בחר רכב
רכב חדש 2017
רכב משנים קודמות

דגמי 2017: חלק ג' - פנאי ושטחאלה הג'יפונים העממיים והיוקרתיים שצפויים להצטרף לשוק הרכב הישראלי בשנת 2017מאת נועם ריין

שנת 2016 תירשם בספרי ההיסטוריה כ"שנת הג'יפון" - זאת הפעם הראשונה בה ג'יפון הוביל את טבלת המסירות וגם הפעם הראשונה בה סגמנט הג'יפונים עקף במספרי מכירות את המשפחתיות. ואם להתסכל על הרשימה הארוכה של ג'יפונים שצפויים להצטרף אלינו השנה, נראה שגם בינואר 2018 נסתכל אחורה ונראה איך רכבי הפנאי חיסלו את התחרות.

רכבי פנאי ושטח


אופל מוקה X - האח התאום, שברולט טראקס, כבר נחת בישראל בגרסה המחודשת - וכעת הגיע תורו של המוקה להתחדש. תוספת ה-X לשם הדגם לא מספרת הרבה על מה שהשתנה; עיקר החידושים נמצאים בתחום העיצוב, מבחוץ ומבפנים, והבשורה הגדולה היא הבלגאן בתא הנוסעים שפינה את מקומו לטובת דשבורד נקי ואלגנטי. חידוש מעניין נוסף הוא ההנעה הכפולה שמצטרפת למבחר.
מתי בישראל? אמצע השנה.

לכתבה המלאה >>>

אופל מוקה X

לכתבות נוספות בסדרה:

דגמי 2017: חלק א' - מכוניות קטנות

דגמי 2017: חלק ב' - משפחתיות ומיניוואנים

דגמי 2017: חלק ד' - מכוניות מנהלים, יוקרה וספורטג'יפ קומפאס
- תחת כנפיה של היבואנית החדשה סמל"ת, למותג השטח האמריקאי יש לא מעט פוטנציאל בשנת 2017. הקומפאס צפוי לחדור בצורה אגרסיבית לסגמנט הג'יפונים הקומפקטיים, והוא יעשה את זה - בין היתר - עם עיצוב קשוח, מעין גרסה מוקטנת לגרנד צ'ירוקי.
מתי בישראל? ספטמבר 2017.

ג'יפ קומפאס 2017

 
הונדה CRV - אמריקאי, גדול, מרווח ומרשים - ועכשיו קצת יותר מכל זה. מרווח הרגליים שהיה מעולה השתפר עוד קצת, מנוע טורבו קטן הצטרף להיצע וגם מערכות בטיחות מתקדמות מצאו את מקומן ב-CRV החדש. עכשיו רק נותר לקוות שהמחיר יהיה תחרותי מבעבר.
מתי בישראל? מאי 2017.

לכתבה המלאה >>>

הונדה CRV 2017


טויוטה C-HR - לטויוטה עדיין אין מתחרה בקטגוריה של ניסאן ג'וק וחבריו, אבל היא החליטה לרכז מאמצים דווקא מול הקשקאי וקיה ספורטז'. טויוטה C-HR מציע עיצוב דרמטי ויחידת הנעה היברידית, ואלה צפויים להעניק לו מקום מרכזי בשוק הרכב הישראלי.
מתי בישראל? פברואר 2017.

לכתבה המלאה >>>

טויוטה C-HR 2017


מאזדה CX3 - הג'יפון הקטן שמבוסס על מאזדה 2 קרץ לישראלים מאז הושק בעולם, אבל שנתיים של המתנה חלפו והוא עדיין לא הגיע לארץ. בקיץ הקרוב זה אמור לקרות, אבל מאזדה כבר מצהירה שהמחיר יהיה קרוב ל-150 אלף שקלים. לא זול.
מתי בישראל? מחצית שניה.

לכתבה המלאה >>>

מאזדה XC3 2017


מאזדה CX5 - דור שני לג'יפון הפופולארי, מייסד תפיסת ה"סקיי אקטיב" של מאזדה. למרות שמדובר בדור חדש, מהפכות של ממש אין כאן: המימדים נותרו זהים כמעט לחלוטין, אך תא הנוסעים השתדרג וגם איכויות הנסיעה עברו שיפור. העיצוב היה מרהיב ובינתיים רק השתפר.
מתי בישראל? מחצית שניה.

לכתבה המלאה >>>

מאזדה CX5 2017


מאזדה CX9 - הקהל הישראלי אוהב מאוד את מאזדה, אבל כרגע היא לא נמצאת במספיק סגמנטים. ה-CX9 אמור להכניס אותה לקטגוריית רכבי הפנאי הגדולים, ולהציע שם עיצוב מרהיב ו-7 מקומות ישיבה כדי להתחרות בקיה סורנטו וסקודה קודיאק (ע"ע). יתכן והוא גם יהיה הדגם הראשון של מאזדה שמשווק בישראל עם מנוע טורבו.
מתי בישראל? סוף 2017.

לכתבה המלאה >>>

מאזדה CX9 2017


מיצובישי אאוטלנדר PHEV - מתיחת הפנים של האאוטלנדר הרגיל כבר הגיעה לישראל לפני כשנה וחצי, ובקרוב תצטרף אליה גם גרסת הפלאג אין ההיברידית. החידוש המשמעותי: היבואנית קיבלה אישור לטעינה של הרכב משקע ביתי רגיל, גם ללא עמדת טעינה יעודית.
מתי בישראל? מחצית ראשונה.

לכתבה המלאה >>>

מיצובישי אאולטלנדר PHEV 2017


סוזוקי איגניס - עוד דגם חדש של סוזוקי, וגם הוא נכנס למשבצת של "ג'יפון קטן". הפעם מדובר ברכב מאוד קטן - במימדי הסלריו הקטנה, פלוס כמה סנטימטרים לפה או לשם. העיצוב חינני, צריכת הדלק מצוינת ויש גם אפילו יכולת כלשהי לנסוע בשטח. במחיר מוערך של כ-85-90 אלף שקל, יש לו פוטנציאל הצלחה אדיר.
מתי בישראל? מרץ 2017

לכתבה המלאה >>>

סוזוקי איגניס 2017


סוזוקי קרוסאובר - הג'יפון המשפחתי יותר בהיצע של סוזוקי עבר מתיחת פנים מקיפה. החזית קיבלה מראה קשוח יותר, מרווח הגחון הוגבה ולישראל הוא יגיע עם מנוע 1.4 ליטר טורבו חדש ושרירי.
מתי בישראל? מרץ 2017

לכתבה המלאה >>>

סוזוקי קרוסאובר


סיטרואן קקטוס - לא מדובר בדגם חדש, וגם לא במתיחת פנים, אבל השינוי שהקקטוס יעבור בשנה הקרובה עשוי להפוך אותו למוצר פופולארי הרבה יותר. מדובר בתיבת הילוכים אוטומטית שתצטרף להיצע, ותהפוך אותו למתחרה רלוונטי מתמיד בסגמנט הג'יפונים הקטנים.
מתי בישראל? מאי-יוני 2017.

סיטרואן קקטוס 2017


סקודה קודיאק
 - רכב הפנאי הגדול של סקודה יכניס אותה לסגמנט חשוב במיוחד. בזכות מימדים נדיבים ו-7 מקומות ישיבה היא תהווה תחרות משמעותית למיצובישי אאוטלנדר מצד אחד ולקיה סורנטו מצד שני. הביקוש גבוה עוד לפני שגלגל של הסקודיאק אחד דרך על כבישי ישראל.
מתי בישראל? רבעון שני.

לכתבה המלאה >>>

סקודה קודיאק 2017


פולקסווגן טיגואן - דור חדש לג'יפון הקומפקטי של פולקסווגן. באירופה הוא כבר משווק במשך יותר משנה, אבל אנחנו מקבלים אותו באיחור. הטיגואן יצטרף לקטגוריה שעברה המון שינויים מאז הושק כאן הדור הקודם שלו, והאתגר יהיה למצוא את המחיר שיתן פער מספק מסיאט אטקה, אבל עדיין יצליח במכירות. מנועי טורבו חזקים וחסכוניים יהיו הנשק העיקרי.
מתי בישראל? רבעון שני.

לכתבה המלאה >>>

פולקסווגן טיגואן 2017


פיג'ו 5008 - אנחנו מכירים אותו בתור מיניוואן, אבל הדור החדש של ה-5008 שובר חזק לכיוון הפנאי. מדובר בגרסה מאורכת של ה-3008 שמציעה גם 7 מקומות ישיבה, ואת כל הדברים שאהבנו לראות ב-3008 החדש. יהיה מעניין.
מתי בישראל? מאי 2017.

