בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

מרצדס S קלאס החדשה 2010S קלאס, מכונית הדגל של החברה, זוכה למתיחת פנים של אמצע החיים ולעוד כמה עשרות גאדג'טים, שימושיים יותר ושימושיים פחות
מאת טל ברונפר

מרצדס S קלאס [לחוות דעת על הרכב - מרצדס S קלאס] היא מכונית היוקרה האולטימטיבית ממי שרבים מכנים יצרנית היוקרה האולטימטיבית. ספינת הדגל של החברה הגרמנית מיוצרת ללא הפסקה משנת 1951, ושירתה במהלך חייה דיקטטורים של מדינות נידחות, ראשי מדינות וסתם אנשי עסקים. המתכון הוא פשוט: כמה שיותר אביזרי פינוק, נוחות ובטיחות בכמה שיותר נפח פנים. המתכון עבד: מאז תחילת היצור באמצע המאה, נמסרו 3.3 מיליון S קלאס לבעלים המאושרים.

הדור הנוכחי של מרצדס S קלאס (המכונה בשפת החברה W221) נחשף לראשונה בשנת 2004, וסימן צעד גדול קדימה בכל הקשור לעיצוב חיצוני אשר נהפך למוחצן ובולט יותר. וזה לא עיניין של מה מכך כאשר מדובר באחת מיצרניות הרכב השמרניות בעולם.

מרצדס S קלאס החדשה 2010
מרצדס S קלאס החדשה. מבחוץ - לא השתנה הרבה / צילומים: יצרן

כעת, לאחר 5 שנות קיום, חושפים הגרמנים מתיחת פנים של אמצע החיים למכונית היוקרה. בהתרשמות ראשונית, כצפוי, השינויים לא דרמטיים. מלפנים, הוגדל הגריל וצורת הפנסים עודכנה קלות. מאחור נרשם מעבר לתאורת בלימה בטכנולוגיית LED. הפסים בצבע הרכב שחצו את יחידות התאורה האחורית נעלמו, לטובת מראה נקי יותר.

השינויים מתחת למכסה המנוע אינם דרמטיים אף הם. יחידות ההנעה המוכרות לנו מהדור הקודם של מרצדס S קלאס ימשיכו גם בדגם מתוח הפנים, ללא שינוי כלל בהספק או בתיבת ההילוכים – כאשר סך הכל מדובר ב-2 יחידות לוגמות דיזל, 6 יחידות לוגמות בנזין ואחת – היברידית משולבת עם מנוע בנזין.

בבסיס ההיצע הבנזיני תמשיך לעמוד גרסת S350, לה מנוע בתצורת V6 בנפח 3.5 ליטרים והספק מירבי של 272 כוחות סוס, ובפסגת ההיצע יעמדו גרסאות S500 ו-S600, כאשר הראשונה מצויידת במנוע V8 בנפח 5.5 ליטרים והספק מירבי של 388 כוחות סוס, והשנייה ביחידת V12 עוצמתית בעלת שני מגדשי טורבו, אף היא בנפח 5.5 ליטרים, המשחררת 517 סוסים לכביש.

מרצדס S קלאס החדשה 2010
מאחור, יחידות התאורה זכו לשדרוג - מרצדס S קלאס

האירופאים חובבי הדיזל יוכלו לבחור בין שתי גרסאות לוגמות סולר. הראשונה, S350 CDI – יחידת V6 בנפח 3.0 ליטרים עם הספק מירבי של 235 כוחות סוס. גרסה זו משווקת גם אצלנו (בעיקר לשוק המוניות), אך באירופה משווקת גם יחידה בכירה – S450 CDI - בתצורת V8 ובנפח 4.0 ליטרים, כאשר ההספק המירבי הינו 320 כוחות סוס.

