דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

משרד התחבורה מקצה מיליארד שקלים לכבישים שנפגעו במלחמה

ל-ynet נודע כי משרד התחבורה יקצה כמיליארד שקלים מתוך תקציב המשרד ל-2024 (38 מיליארד שקלים) לטובת עבודות שיקום כבישים שנפגעו במלחמת חרבות ברזל בעוטף עזה ובגבול הצפון. מחר (ה׳) צפויה להיערך פגישה בין השרה מירי רגב לראשי רשויות רלוונטיות שם תוצג התוכנית בה תטפל חברת נתיבי ישראל הכפופה למשרד.

״מדובר באחד הפרויקטים התשתיים המורכבים של השנים האחרונות והוא יחל מיד בסיום המלחמה״, אמר בכיר במשרד התחבורה. ״נצטרך לשקם את כלל הכבישים בתוך קיבוצי העוטף ומרבית הכבישים בערים שטווחו. יש לכבישים הללו נזקים לא רק מתנועת כלים צבאיים עליהם אלא גם מפגיעות של שיגורי רקטות מהדרום והצפון״.

בתוך כך, אתמול הודיעה נתיבי ישראל כי החלה בעבודות תיקון 270 ק"מ של כבישים שמחוץ ליישובים, בעלות כוללת כ-195 מיליון שקלים. בשלב ראשון ובעלות של 10 מיליון שקלים יטפלו בכבישים המובילים ליישובי מועצת אשכול, מרחבים, שדות נגב, שער הנגב וחוף אשקלון. עבודות שיתבצעו בכבישים עד לכניסה ליישובים.

בשלב הראשון יחלו עובדי החברה לנקות כבישים מנזקים שונים, תתבצע שטיפה וצביעה מחדש ויוחלף שילוט שנפגע, יתוקנו בטון ומדרכות ועוד. פעולות אלו יתבצעו גם בגליל המערבי ובכבישים הסובבים את העיר קריית שמונה בעלות של 90 מיליון שקלים.

בשלב השני ישוקמו כבישים באמצעות ריבוד מחודש, תאורה ועוד, בעלות של כ-180 מיליון ש״ח. השלב  השלישי, שאליו מוקצה מרבית התקציב המיוחד של המשרד, יתבצע בתום הלחימה ובו תסלול החברה כבישים חדשים בעוטף ובצפון שיאפשרו תנועה בטוחה יותר לחלק מהיישובים.

״לאורך כל השבועות האחרונים מיפינו ובדקנו כ-270 ק"מ של כבישים באחריות החברה, בעוטף עזה והנגב המערבי, על מנת להבין איך להיערך לתיקון מהיר ככל האפשר תוך כדי המלחמה״ אומר דן ברכה, מנהל מרחב דרום בחטיבת תפעול ואחזקה, חברת נתיבי ישראל.

״מדובר ב-33 ישובים בכל האזור שדרכי הגישה אליהם מהכבישים שלנו דורשות תיקון והסדרה. מאות אנשי מקצוע באמצעות עשרות רבות של כלי צמ"ה החלו לבצע את העבודות בתקווה שתוך חודשים ספורים כל זה יהיה מאחורינו".

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות

יעוץ מקצועי חינם לפני קניית רכב
  • צור קשר בוואטסאפ
  • התקשר אלינו

הוספת תגובה

תגובות

תגובות לכתבה

לייעוץ מקצועי חינם:צרו עימנו קשר בוואטסאפ צרו עימנו קשר בטלפון 074-799-1900

מתחמי תוכן

  • ליסינג במקום לרכוש רכב, אפשר פשוט לעשות ליסינג. מה זה אומר אייקון ליסינג
  • ביטוח רכב כל מה שחשוב לדעת על ביטוח רכב. המלצות, טיפים ומדריכים אייקון ביטוח רכב
  • מימון לרכב רכישת רכב בתשלומים, מתי זה משתלם ומה חשוב לדעת אייקון מימון לרכב
  • רכב יד שניה כל מה שצריך לדעת ברכישת רכב משומש וממה צריך להזהר אייקון רכב יד שניה
  • טרייד אין מפתח תמורת מפתח: לשלם רק את ההפרש לרכב חדש יותר אייקון טרייד אין
  • בחר רכב
לפי דגם
או לפי קטגוריה
לייעוץ מקצועי חינם:צרו עימנו קשר בוואטסאפ צרו עימנו קשר בטלפון 074-799-1900
חזור למעלה