לכתבה המלאה >>>

פיג'ו 5008 2017


שברולט אקווינוקס - הדור החדש של רכב הפנאי האמריקאי יתחרה במכוניות כמו הונדה CRV וטויוטה ראב 4, ויציע מימדים מרשימים, משקל נמוך מבעבר ואפילו מנוע טורבו-דיזל 1.6 ליטר. לישראלים יקרוץ יותר מנוע הטורבו-בנזין מהמאליבו, בנפח 1.5 ליטר.
מתי בישראל? רבעון שני.

שברולט אקווינוקס 2017


רכבי פנאי יוקרתיים

אודי Q5 - דור חדש לרכב הפנאי היוקרתי המצליח בישראל. העיצוב נגזר מה-Q7, גם מתלי האוויר הגיעו מהאח הגדול, אך המנועים יהיו קטנים ויעילים. אודי מבטיחה לנו בידוד רעשים ונוחות נסיעה ברמה גבוהה בהרבה מזו של הדור היוצא.
מתי בישראל? רבעון שלישי.

לכתבה המלאה >>>

אודי Q5 2017


אודי SQ7 - אתם רוצים ליהנות מכל העולמות, ומוכנים לשלם על זה בהתאם? ייתכן וזו המכונית שחיכיתם לה. גרסת הספורט - כן, הספורט - של אודי Q7 מציעה 435 כ"ס ו-91 קג"מ ממנוע V8 שיודע לשתות רק סולר. כן, רכב פנאי ספורטיבי וענק עם מנוע דיזל.
מתי בישראל? רבעון ראשון.

לכתבה המלאה >>>

אודי SQ7 2017


אינפיניטי QX60 - רכב הפנאי הגדול של אינפיניטי עבר מתיחת פנים קלה, קיבל מספר שינויים בחלק האחורי, מספר עדכונים בתא הנוסעים וגם מנוע עם 30 כ"ס נוספים. האם זה מה שיעזור לו להתמודד מול אודי Q7?
מתי בישראל? ינואר 2017

אינפיניטי QX60 2017

אלפא רומיאו סטלביו - אחרי 100 שנות היסטוריה של המותג האיטלקי, אלפא רומיאו נזכרת סוף סוף לייצר רכב פנאי. הבסיס הוא מכונית המנהלים אלפא ג'וליה, ויש כבר גרסת תלתן ירוק עם 510 כ"ס שמקיפה את הרינג בתוך פחות מ-8 דקות. נשמע לא רע, אנחנו חייבים לציין.
מתי בישראל? אפריל 2017.

לכתבה המלאה >>>

אינפיניטי QX60 2017


וולוו XC40 - מדובר בדגם שעדיין לא נחשף בעולם, אבל רק השם מרמז על פונציאל עצום. רכב פנאי אמיתי שיתבסס על ה-V40 הקומפקטית, ולא עוד גרסה מוקשחת כמו הקרוס קאנטרי, אמור לאפשר לוולוו להתחרות באודי Q2 ומרצדס GLA.
מתי בישראל? סוף 2017.

וולוו XC40 2017


וולוו XC60 - דור חדש לרכב הפנאי הבינוני של מותג היוקרה השבדי, שגם הוא עדיין לא נחשף. אם האיכויות יהיו כמו של הדור היוצא, והעיצוב יהיה כמו של ה-XC90 - נראה שלוולוו יכול להיות ביד מוצר מנצח.
מתי בישראל? מחצית שניה.

וולוו XC60 2017

מיני קאנטרימן - אחרי שכל משפחת המיני התחלפה בדור חדש, ואפילו הקלאבמן המעט משונה כבר נמכרת בישראל, הגיעה תורה של הקאנטרימן לצאת לאוויר העולם. העיצוב המקסים של מיני על גוף של רכב פנאי, זה שילוב שבהחלט יכול להצליח בתמחור המתאים. ועל כך הדגש.
מתי בישראל? רבעון שני.

מיני קאנטרימן 2017

מרצדס GLA - אחרי שה-A קלאס עברה מתיחת פנים קלה, רכב הפנאי GLA יצטרף אליה ממש בקרוב. שינויי עיצוב קלים אמורים להספיק לו כדי להמשיך ולהיות מה שהוא: קטן, נוצץ ומאוד יוקרתי.
מתי בישראל? מאי 2017.

מרצדס GLA 2017


לכתבות נוספות בסדרה:

דגמי 2017: חלק א' - מכוניות קטנות

דגמי 2017: חלק ב' - משפחתיות ומיניוואנים

דגמי 2017: חלק ד' - מכוניות מנהלים, יוקרה וספורט

למאמר זה התפרסמו 1 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. מה עם פורד קוגה  למה שכחתם אותו ?

....,13.01.2017
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים