דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

ישראל מתגייסת – יוזמות מבורכות בענף התחבורה

בקצרה

 • המלחמה בעזה נמשכת, שוק הרכב בהקפאה
 • היבואנים מתגייסים לעזרה
 • ויש גם יוזמות פרטיות

בצל הדשדוד הבולט של ממשלת ישראל בכל הנוגע לסיוע וטיפול בחיילים המילואים והסדיר ובעיקר תושבי הישובים המפונים, אי אפשר שלא להזכיר ולהודות לאינספור התארגנויות אזרחיות שמנסות למלא את החסר. הנה עוד כמה מהן בתחום התחבורה.

עמדות טעינה ניידות לשטח

חברת טלרון מקבוצת לובינסקי פיתחה עמדות טעינה ואגירת אנרגיה סולארית ייעודיות לעבודת שטח מתוך מחשבה כי במתחמים רבים ישנו קושי באספקת חשמל לטעינת טלפונים סלולריים ושאר אמצעי קשר ותקשורת

עמדת הטעינה הייחודית מורכבת ממצבר תעשייתי, פאנל סולארי, ממיר מתח ו-8 שקעי חשמל, כשכל עמדה מסוגלת לספק זרם טעינה ל-30 שעות (כפול 8 שקעים) וזאת ללא צורך בחיבור למקור חשמל. עד כה סיפקה טלרון 10 עמדות טעינה ליחידות לוחמים בכל הארץ וממשיכה להרכיב עמדות נוספות.

בנוסף קבוצת לובינסקי הפכה את מוקד המכירות לחמ"ל שמרכז את כל פעילות הסיוע לרבות הובלת אוכל, ציוד ושינוע של המפונים ממקום למקום ללא עלות.

 דיפנדר 130 כמרפאה ניידת

חברת המזרח, יבואנית לנדרובר, תרמה בהשאלה דיפנדר 130 עבור המרכז הרב תחומי לרפואת אף אוזן גרון (א.ר.מ) המשמש כ'ארמבולנס' (אמבולנס-קרבי) לטיפול בחיילים ואזרחים בשטח. מדי יום הוא יוצא כמרפאה ניידת של עזרה ראשונה באף אוזן גרון עם שני רופאים מומחים, איש צוות, ציוד מרפאה נייד וציוד רפואי, ועד כה ביקר ביישובי עוטף ישראל, צאלים, באח נחל, ניצנים, אופקים, נציבות, קיבוץ שובל, אורים, קציעות, שבטה, ים המלח ועין גדי, לימן, גורן, מצפה הילה ונווה זיו בצפון ואזורים נוספים.

בנוסף, מאז פרוץ המלחמה נרתמה יבואנית לנדרובר ויגואר בשינוע מזון, צעצועים, מוצרי לימוד עבור תושבי הדרום והצפון וגם עבור החיילים המוצבים בחזית הדרומית והצפונית.

 מוקד ייעודי להסעות

חברת סמלת הפכה את המוקד הטלפוני של החברה למוקד ייעודי להסעות חיילים אשר דואג להביאם אל היעד הנדרש. החברה הסבה דגמים נבחרים מבין מותגיה לטובת מערך הסעות חירום ייעודי לחיילים בסדיר ובמילואים בצפון ובדרום, ועד כה הסיעה החברה מאות חיילים.

 חילוץ תחת אש

כבר פרסמנו כאן על החילוץ תחת אש של קבוצת שלמה להוצאת 35 כלי רכב של מפוני כפר עזה. מאז הורחב הסיוע עם מוביליות נוספות, צוותי מכונאים, נהגים וצוותים לוגיסטי ומספר כלי הרכב שחולצו כבר טיפס לכ-100 מכוניות מישובים נוספים בעוטף ישראל.

כמו בפעם הקודמת, צוות מכונאים של הקבוצה בצעו בדיקות כשירות לרכבים בטרם הועברו לבעליהם, וכל תושב קיבל גם שובר שטיפה לרכב במתנה.

בנוסף קבוצת שלמה הקימה 'יחידת ניוד' המסייעת בהעברת ציוד רפואי וטקטי ללוחמים והסעות ברחבי הארץ ממטולה ועד אילת. יחידת הניוד הזו כוללת משאיות, מיניוואנים ומכוניות נוסעים, ואחראית על העברת עשרות חולים לטיפולים בבתי החולים, מניידת חיילים לבסיסים ברחבי הארץ וגם מסייעת בשינוע מאות חבילות (מזון, משחקים ועוד) לכוחות הביטחון ולמשפחות המפונים.

אימוץ, שינוע, סיוע לוגיסטי ותרומות 

פריסבי (לשעבר קרסו) פעילה במגוון תחומים כולל אימוץ אוגדה 98 וסיוע באספקת ציוד ומזון באופן שוטף. שינוע ציוד ומזון מכל רחבי הארץ עבור מפוני העוטף והחיילים באמצעות צי המסחריות של החברה וכל כלי הרכב הצמודים של העובדים.

כך גם לגבי שינוע חיילים בסדיר ובמילואים לצפון ולדרום. הסעת רופאים ואנשי מקצוע בכל רחבי הארץ ושינוע תרופות ברכבים ייעודיים שהוכשרו לכך. סיוע לצוותי מד"א בהכנת ערכות עזרה ראשונה.

תמיכה וסיוע הן בלוגיסטיקה והן בשינוע למגוון רב של עמותות וקהילות וביניהן: אחים לנשק, המלאכים של ערן, קהילות דאצ'יה וצ'רי כמו גם התארגנויות שכונתיות ובית ספריות ותרומות של מפעלים שונים ברחבי הארץ.

תרומת טאבלטים למפונים, תרומה של 500,000 שקל למפוני העוטף במסגרת החברות ב'פורום לעסקים'.

קריאה להחזרת החטופים

קבוצת כדורי, אשר נרתמה עם תחילת המלחמה לסייע לתושבי הדרום והחיילים בחזית באמצעות תרומה כספית ושינוע חבילות ומוצרים, נרתמת למאמצי שחרור החטופים המחוזקים בשבי חמאס בעזה, ביניהם תינוקות וילדים, באמצעות הדפסה וחלוקה של שלטים מיוחדים להדבקה על השמשה האחורית של הרכב עם הכיתוב 'תינוק בעזה – החזירו את החטופים עכשיו'. להזמנת השלט יש להירשם בלינק זה.

בנוסף עבור לקוחות סקייוול שרכבם ניזוק כתוצאה מהמלחמה, תספק קבוצת כדורי רכב חלופי ללא עלות, עד קבלת פיצוי ממס רכוש.

למאמר זה התפרסמו 2 תגובות

יעוץ מקצועי חינם לפני קניית רכב
 • צור קשר בוואטסאפ
 • התקשר אלינו

הוספת תגובה

תגובות

תגובות לכתבה

לייעוץ מקצועי חינם:צרו עימנו קשר בוואטסאפ צרו עימנו קשר בטלפון 074-799-1900

מתחמי תוכן

 • ליסינג במקום לרכוש רכב, אפשר פשוט לעשות ליסינג. מה זה אומר אייקון ליסינג
 • ביטוח רכב כל מה שחשוב לדעת על ביטוח רכב. המלצות, טיפים ומדריכים אייקון ביטוח רכב
 • מימון לרכב רכישת רכב בתשלומים, מתי זה משתלם ומה חשוב לדעת אייקון מימון לרכב
 • רכב יד שניה כל מה שצריך לדעת ברכישת רכב משומש וממה צריך להזהר אייקון רכב יד שניה
 • טרייד אין מפתח תמורת מפתח: לשלם רק את ההפרש לרכב חדש יותר אייקון טרייד אין
 • בחר רכב
לפי דגם
או לפי קטגוריה
לייעוץ מקצועי חינם:צרו עימנו קשר בוואטסאפ צרו עימנו קשר בטלפון 074-799-1900
חזור למעלה