דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

10 טיפים לחניה בעיר

בשלב לימודי הנהיגה, החניה ברוורס היא אחת המשימות המורכבות ביותר בדרך לקבלת רישיון הנהיגה הנכסף. אבל ככל שהשנים עוברות, החניה הופכת להרגל של קבע ורובנו מבצעים אותה על בסיס יומיומי בלי לתת לדברים תשומת לב מיוחדת. למרות זאת, בחרנו הפעם לפרק את פעולת החניה למרכיביה השונים ולתת בכל זאת כמה טיפים שיכולים לשפר את הדרך שבה אתם מוצאים מקום חניה, מחנים בו את הרכב ומשלמים על התענוג.

את הכנת הכתבה ליוותה מיצובישי ספייס סטאר, אחת המכוניות הידידותיות ביותר לפעולות החניה - ומכמה סיבות. עם אורך כללי של 384.5 ס"מ בלבד, תוכלו למצוא לה מקום חניה בקלות רבה. יחידת ההנעה שלה, שכוללת מנוע בנזין בנפח 1.2 ליטרים ותיבת הילוכים רציפה, הופכת את התנועה במהירויות נמוכות לקלילה ונוחה, במיוחד בהשוואה לדגמים עם תיבת הילוכים רובוטית. וכמובן, יש לה הגה קל ומצלמת רוורס, שני אלמנטים שהופכים את משימת החניה לפשוטה בהרבה.

 

חפשו מראש מקום חניה: עוד לפני היציאה מהבית, נסו לאתר מראש חניה מתאימה. אם מדובר באיזור עמוס שבו קשה למצוא חניה במקביל למדרכה, חפשו חניונים בסביבה: ערכו השוואת מחירים קצרה באמצעות אתרי האינטרנט השונים, שכן ישנם חניונים שמעניקים הטבה משמעותית בשעות אחר הצהריים והערב, למשל. בדקו גם הטבות לחניה שניתנות באמצעות מועדוני צרכנות שונים.

אל תתעצלו ללכת: לא מצליחים למצוא מקום חניה בסמוך ליעד שלכם? אל תתעקשו על המתנה ממושכת לחניה שאולי תתפנה ואולי לא, וגם אל תמהרו לשלם סכום גבוה בחניונים יקרים. בצעו בדיקה גם במקומות מעט יותר מרוחקים: לא פעם תגלו שבמרחק הליכה של דקות ספורות ממקום היעד, ניתן למצוא חניה בקלות ולפעמים גם בחינם.

הסתכלו מסביב: מצאתם מקום חניה? מצוין. אם לא מדובר בחניון סגור, הקדישו רגע לבדיקת הסביבה לפני שאתם משלבים לרוורס. בדקו אם החניה לא נמצאת במקום פגיע (למשל, בסמוך ליציאה צפופה מחניון של משאיות) ואם אין במקום סכנה אפשרית לנזקים לרכב - למשל עץ שמשיר פירות דביקים וקשים לניקוי, או אתר בניה שבדיוק נמצא בשלב היציקות ומתיז בטון לכל עבר.

 

עם הפנים ליציאה: בין אם אתם חונים בחניון ובין אם בחניות רחוב המסודרות בניצב למדרכה, הקפידו להיכנס לחניה ברוורס ולעמוד כשחזית הרכב פונה ליציאה. הסיבה לכך היא שבנסיעה לאחור שדה הראיה שלנו מצומצם, ואת הנסיעה לפנים - כשהראות טובה - עדיף לבצע כשיוצאים אל הכביש, שבו יש רכבים חולפים, רוכבי אופניים ואחרים, ולא בכניסה אל החניה שבה אין תנועה.

אגב, בהקשר הזה שווה לציין כי למרות שמיצובישי ספייס סטאר היא מכונית מיני עם מימדים קטנים, תנוחת הנהיגה שלה גבוהה ושטח החלונות גדול יחסית, מה שמעניק שדה ראיה מצוין לנהג.

התחשבו בסביבה: אנחנו יודעים שאתם לא מהאנשים שתופסים חניות לנכים, אבל יש עוד כמה דברים שצריך להתחשב בהם לפני שמחנים את הרכב. בדקו שאתם לא עומדים במקום שיפריע לאחרים לצאת מהחניה שלהם, שימו לב שאתם לא חונים בעמדת טעינה לרכב חשמלי (אלא אם אתם מתכננים לטעון כרגע אחד כזה) ותדאגו גם להשאיר מקום לנהגים נוספים שירצו לחנות בהמשך. יוצאים מהרכב? היזהרו בעת פתיחת הדלת, כדי להימנע מפגיעה ברכב הסמוך.

 

השתיקו רעשי רקע: הכניסה לחניה דורשת יותר תשומת לב בהשוואה למרבית פעולות הנהיגה האחרות. לכן כדאי להנמיך לרגע את מערכת השמע, לעצור את שיחת הטלפון, לבקש מהילדים לשמור רגע על שקט - ובעצם לעשות כל מה שנדרש כדי לחנות בבטחה. אנחנו מכירים לא מעט אנשים שאיבדו ריכוז ושילמו על כך בפגוש משופשף.

השתמשו במצלמות: ברכב שלכם מותקנת מצלמת נסיעה לאחור? ואולי גם מצלמה קדמית? מצוין. גם אם כבר התרגלתם לחנות בלי מצלמה ואתם מסוגלים להכניס את המכונית לחניה בעיניים עצומות, מצלמת הנסיעה לאחור מסוגלת להראות לכם דברים שלעולם לא הייתם יכולים לראות באמצעות מראות הצד בלבד - למשל חפץ נמוך שמונח מאחורי הרכב, למשל. אז אל תוותרו על מבט במצלמות (נצין כי במיצובישי ספייס סטאר תקבלו מצלמת רוורס כסטנדרט).

 

אל תסתפקו במצלמות: למרות החשיבות של מצלמת החניה, היא לפעמים עלולה לעוות את תמונת המציאות ולהקשות על הבנת המרחקים. לכן תמיד צריך להסתכל גם במראות הצד, ולא פעם כדאי גם להרים את הישבן, לסובב את הראש לאחור ופשוט להסתכל באופן ישיר דרך השמשה האחורית. 

בדקו היכן אתם חונים: זה נשמע אבסורדי, אבל כבר הספקנו לספור את כמות המקרים עליהם שמענו, של נהגים שסימנו באפליקציה עיר מסוימת אך גילו שהם חונים בעיר אחרת. זה נפוץ בעיקר כאשר חונים בגבול שבין ערים סמוכות - למשל בני ברק ורמת גן, תל אביב וגבעתיים, פתח תקווה וגבעת שמואל וכו'. במקרה של טעות, גם תשלמו על חניה לשווא לעיריה הלא נכונה וגם תספגו דו"ח על אי-תשלום חניה. לא חבל?

 

לפני שיוצאים, מסתכלים: רגע לפני שאתם חוזרים לרכב במטרה לצאת מהחניה, בצעו בדיקה מסביב לרכב ותסתכלו על הרצפה. אולי במקרה תגלו כדור שהתגלגל אל מתחת לפגוש או אופניים של ילד שחונות מאחורי הגלגל, במקומות שיהיה קשה לכם לאתר באמצעות המראות או מצלמת הרוורס.

למאמר זה התפרסמו 3 תגובות

יעוץ מקצועי חינם לפני קניית רכב
  • צור קשר בוואטסאפ
  • התקשר אלינו

הוספת תגובה

תגובות

תגובות לכתבה

לייעוץ מקצועי חינם:צרו עימנו קשר בוואטסאפ צרו עימנו קשר בטלפון 074-799-1900

מתחמי תוכן

  • ליסינג במקום לרכוש רכב, אפשר פשוט לעשות ליסינג. מה זה אומר אייקון ליסינג
  • ביטוח רכב כל מה שחשוב לדעת על ביטוח רכב. המלצות, טיפים ומדריכים אייקון ביטוח רכב
  • מימון לרכב רכישת רכב בתשלומים, מתי זה משתלם ומה חשוב לדעת אייקון מימון לרכב
  • רכב יד שניה כל מה שצריך לדעת ברכישת רכב משומש וממה צריך להזהר אייקון רכב יד שניה
  • טרייד אין מפתח תמורת מפתח: לשלם רק את ההפרש לרכב חדש יותר אייקון טרייד אין
  • בחר רכב
לפי דגם
או לפי קטגוריה
לייעוץ מקצועי חינם:צרו עימנו קשר בוואטסאפ צרו עימנו קשר בטלפון 074-799-1900
חזור למעלה