דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

עסקה לדוגמה: איך זה מתבצע?

 

הגיע הזמן להעמיד את הליסינג למבחן. לצורך העניין, החלטנו לרכוש את אחת המכוניות היותר נמכרות בישראל בשנים האחרונות - יונדאי i30. בחרנו בגרסת הבסיס (1.6 Inspire), אשר מחירה עומד על 116,500 שקלים, נכון לסוף שנת 2010. 

מימון באמצעות היבואן
היבואן, חברת כלמוביל במקרה זה, מאפשר ללקוח הפרטי לקבל דרכו מימון לרכישת המכונית בעסקת מימון גמישה, בה מגדיר הלקוח את היקף ההון העצמי אשר ביכולתו לגייס, ואת היתרה יקח כהלוואה. חישבנו את העסקה באמצעות מנוע פשוט הנמצא באתר היבואן, בו אנו קובעים את גובה ההחזר החודשי לפי עומק כיסנו. בעסקת המימון הזו נוכל לקבוע מהו היקף התשלום במזומן (החל מ-20% ועד כ-50% מערך הרכב). בחרנו בסכום הגבוה ביותר האפשרי: 57,300 שקל, שהם 48.5% מערכו של הרכב. נקבע את היקף התשלום לסוף התקופה (עד 40% מערך הרכב כחדש), וגם במקרה זה בחרנו את המקסימום - 46,475 שקל. על בסיס זה, נחשב את היקף התשלום החודשי - 721 שקל על פני 36 חודשים, לפני הצמדה.


יונדאי i30. להיט ליסינג היסטרי / צילום: נועם ריין

מימון בנקאי
אם נרצה לקבל מימון בנקאי לרכישת הרכב, ההלוואה כנגד שיעבוד הרכב תהיה כרוכה בריבית שבין פריים + 1.5% - 2.5% (בכפוף למו"מ מול הבנק) ואף בריבית פריים (אם ליבואן הסכם מימון עם הבנק). בדוגמא דלעיל, ההחזר החודשי יעמוד על כ- 915 שקל.

ליסינג
היה ובחרנו שלא לקנות את הרכב בעסקת מימון אלא בליסינג, האפשרויות העומדות בפנינו הינן רבות. בבדיקה שלנו התמקדנו בחברות הגדולות והמוכרות המציעות עסקאות סטנדרטיות.
מרבית העסקאות מציעות ללקוח לבחור בהיקף התשלום הראשוני, ועל בסיסו לחשב את ההחזר החודשי - כאשר סף המינימום הנו 15% מערך הרכב והסכום המקסימאלי מגיע ל-45% מהערך. בחברה אותה בדקנו מציעים עסקאות לתקופה של 32 חודשים. ההחזר החודשי עומד על 602 שקל, כאשר בתום התקופה ניתן לרכוש את הרכב בכ-60,000 שקל או במחיר המחירון לוי יצחק, ולהמשיך לעסקה הבאה.

- אז מה העסקה המשתלמת ביותר?

לסיכומו של עניין, ראינו כי התחרות על כיסו של הצרכן אמנם לא באה לידי ביטוי במלחמת מחירים (שכן אף חברה לא חרגה ממחיר המחירון הרשמי של היבואן). למרות החוק המבטל את קביעת המחיר המרבי לכל קבוצת רישוי, מחירי המכוניות כמעט ולא השתנו. עם זאת, הלקוח הפרטי יכול כיום למנף את הונו ולרכוש רכב חדש, במגוון הצעות ואפשרויות מימון. העצה החשובה שנוכל לתת בעניין זה, נכונה לכל החלטה כלכלית אשר תקבלו: בכל עסקת ליסינג או מימון, יש לחשב את יכולת ההחזר החודשית האפשרית (ולא המקסימלית!), זאת בכדי לאפשר מרווח לטעויות. והעיקר, סעו בזהירות!


שימו לב - הנתונים בכתבה נכונים לשנת 2010.


למאמרים נוספים ולהצעות מימון אטרקטיביות - היכנסו למדור מימון לרכב.

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות

יעוץ מקצועי חינם לפני קניית רכב
  • צור קשר בוואטסאפ
  • התקשר אלינו

הוספת תגובה

תגובות

תגובות לכתבה

לייעוץ מקצועי חינם:צרו עימנו קשר בוואטסאפ צרו עימנו קשר בטלפון 074-799-1900

מתחמי תוכן

  • ליסינג במקום לרכוש רכב, אפשר פשוט לעשות ליסינג. מה זה אומר אייקון ליסינג
  • ביטוח רכב כל מה שחשוב לדעת על ביטוח רכב. המלצות, טיפים ומדריכים אייקון ביטוח רכב
  • מימון לרכב רכישת רכב בתשלומים, מתי זה משתלם ומה חשוב לדעת אייקון מימון לרכב
  • רכב יד שניה כל מה שצריך לדעת ברכישת רכב משומש וממה צריך להזהר אייקון רכב יד שניה
  • טרייד אין מפתח תמורת מפתח: לשלם רק את ההפרש לרכב חדש יותר אייקון טרייד אין
  • בחר רכב
לפי דגם
או לפי קטגוריה
לייעוץ מקצועי חינם:צרו עימנו קשר בוואטסאפ צרו עימנו קשר בטלפון 074-799-1900
חזור למעלה