בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

סאנגיונג C200 בדרך לארץC200, ג'יפון קוריאני מעניין, נולד לתוך מציאות קשה של חוסר ודאות כלכלית. מזה זמן רב שהוא מסתובב מאחורי הקלעים ומחכה שהעננים יתפזרו. בשנת 2010, אחרי עיכובים קשים, צפוי ה-C200 לצאת סוף סוף אל אוויר העולם.מאת אורן דורי
 
תקופה לא קלה עברה על סאנגיונג, יצרנית רכבי השטח מדרום קוריאה. המיתון ברחבי העולם, גירעון תקציבי עמוק ושביתת פועלים סוערת במפעל הביאו את היצרנית לסף פשיטת רגל. רק עכשיו, כך מסתמן, מצליחים בסאנגיונג לשלב להילוך כוח ולצאת מהבוץ.
בעלת השליטה בסאנגיונג, חברת שנגחאי אוטומטיב הסינית, הזרימה לאחרונה סכומי כסף נכבדים להצלת המצב. סאנגיונג C200, ג'יפון חדש שהשקתו נדחתה כבר מספר פעמים עקב העתיד המעורפל, צפוי סוף כל סוף להיחשף במהלך שנת 2010.
סאנגיונג C200
 
סאנגיונג C200. נראה כמו הבן המאומץ של משפחת סאנגיונג, וזוהי כנראה מחמאה / צילומים: יצרן
 
סאנגיונג C200 הינו רכב כביש-שביל המוצע עם הנעה קדמית רגילה או הנעה כפולה. בתפריט המנועים יוגשו גרסאות בנזין, טורבו-דיזל וככל הנראה אפילו יחידה היברידית ירוקה. באפריל האחרון הכריזה יבואנית סאנגיונג לישראל, חברת טלקאר, שהרכב ימוצב בקבוצת מחיר מס' 4. מאז זרמו מים רבים מתחת לגשר - למרות הבצורת - ושיטת קבוצות המחיר כבר בוטלה. עם זאת, סביר להניח שה-C200 יתומחר ראש בראש מול קיה ספורטז' ודומותיה. רב המכר של הקטגוריה, יונדאי טוסון, עשוי להתחלף עוד קודם לכן בדגם יקר יותר - יונדאי IX35. לו יזכה ה-C200 לרשת את משבצת הטוסון, תהא זו הצלחה כבירה.
מבחינה עיצובית, בחרו הפעם בסאנגיונג ללכת על קו שגרתי יותר וגילחו את גריל השפמנון המאפיין את דגמי המותג. התוצאה נראית אופנתית ונקיה, אם כי לא ממש ייחודית.
 
כרגע לא קיים מועד עליה לארץ עבור הרכב, כיוון שגם תאריך ההשקה העולמית כרגע לוט בערפל. עם זאת, לפי מרבית ההערכות, נזכה לראות את ה-C200 מטפס את מדרכות תל אביב לקראת סוף שנת 2010.
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים