בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

ביטוח מקיף

מדריכים | ביטוח מקיף

השוואת ביטוח מקיף 

ביטוח מקיף לרכב מעניק שקט נפשי. כמה שווה לשלם עבור השקט? התשובה משתנה בהתאם לסוג ...

ביטוח מקיף – מה כולל הכיסוי?

בדומה לביטוח צד ג', הביטוח המקיף מכסה כל נזק שעלול להיגרם לרכב אחר באשמתו של בעל הפוליסה. אך בנוסף לביטוח צד ג', ביטוח מקיף כולל כיסוי נרחב הרבה יותר. ביטוח מקיף לרכב מכסה מקרים של תאונה עצמית (למשל, התנגשות בעמוד) עד לשוויו המלא של הרכב. כלומר: גם אם הרכב נהרס כליל (טוטאל-לוס), תקבלו את מלוא השווי של הרכב מחברת הביטוח. בנוסף, ביטוח מקיף מכסה גם מקרים של גניבת הרכב. פוליסות רבות של ביטוח מקיף כוללות מרכיבים של שירותי גרירה, רכב חלופי, ביטוח שמשות ורדיו ועוד.

ביטוח מקיף – מחירים

מחירי ביטוח מקיף נגזרים ממגוון רחב של משתנים. ראשית כל, נבדקים מאפייני הנהג: נהג צעיר בעל היסטוריית תאונות והרשעות "עשירה" ישלם יותר מנהג ותיק וזהיר. שנית, נבדקים נתוני הרכב: כיוון שהרכב עצמו הוא הגורם המבוטח, לעלות הרכב ישנה השפעה מכריעה על מחיר הביטוח. בנוסף, ישנה השפעה לסוג הרכב: ישנם רכבים שנחשבים ל"גניבים" יותר, בעיקר כאלו שחלקי החילוף שלהם מבוקשים במיוחד. רכבים ספורטיביים ורכבי שטח נחשבים לבעלי סיכון גבוה לתאונות, ולכן ביטוחם יהיה יקר יותר. בעבר, הייתה השפעה אפילו לצבע הרכב על מחיר הביטוח המקיף. לבסוף, נבדק איזור המגורים של הנהג ומאפייני החניה: רכב ששוכן באזור הסמוך לשטחי יהודה ושומרון או ביישוב כפרי ללא גדר יהיה יקר יחסית לביטוח. מצד שני, רכב החונה בחניה סגורה ונעולה יזכה להנחה במחיר.

ביטוח מקיף – הנחות והוזלות

ישנן דרכים רבות להוזלת המחיר של ביטוח מקיף. מתוך הנחה שלא ניתן לשנות את מאפייני הנהג והרכב, נוצרו מספר דרכים לצמצום הפוליסה מבלי לפגוע במאפייני השימוש. הגבלת הפוליסה לנהג יחיד או לנהגים מעל גיל מסוים עשויה להעניק הנחה ניכרת במחיר. אי-שימוש ברכב בשבתות וחגים עשוי אף הוא להוזיל את מחירי הביטוח, בשל הפחתת הסיכון לתאונה. התקנת מיגון לרכב (אזעקה, קודן, אימובילייזר ועוד) עשויה להפחית את הסיכון לגניבה – ולהוביל להוזלת המחיר של ביטוח מקיף לרכב.

כתבות בנושא ביטוח מקיף

השוואת ביטוח מקיף
השוואת ביטוח מקיף היא משימה מורכבת בשוק הביטוח ...
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים