בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

מימון לרכב

חולם על רכב חדש אבל מתקשה לעמוד בסכום? מדריך המימון של iCar מסביר על האפשרויות ...


קבל הלוואה לרכישת רכב


גם כאשר ישנו הון עצמי, לעיתים משתלם יותר להשקיע את הסכום באפיקים רווחיים - ואת הרכב לקנות באמצעות עסקת מימון

עסקת ליסינג עשויה להוזיל את עלויות האחזקה של הרכב, שכן חברת הליסינג משיגה מחירים נמוכים במוסכים ובחברות הביטוח

אינדקס עסקים בנושא מימון לרכב

הרץ אלבר ליסקאר
שלמה אלדן מרכנתיל-דיסקונט


מימון לרכב


רכישה של רכב חדש כרוכה בהוצאה גדולה ומשמעותית, שלא כולם מסוגלים לממן בכוחות עצמם. פתרונות מימון לרכב ניתן למצוא בכמה מקורות שונים, ובהם חברות ליסינג, חברות מימון ואף אצל יבואני הרכב עצמם. בנוסף, מימון רכישת רכב ניתן למצוא אצל גופי המימון המסורתיים הפועלים בשוק: בנקים וחברות מימון חוץ בנקאיות.


מימון בנקאי לרכב


מימון כלי רכב דרך הבנק דומה במשהו ללקיחת משכנתא. הבנק מעניק הלוואה לקניית רכב חדש או הלוואה לקניית רכב יד שניה, ובתמורה הוא משעבד את כלי הרכב עד לסוף פרעון ההלוואה. מימון בנקאי לרכישת רכב כרוך כמובן בריבית כלשהי, אך היתרון הוא שהבנק מעניק מימון לרכב בלי קשר לסוג הרכב אותו בחרתם - וכך למעשה תוכלו לבחור בכל רכב שיתאים לכם, גם אם הוא מהסוג שלא נפוץ בחברות הליסינג.

מימון חוץ בנקאי לרכב


מימון לרכישת רכב ניתן להשיג גם מחברות שאינן בנקים. לא מדובר רק בחברות ליסינג: ישנן חברות מימון חוץ בנקאיות שמעניקות מימון בתנאים משתנים, וכמו הבנקים גם הן גובות ריבית מסוימת ומאפשרות ללקוח לבחור בכל רכב שירצה. ישנן גם חברות מימון לרכב שעובדות בשיתוף פעולה עם יבואני רכב או חברות ליסינג, ואז המבחר יהיה מצומצם יותר - אך ניתן יהיה לקבל מימון לקניית רכב בתנאים נוחים יחסית עבור דגמים מסוימים.


מסלולי מימון רכב


כמו בליסינג, מסלולי המימון לרכב כוללים מספר שלבים. ראשית, יש לשלם מקדמה. המקדמה יכולה להיות נמוכה מאוד, ויכולה גם להגיע למחצית מערכו של הרכב. ישנה גם אפשרות של מימון רכב ללא מקדמה. לאחר מכן, תשולם היתרה בתשלומים על פני כמה עשרות חודשים. זהו למעשה עיקר המימון לרכב, ובתשלומים אלו תיכלל גם הריבית. בסוף התקופה הרכב נשאר שלכם, אך ישנה גם אפשרות מימון לרכב שדומה יותר לליסינג - ובמסגרתה תוכלו לשלם רק חלק מעלות הרכב ובסיום התקופה להחזיר את הרכב.


מימון רכב יד שניה


בנקים וחברות המימון מעניקות מימון לרכב יד שניה בתנאים דומים לאלו של מימון רכב חדש, בדרך כלל. במקרה זה יהיה פשוט יותר לרכוש את הרכב מחברה מסודרת שעובדת בשיתוף פעולה עם חברת מימון לרכב, וכך יתבצע התשלום ישירות מחברת המימון אל הגוף שמחזיק במכונית.

כתבות בנושא מימון לרכב

מימון לרכב חדש
מימון לרכב חדש היא דרך נפוצה ביותר לקניית מכונית. אבל ...
מימון לרכב יד שניה
מימון לרכב יד שניה זו השיטה בה ניתן לקנות מכונית חדישה ...
 
מימון ישיר לרכב
מימון ישיר זה לא רק שם של חברה - למעשה, זו גם שיטה ...
עסקה לדוגמה: איך זה מתבצע?
בסופו של דבר, כמה תעלה לנו עסקת חכירה או מימון של ...
 
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים