דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

קריאה למירי רגב: הפעילי תחבורה ציבורית בשבת לטובת החיילים

יממה בלבד לאחר שנחשף ב-ynet כי שר האוצר בצלאל סמוטריץ' הוא זה העומד מאחורי ביטול פעילות התחבורה הציבורית בשבת, בטענה כי המדינה מפסידה כסף, שלחה אתמול תנועת ישראל חופשית מכתב לפני הגשת עתירה לשרת התחבורה, מירי רגב. במכתב, אליו מכותבים גם סמוטריץ' ושר הביטחון יואב גלנט, נכתב כי הפסקת התחבורה הציבורית בשבתות בעת מלחמה מהווה פגיעה קשה בחיילי המילואים והסדיר לנוע מבסיסם ומקומות הכינוס שלהם לביתם וחזרה.

מירי רגב

במכתב מגדיר הארגון את ההחלטה כ״חפוזה״ וטוען כי התקבלה ללא בדיקה מינימלית, תוך שהיא פוגעת קשות בציבור בכלל ומשרתי כוחות הביטחון בפרט. ״ביום חמישי האחרון, בסמוך לסוף השבוע וללא הודעה מראש, החליט משרד התחבורה לבטל את שירותי הרכבות וקווי האוטובוס הבינעירוניים בסוף השבוע בטענה כי משרד הביטחון הודיע שאין בהם צורך. נימוק שהוכחש מיידית על-ידי משרד הביטחון.

 שר האוצר בצלאל סמוטריץ

"ספק אם יש מי שיחלוק על חיוניותה של תחבורה ציבורית נאותה לכלל הציבור בעת מלחמה, במהלך כל ימות השבוע לרבות שישי ושבת״, נכתב במכתב. עוד נטען בו כי ״ההחלטה להשבית את התחבורה הציבורית בשבת התקבלה באופן שרירותי וללא תשתית עובדתית מינימלית, באופן מפתיע, מהיר ופזיז.

״מפרסומים בתקשורת עלה כי על משרד התחבורה הופעל לחץ להשבית את הרכבת בשבת מחשש מ‘נורמליזציה של פעילות הרכבת בשבת׳, ולקראת סוף השבוע האחרון קראה העדה החרדית לצאת למחאה על הפעלת הרכבת בשבת והזהירה מפני מהומות״, נאמר במכתב.

בהמשך מתייחסת עו״ד עדייה שיינוולד, המייצגת את העמותה, לכך ששיקול פוליטי לא אמור לקבל ביטוי בהחלטות סביב נסיעת חיילים בזמן מלחמה. ״יש להפעיל את התחבורה הציבורית בשבת לפי תכליתה ולא לפי רצונם המשתנה של גורמים שונים בקואליציה או בציבור״, כתבה.

״החלטת משרד התחבורה אינה סבירה באופן קיצוני ואינה מידתית. נזקיה רבים ואינם שקולים לכל 'תועלת' שנועדה להשיג. אין שמץ של היגיון בהפסקת מתכונת פעילות התחבורה הציבורית בחירום כפי שהתקיימה עד כה בלחימה, כאשר לא חל כל שינוי עובדתי בשטח. לאור זאת אנו דורשים כי ההחלטה תיבחן מחדש וכי משרד התחבורה יודיע  על חידוש לאלתר של פעילות התחבורה הציבורית במתכונת חירום בסופי השבוע, לרווחת הציבור הכללי וכוחות הביטחון בפרט״, אמרה עוד.

במשרד התחבורה סירבו להגיב על הגשת העתירה בטענה כי המחלקה המשפטית מטפלת בכך. כן אמרו כי "ככל ותינתן הנחיה על ידי משרד הבטחון, צה"ל או רשות החירום הלאומית, התחבורה הציבורית תופעל בסוף השבוע כולל הפעלה של מוקדי המידע ובפריסה בהתאם לצורך".

למאמר זה התפרסמו 43 תגובות

יעוץ מקצועי חינם לפני קניית רכב
  • צור קשר בוואטסאפ
  • התקשר אלינו

הוספת תגובה

תגובות

תגובות לכתבה

לייעוץ מקצועי חינם:צרו עימנו קשר בוואטסאפ צרו עימנו קשר בטלפון 074-799-1900

מתחמי תוכן

  • ליסינג במקום לרכוש רכב, אפשר פשוט לעשות ליסינג. מה זה אומר אייקון ליסינג
  • ביטוח רכב כל מה שחשוב לדעת על ביטוח רכב. המלצות, טיפים ומדריכים אייקון ביטוח רכב
  • מימון לרכב רכישת רכב בתשלומים, מתי זה משתלם ומה חשוב לדעת אייקון מימון לרכב
  • רכב יד שניה כל מה שצריך לדעת ברכישת רכב משומש וממה צריך להזהר אייקון רכב יד שניה
  • טרייד אין מפתח תמורת מפתח: לשלם רק את ההפרש לרכב חדש יותר אייקון טרייד אין
  • בחר רכב
לפי דגם
או לפי קטגוריה
לייעוץ מקצועי חינם:צרו עימנו קשר בוואטסאפ צרו עימנו קשר בטלפון 074-799-1900
חזור למעלה