בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

יגואר XJ החדשה 2010הציגה את הדור החדש של ה-XJ. לאחר שנים רבות של עיצוב שמרני פנתה החברה לכיוון חדש ? קופה ארבע דלתותמאת בן חסון

יגואר XJ היא יגואר קלאסית. לא בגלל שמדובר ברכב ישן או מיושן, יגואר XJ היא יגואר קלאסית בגלל האופי והעיצוב. מדובר במכונית שמעניקה לנהג תחושה שהוא לורד בריטי מכובד. והעיצוב? שורשיו נעוצים בתחילת שנות ה-60 ולמעשה לא נעשה שינוי משמעותי מאז.
ועכשיו, תחת הנהלת טאטא ההודית, החליטו ביגואר לנטוש את המסורת והציגו יגואר XJ חדשה ונועזת [לחוות דעת על הרכב - יגואר XJ].


יגואר XJ החדשה. מראה מודרני / צילומים: יצרן


מלפנים העיצוב שואב מאפיינים מיגואר XF החדשה (היגואר הראשונה שיצאה מארון השמרנות) והיא בעלת גריל כוחני, יחידות תאורה חתוליות ומכסה מנוע שרירי ומודגש.
מאחור העיצוב מקורי יותר וכולל קורות C (הקורות האחוריות) מושחרות וגג שמש שנמשך עד למושבים האחוריים. התוצאה: מראה מודרני, ייחודי ואלגנטי.

תא הנוסעים מציג גם הוא חידוש ואינו דומה לזה של יגואר XJ מהדור הקודם (אך מציג דמיון ליגואר XF). העיצוב מודרני ומוקפד, מסילת ההילוכים "J" המפורסמת של יגואר ננטשה לטובת בורר הילוכים עגול וידיות להעברת הילוכים מאחורי גלגל ההגה, פתחי האוורור העגולים תופשים מקום מרכזי בעיצוב וישנו מסך מגע גדול בקונסולה המרכזית. כבר אמרנו מודרנית?


יגואר XJ החדשה. תא נוסעים מתקדם, קפיצה משמעותית מיגואר XJ הקודמת

המידות דומות לאלו של הדור היוצא וכמוהו יגואר XJ החדשה מוצעת בשתי גרסאות מרכב, ארוכה וקצרה בעלות בסיס גלגלים של 303 ס"מ ו-316 ס"מ בהתאמה. 
ביגואר גאים בעובדה כי עם תכנון ה-XJ החדשה נעשה שימוש נרחב באלומיניום שהוביל לשמירה על משקל נמוך. משקלה של ה-XJ הבסיסית נע באזור ה-1,700 ק"ג. ב.מ.וו סדרה 7 המקבילה שוקלת כ-200 ק"ג יותר ביחס ליגואר.

היצע המנועים כולל שלוש גרסאות הספק למנוע V8 בנזין בנפח 5.0 ליטר החדש של יגואר. הגרסה האטמוספרית מפיקה 380 כ"ס, בשידוך למגדש על המנוע יפיק 470 כ"ס ובגרסה הספורטיבית שעתידה לצאת, גרסת ה"סופרספורט", אותו מנוע יפיק למעלה מ-500 כ"ס, התאוצה ל-100 קמ"ש בגרסה זו תעמוד על 4.9 שניות קצרות.
בנוסף למנועי הבנזין מוצעת גרסת דיזל לה מנוע טורבו דיזל V6 כפול מגדשים בנפח 3.0 ליטר. המנוע מפיק 275 כ"ס והתאוצה ל-100 קמ"ש אורכת 6.4 שניות בלבד.
ובשורה טובה לישראלים: כל המנועים משודכים לתיבת הילוכים אוטומטית בת שישה הילוכים.


יגואר XJ החדשה. מנועים חדשים ומרכב קל

כיאה למכונית פאר תא הנוסעים של יגואר XJ מצויד בשלל פינוקים הכוללים עיטורי עץ ושימוש נרחב בעור, מערכת חדשה לשליטה על מערכות הרכב דרך מסך מגע המאפשר הפעלת פונקציות שונות ע"י הנהג והנוסע במקביל ומערכת שמע מתקדמת.. לוח המחוונים דיגיטלי (כמו במרצדס S-קלאס) ומשתנה בהתאם למצב הנבחר ע"י הנהג (במצב הדינאמי הצבע ישתנה לאדום ומחוג הסל"ד יבלוט, במצב נוחות הצבעים יהיו רגועים יותר) ובמקרה של תקלה כלשהי תוצג הערה המפרטת עליה.
כיאה ליגואר ישנה אפשרות לבחור במצב נהיגה דינאמי וספורטיבי שישנה את תגובת המנוע, תיבת ההילוכים והמתלים (וכאמור גם את התצוגה בלוח המחוונים). יגואר גאים בהתנהגות הכביש של ה-XJ החדשה ואומרים כי היא מהנה לנהיגה כראוי ליגואר אמיתית.

השיווק של יגואר XJ החדשה יחל במהלך שנת 2010 ולישראל היא תגיע מייד לאחר מכן. טרם ידוע באילו רמות גימור ומנועים. צפו לעדכונים ב-iCar.

לדגמי יגואר בישראל - יגואר

למידע נוסף על יגואר XJ החדשה - יגואר XJ

למאמר זה התפרסמו 1 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. יגואר  אוטו קטלני סוף סוף אוטו יפה מבית יגואר

אוהב הגה,09.08.2009
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים