בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

עם 300 כ''ס: אודי SQ2 נחשף

עם 300 כ''ס: אודי SQ2 נחשף


אודי חשפה את גרסת הביצועים לרכב הפנאי הקטן שלה, עם 300 כ"ס והאצה ל-100 קמ"ש ב-4.8 שניותמאת רן סגל
 
שנתיים וחצי לאחר הצגת ה-Q2 רכב הפנאי הקטן של אודי, תוצג בהמשך השבוע בתערוכת פריז גרסת הביצועים שלו - SQ2. השינוי הבולט ביותר הוא כמובן במנוע אך אודי לא זנחו את העיצוב החיצוני והפנימי הספורטיבי המתבקש לגרסאות S.

אודי SQ2
 

מידות ועיצוב

מידותיו החיצוניות של ה-SQ2 אינן שונות מהותית מהגרסה הרגילה. גרסת ה-S ארוכה ב-1.9 ס"מ (421 ס"מ) ובסיס הגלגלים קצר ב-0.7 ס"מ (259.4 ס"מ).
 
כבר בחזית הרכב ניתן להבחין בגריל בעל 8 פסים אורכיים בגימור שחור. ספילטר קדמי ("ליפ") וכונסי אוויר בולטים יותר משלימים את האווירה. בנוסף מדבקת הדגם על הדלתות מגיעה בצבע מנוגד לצבע המרכב, בתי המראות בצביעה שחורה או בגימור אלומיניום, ויש גם ספויילר אחורי וכמובן דיפיוזר אחורי המכיל את צמד האגזוזים. המרכב כולו הונמך ב-20 מ"מ וה-SQ2 זוכה לחישוקים קלים בעיצוב ייחודי במידות 18 או 19 אינץ', עם צמיגי 235/45 או 235/40 (בהתאמה).
 
בפנים הרכב ישנם מושבי ספורט בציפוי עור משולב בד עם תפירה אדומה, הגה בעיצוב ספורטיבי, גימורי אלומיניום מוברש בתא הנוסעים וכמובן סמלי S. כאופציה יוצעו גימורי פנים מסויימים בצביעה אדומה.
 

מנוע וביצועים

מדובר במנוע טורבו-בנזין 4 בוכנות בנפח 2.0 ליטר המוכר מדגמי אודי אחרים. ההספק עומד על 300 כ"ס והמומנט על 40.8 קג"מ הזמינים בין 2,000-5,200 סל"ד. ההאצה ל-100 קמ"ש אורכת 4.8 שניות לכדי מהירות מקסימאלית העומדת על כ-250 קמ"ש. התיבה היא רובוטית כפולת מצמדים בעלת 7 הילוכים (עם קלאצ'ים רטובים).
 
ל-SQ2 מתלי S-Sport המנמיכים את הרכב ב-20 מ"מ לעומת אודי Q2 רגילה והגה פרוגרסיבי בעל יכולת תגובה משתנה. כמו כל גרסאות S גם ל-SQ2 הנעת "קוואטרו" כפולה המסוגלת להעביר עד 100% מהמומנט אל הגלגלים האחרים בטווח זמן של אלפיות שניה בודדות.
 
לאודי SQ2 מערכת בלמים משודרגת עם דיסקים בקוטר 340 מ"מ מלפנים ו-310 מ"מ מאחור. כאופציה ניתן יהיה לקבל את הקליפרים בצביעה אדומה (במקום שחורה) עם סמלי S עליהם.
 
אודי מציינים כי מערכת יניקת האוויר והפליטה הונדסו לטובת שיפור הביצועים. האגזוז בעל שסתום משתנה לטובת זרימה אופטימלית של הגזים אל מגדש הטורבו בסל"ד נמוך ובכך מסייע גם לתצרוכת הדלק. הגדישה המקסימאלית עומדת על 1.4 באר. ל-SQ2 בורר מצבי נהיגה בעל חמישה מצבים: אוטומטי, נוחות, דינאמי, חיסכון ואישי. מצבי נהיגה אלו משפיעים על תגובות ההגה, המנוע, תיבת ההילוכים, המתלים וההנעה הכפולה. בנוסף, בקרת היציבות ניתנת לניתוק מלא.

אודי SQ2
 

אבזור ובטיחות

האבזור הסטנדרטי כולל מושבי ספורט, משענת יד, בקרת אקלים, תאורת אווירה עם 10 צבעים. מסך מולטימדיה בגודל 8.3 אינץ' ותפעול MMI המוכר של אודי עם קישוריות אנדרואיד אוטו ואפל קארפליי. כאופציה יוצעו לוח מחוונים דיגיטאלי Virtual Cockpit בגודל 12.3 אינץ', תצוגה עילית, מנופי העברת הילוכים מאחורי ההגה, ריפודי עור מלא (בשחור או אדום) ומערכת שמע מבית Bang & Olufsen בהספק של 705 וואט עם 14 רמקולים.
 
בתחום הבטיחות אודי מציינים כי ה-SQ2 אינו שונה מרכבי פנאי גדולים יותר. נוכל למצוא בו את מערך הבטיחות Audi pre sense כסטנדרט. התרעת התנגשות ובלימת חירום אוטונומית כולל זיהוי הולכי רגל. כמו כן תוצע בקרת שיוט אדפטיבית כולל אפשרות זחילה בפקקים, התרעת סטייה מנתיב כולל היגוי אקטיבי. כאופציה תוצע מערכת חניה אוטומטית והתרעת תנועה חוצה מאחור.
 
 
לדגמי אודי בישראל - אודי
 
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים