דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

בדרך למימן: כך יראו תחנות הדלק בעתיד

Getting your Trinity Audio player ready...

כבר לא נדיר לפגוש בתחנות הדלק, לצד משאבות הבנזין והסולר הריחניות, גם עמדות טעינה חדשות. ברחבי ישראל מותקנות אלפי עמדות טעינה מהירות, כאשר רבות מתוכן נמצאות במתחמים של תחנות הדלק המוכרות. בשנים הקרובות קצב  פריסת עמדות הטעינה ילך ויגבר, שכן כיום נעים על כבישי ישראל כ-100 אלף כלי רכב חשמליים - ובתוך שנים ספורות המספר צפוי לחצות את רף המיליון, וגם למעלה מכך.

וזה רק שלב אחד בדרך, שכן אחרי החשמל - ואולי גם לצידו - יופיעו על הכבישים כלי רכב המונעים במימן. דלק שאינו מזהם את הסביבה, אך דורש שינויים בשינוע ובאחסנה שלו.

צפייה בתוכן בדרך למימן: כך יראו תחנות הדלק בעתיד

כל השינויים האלו במקורות האנרגיה ישפיעו בהכרח על המבנה המוכר של תחנות הדלק, מכמה סיבות שונות. ראשית, במקום עצירה זריזה של 5 דקות לתדלוק, הלקוחות יצטרכו להמתין זמן ממושך בהרבה לטובת טעינה - מה שיכתיב שינוי פיזי במתחמים וגם בחנויות הנוחות. שנית, תשתיות החשמל ידרשו להשתנות במטרה להתאים את עצמן לטעינה של מספר רכבים, אולי גם בסיוע של מתקני אגירה. ובהמשך תדלוק המימן אמנם יקצר את זמני ההמתנה, אך ידרוש גם הוא שינוי פיזי במתקנים המוכרים.

יצאנו לפגוש כמה מהאנשים שכבר היום עובדים על התאמת תחנות הדלק לעולם המחר - ושמענו על האתגרים הצפויים בעתיד, וגם על השינויים שכבר ניתן לפגוש כיום.

בחזרה למוסף הרכב

פורסם לראשונה ב- 21-04-24

למאמר זה התפרסמו 20 תגובות

יעוץ מקצועי חינם לפני קניית רכב
  • צור קשר בוואטסאפ
  • התקשר אלינו

הוספת תגובה

תגובות

תגובות לכתבה

חזור למעלה