רוצים לשמור על איכות הסביבה ולא לוותר על ה-S קלאס שלכם? למרצדס יש פתרון עבורכם. בעצם שניים. הראשון הוא חבילת BlueEFFICIENCY שתוצע בשידוך לחלק מהגרסאות. החבילה כוללת מכלול שיפורים אווירודינמיים, יחסי העברה ארוכים יותר לטובת חסכון בדלק ואפילו מערכת המנתקת את תיבת ההילוכים מהמנוע – מצב ניוטרל – בעצירות. במרצדס מתגאים בצריכת דלק של יותר מ-13 ק"מ לליטר בגרסת ה-350 CDI BlueEFFICIENCY.

הפתרון השני הוא מרצדס S קלאס S400 ההייברידית, שהוצגה מוקדם יותר השנה בדגם לפני מתיחת הפנים. המערכת נעזרת במנוע V6 בנפח 3.5 ליטרים ובמנוע חשמלי על מנת לשפר את צריכת הדלק. התוצאה היא הספק מירבי של כ-300 כוחות סוס כאשר מנוע הבנזין והחשמל פועלים ביחד. צריכת הדלק מרשימה לקטגוריה ועומדת על 12.6 ק"מ לליטר – עוד תרומה קטנה לעולם ירוק יותר.

ועבור מי שרוצה דווקא להמשיך לזהם, מרצדס תמשיך להציע את גרסאות ה-AMG העוצמיות: מרצדס S קלאס S63 – לה מנוע בנפח 6.2 ליטרים והספק מירבי של 525 כ"ס, ו-S65 – לה 612 כוחות סוס ומנוע V12.

מרצדס S קלאס החדשה 2010
תא הנוסעים מפנק מתמיד - מרצדס S קלאס

החידושים הגדולים שמציגה מרצדס S קלאס החדשה הם בעיקר בתא הנוסעים, שם יפגשו הנהג והנוסעים מכלול חדש של טכנולוגיות, שמצטרפות לשפע שהיה קיים ב-S קלאס המקורית. בין היתר, שולבו מגוון מערכות בטיחותיות שהוצגו במרצדס E קלאס החדשה – למשל, מערכת למניעת נמנום הנעזרת ביותר מ-70 דפוסי התנהגות של הנהג. כמו כן שולבה מערכת חדשה למניעת סנוור מכוניות ומערכת אשר קוראת תמרורי הגבלת מהירות ומתריעה את הנהג כאשר הוא מעיז לעבור על המהירות המותרת.

חידושים אלה מצטרפים למערכת ה-PRE-SAFE המקורית, המכינה את המכונית לקראת תאונה ע"י ישור מושבי הנוסעים על מנת ליצור זווית פגיעה אופטימלית של כריות האוויר וסוגרת חלונות, למצלמה הקדמית המזהה מפגעים אפשריים וסטייה מהנתיב.

בתחום הבידור, מספרים במרצדס על מערכת חדשנית ומעניינת המכונה בשם SPLIVIEW. המערכת מאפשרת לנהג ולנוסע להנות מתכנים שונים על גבי המסך המרכזי – כך שהנהג יכול לשלוט על מערכת המיזוג והנוסע יכול לצפות בסרט. עוד בתפריט הבידור ניתן למצוא מערכת בידור וניווט מרכזית (עם שליטה לנוסעים מאחור) בשם COMAND ומערכת סראונד כמובן.

שיווקה של מרצדס S קלאס החדשה באירופה ובארה"ב יתחיל בקיץ ואלינו היא צפויה להגיע סמוך לתקופה זו. נכון לעתה, לא צפוי שינוי כלשהו במחירים או ברמות הגימור הבסיסיות, אך כדי לקבל תשובה סופית יש להמתין להגעתה של המכונית לישראל.

לדגמי מרצדס בישראל - מרצדס - בנץ

למאמר זה התפרסמו 3 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. מרצדס  אני מצטער לראות שהם לא עשו קפיצה נועזת או קפיצה כל...

יוחאי,10.05.2009

2. חבל  גם אני מצטער על זה.. ממש ציפיתי מהם לתת קפיצת מדרג...

אחד שיודע,10.05.2009

3. זו מתיחת פנים  במתיחת פנים הם משדרגים את הרכב. באמת היה נחמד לראו...

,29.05.2009
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים