נציגי החברות יחזרו אליך עם הצעות שונות לביטוח. אתה תוכל לשבת רגל על רגל ולבחור בנחת את ההצעה הטובה ביותר. היתרון: במקום שאתה תרוץ אחרי חברות הביטוח, החברות רצות אחריך..

זה בסדר. אתה לא יחיד. ולכן הוספנו לאתר לקסיקון מונחי רכב. בנוסף, בכל טבלאות המפרטים לרכב חדש מופיעים הסברים על המונחים השונים. צריך רק לרחף עם סמן העכבר מעל המונח הרצוי.

רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים