סוגרים עסקה: כל מה שצריך לדעת לפני שאוספים את הרכב

סוגרים עסקה: כל מה שצריך לדעת לפני שאוספים את הרכב


אחרי שבחרנו את הרכב המתאים ורגע לפני שיוצאים איתו לכביש, יש עוד כמה דברים אחרונים שחשוב לדעתמאת מערכת iCar בשיתוף לובינסקי טרייד & ליס
 
לרוב, המידע שנאסוף לקראת קניית הרכב עוסק בבחירת הדגם ובבדיקת מצבו הפיזי. אלה בדרך כלל גם הדברים החשובים ביותר: עלינו לבחור דגם שיתאים לצרכים שלנו, ישרת אותנו ביומיום ויתפקד בצורה תקינה ויעילה לאורך מספר שנים.

אבל זה בהחלט לא כל הסיפור. גם אחרי שערכנו את הבדיקות, התייעצנו עם מומחים, קראנו מבחני דרכים, בחרנו את הדגם, מצאנו רכב מתאים ולקחנו אותו לבדיקה - עדיין יש כמה דברים שחשוב מאוד לדעת לפני שסוגרים את העסקה באופן סופי.

לובינסקי טרייד אנד ליס

על מנת לגבש את רשימת הדברים החשובים שחשוב לוודא במעמד סגירת העסקה, התייעצנו עם יוסי אירני, מנהל השירות והתפעול בחברת לובינסקי טרייד & ליס - מהגדולות והותיקות בשוק רכבי היד השניה בישראל.
 

א. בדיקה נוספת של מצב הרכב

בדרך כלל התהליך הוא כזה: אחרי שבחרנו את הרכב ולקחנו אותו לבדיקה, הרכב ישאר בסוכנות לעוד מספר ימים של השבחה אחרונה ותיקון הליקויים הקטנים שנמצאו, בעוד אנחנו בינתיים נסדיר את יתר השלבים ונתכונן לשלב המסירה. במעמד המסירה מומלץ לבדוק שוב את מצב הרכב באופן כללי: נוודא שלא קרו חלילה פגיעות במרכב, נבדוק שהרכב נוסע בצורה תקינה וללא רעשים חשודים, נעיף מבט נוסף על הצמיגים, הריפודים והאביזרים, ונבדוק שמערכת המיזוג פועלת בצורה תקינה. 

"עדיף לגלות את הדברים בשלב הזה", אומר אירני מלובינסקי טרייד & ליס, "כי קורה שלפעמים מישהו ישכח לסדר ריג'קט מסוים. כך נחסוך את הטרחה העתידית ונימנע מלהגיע שוב למקום הרכישה שלא לצורך".

לובינסקי טרייד אנד ליס
 

ב. בדקו את סעיפי האחריות

עם קבלת הרכב, נקבל גם את תעודת האחריות. חשוב לעיין בה היטב על מנת להבין מה נכלל בכיסוי, מה משך תקופת האחריות, האם ישנה השתתפות עצמית מסוימת מטעמנו ובעיקר למי פונים במקרה של תקלה.

"נושא האחריות הוא אחד החשובים ביותר ברכישה של רכב יד שניה", מסביר אירני. "לא כל החברות נותנות אחריות לתקופה זהה, לא כולן מכסות את אותם הדברים ויכולה להיות לכך משמעות כספית לא מבוטלת". 
 

ג. סגרו את התשלום

את המקדמה כנראה שכבר העברתם עם הזמנת הרכב, אבל עכשיו הגיע הזמן להעביר את יתר הסכום. אם אתם משלמים בהעברה בנקאית, ודאו כי יש לכם הון נזיל שיספיק לרכישה וכיצד ניתן לבצע את ההעברה; לא כל סכום ניתן להעביר באמצעות האפליקציה של הבנק, למשל. אם אתם משלמים במזומן, ודאו כי הסכום אותו אתם צריכים לשלם לא חורג מגבולות הסכומים המאושרים לרכישה במזומן. ואם אתם לוקחים מימון, ודאו כי הגורם המממן יוכל להעביר את הסכום במועד הרצוי. לא תרצו להיתקע ולהפסיד את העסקה בגלל קשיים טכניים.

לובינסקי טרייד אנד ליס
 

ד. הסדירו את הביטוח

בלי פוליסת ביטוח בתוקף לא תוכלו להוציא את הרכב. בצעו מראש השוואת מחירים, בדקו אצל הסוכן שלכם וגם אצל החברות הישירות ותגיעו ליום המסירה עם פוליסה מוכנה ומודפסת. ניתן לבטח את הרכב עוד לפני שהעברתם את הבעלות על שמכם - אתם רק צריכים לקחת מראש את מספר הרישוי של הרכב.
 

ה. העברת בעלות

בעבר, היה מקובל שהעברת הבעלות היתה מתבצעת מספר שבועות לאחר איסוף הרכב. כיום ניתן לבצע העברת בעלות אונליין, כך שתוכלו לעשות זאת יחד עם נציג החברה במעמד המסירה. "על מנת להעביר בעלות באינטרנט יש לוודא כמה דברים", מסביר אירני. "חשוב לבדוק שרישיון הרכב בתוקף, שיש לו רק בעלים רשום אחד ושאין על הרכב מגבלות שונות כמו שעבוד, עיקול, 'ריקול' שטרם בוצע ושלא מדובר במונית או ברכב תיור. בנוסף יש לשלם באשראי סכום של 206 שקלים".


לובינסקי טרייד אנד ליס
 

ו. יוצאים לדרך

מזל טוב! אחרי שבדקנו את הרכב, שילמנו, ביטחנו והעברנו בעלות, אפשר לצאת לדרך עם הנסיכה החדשה. לפני שמתחילים בנסיעה יש לכוון היטב את המושב והמראות, לחבר את הטלפון למערכת הבלוטות' ולהתמקם היטב ברכב. "את הנסיעה הראשונה מומלץ לבצע במשנה זהירות", מסביר אירני. "שכן בשלב הזה אנחנו עדיין לא רגילים לרכב ולאופן שבו הוא מגיב".

לובינסקי טרייד אנד ליס
 

ז. מסתגלים לחיים ביחד

בימים הראשונים שלנו עם הרכב מומלץ להמשיך בנסיעה מתונה וזהירה, לפחות עד שנתרגל  לרכב החדש. כדאי להקדיש זמן ללמידת המערכות השונות, תפעול האביזרים ומערכת המולטימדיה, ומומלץ גם לעיין בספר הרכב. כדאי גם לנסוע עם מוזיקה בווליום נמוך יחסית על מנת לאתר רעשים חשודים אם ישנם, ולעקוב מדי פעם אחרי מפלס השמן ונוזל הקירור. 
 
שתהיה נסיעה זהירה ובטוחה!
למאמר זה התפרסמו 1 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. מוכרים רק רכבי פיג'ו וסיטרואן או הכל? (לת)  

שלומי,14.11.2021
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים