דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

מסלול טיול: נקודות תצפית בגלילעונת הקיץ לא נתפסת כתקופה הכי נוחה לצאת לטיולים בישראל. אבל למרות החום הכבד, יש כמה מקומות בצפון הארץ שבהם תוכלו ליהנות מטיולים גם בחודשים החמים של השנה מבלי להזיע יתר על המידה.

הפעם בחרנו להתמקד בנקודות נוף ותצפית ברחבי הגליל, מקומות שאליהם תוכלו להגיע ברכב הממוזג, לחוות את הנופים הירוקים של הצפון וליהנות מבריזה צוננת ומפינות מוצלות לבילוי ומנוחה.

אל הנסיעה יצאנו ברכב הפנאי הקומפקטי של מיצובישי, ה-ASX - שכמו הנקודות בהן ביקרנו, גם הוא גבוה מהסביבה ומאפשר תצפית מצוינת החוצה... יצאנו לדרך וחזרנו עם כמה המלצות למקומות מוכרים יותר או פחות, שלא תרצו לפספס בנסיעה הבאה שלכם לצפון.

מיצובישי ASX ליד אמירים

טיילת שכניה

רבים מכירים את את אלכסנדר זייד, איש השומר וממקימי כוח המגן העברי בארץ ישראל, אבל הרבה פחות מכירים את שמו של ישראל בן זאב (לאופר), למרות שהשניים חולקים סיפור דומה למדי. גם ישראל בן זאב (לאופר), שנקרא ע"י ערביי הסביבה אבו-דיב, היה שומר שהגן על אדמות עמק זבולון ונפל על הגנת המולדת בנסיבות דומות לאלו של זייד.

לזכרו הוקמה תצפית מרשימה בהר שכניה. נקודת הנוף נמצאת בטבורו של הגליל התחתון וצופה על עמק זבולון, חיפה ועכו. הנוף משגע ובמקום תמצאו מסלול עם אפשרות להליכה ארוכה או לריצה לאורך טיילת מסודרת, מוצלת בחלקה, המתחילה מצומת קורנית, מטפסת להר שכניה וממשיכה כמעט עד לישוב מנוף.

טיילת שכניה

המערה בה נמצא בן זאב שוכנת כמה עשרות מטרים מדרום-מערב לתצפית היפה שהקימו לזכרו על הר שכניה.

איך מגיעים: קודם כל עליכם להגיע לכביש 784 המתחיל סמוך לצומת המוביל ומגיע לצומת משגב שליד כרמיאל. סעו לכיוון היישוב קורנית ומצאו מקום חניה נוח מיד לאחר הכניסה ליישוב. מי שמגיע מאזור הקריות יוכל גם לנסוע מצומת אבליים לצומת מורשת, ושם לפנות שמאלה לכיוון קורנית.

מיצובישי ASX בטיילת שכניה

מצפה כמון

תוכנית המצפים הושקה בסוף שנות ה-70 במטרה לקדם הקמת יישובים יהודיים חדשים בגליל. אחד מאותם יישובים שהוקמו באותה תקופה הוא היישוב כמון. לא, השם אינו קשור לתבלין (הנפלא), אלא נקרא על שם הר כמון ששמו נקשר למושג 'נסתר' או 'נחבא' ודומה לשם הכפר הבדואי הקרוב כמאנה.

אבל היישוב ממש לא נסתר: הוא ניצב ברומו של הר מרשים בגובה של 600 מ' ומשקיף על הסביבה. בחלקו הדרום מזרחי ישנו מצפור מרהיב ממנו אפשר לזכות בתצפית יפהפיה על הגליל התחתון, על היישוב מראר ועל הכנרת. ביום של ראות טובה ניתן אפילו לזהות את רכס התילים שעל רמת הגולן.

מצפה כמון

איך מגיעים: נוסעים לכרמיאל על כביש 85. בכניסה לאזור המסחר המזרחי בעיר (מרכז ביג) עקבו אחרי כביש 8556 ועלו במעלה ההר לכיוון כמון. בתוך הישוב סעו ברחוב המצפור עד לקצהו. שימו לב, פרות או עגלים שרועים בדרך עלולים לזנק לכביש במפתיע. הדרך ללא שוליים, אך הירידה ממנה בוצעה בנוחות הודות למרווח הגחון הנדיב של ה-ASX.

מיצובישי ASX במצפה כמון

הר מירון

לא בטוח שצריך להציג את הר מירון, הגבוה שבהרי הגליל. ובכל זאת, ביום הקיץ בו עלינו לצפון הופתענו לגלות דלילות מסוימת של המבקרים במסלולים שההר מציע. הנסיעה להר לקחה אותנו מכביש 85 לצומת חנניה, שם עלינו בכביש 866 המטפס לצפת והר מירון. הכביש תלול וכיף לעלות אותו עם רכב בעל מנוע בריא ומספיק כוח. היישוב המקסים אמירים ניצב לו בדיוק באמצע העליה. אם תיכנסו תוכלו לזכות בתצפית יפה מאנדרטה על שם הטייס מנחם קשטן, שנפל במלחמת יום הכיפורים. האנדרטה ניצבת בקצהו המזרחי של היישוב ומשקיפה על נחל עמוד והכנרת.

הר מירון

אם הזמן מאיץ בכם, תוכלו לעבור את היישוב ולאחר פנייה חדה ימינה בכביש תראו נקודת עצירה בצד הכביש וירידה לתצפית קטנה.

המשכנו וטיפסנו להר מירון. בחניון הגדול כמעט ולא היו מכוניות. השארנו את ה-ASX בחניון החשוף לשמש ומיהרנו למסלול ההיקפי סביב פסגת ההר. לאחר כ-5 עד 10 דקות הליכה תגיעו לתצפית יפה על צפת, הכנרת ואצבע הגליל. בימים עם ראות טובה, הנוף מרהיב. מהתצפית ובדרך חזרה לחניון במסלול המעגלי תהנו מהרבה צל וממזג אוויר נעים מאוד ביחס למקובל בישראל ביולי-אוגוסט. חזרנו לרכב ושמחנו לגלות שגג השמש הפנוראמי נהנה ממכסה של ממש ולא רק מרשת שאינה מונעת את התחממות תא הנוסעים.

כיצד מגיעים: נוסעים בכביש 89 (הכביש המחבר בין נהריה לצפת) לכיוון הישוב חורפייש – בו תוכלו למצוא סמבוסק מצוין. כמה קילומטרים ממזרח ליישוב נמצאת העלייה להר מירון. טפסו בעליה עד לשלט אין כניסה ושם פנו ימינה. החניון יהיה כ-300 מ' בהמשך.

מיצובישי ASX בהר מירון

הר אדיר

מכיוון שכביש הנסיעה העיקרי לרוחב הגליל הוא כביש 89, רבים מפספסים את אחיו המרהיב כביש 899 הידוע בשם 'כביש הצפון'. הדובדבן שבקצפת, תרתי משמע, הוא הר אדיר הנמצא בסמוך לישוב מתת. אם הגעתם מכיוון מזרח תזכו לראות את הר אדיר על 1,008 מטריו במלוא יופיו כבר בדרך אליו. על ההר הזה, בדיוק לפני עשור, הוקם מצפור לזכר הלוחמים שנפלו במלחמת לבנון השניה. המצפור משקיף על מרבית גבול הלבנון ותוכלו למצוא בו הסברים על המלחמה.

מיצובישי ASX בהר אדיר

ישנה חניה לא רחוק מהמצפור ומשם צריך ללכת כ-500 מ' בשביל עפר העולה מצד הכביש. שימו לב שהחניה לא גדולה וצריכה לאכלס גם אוטובוסים שמביאים מטיילים, השתדלו להתחשב. אם הגעתם ביום חול אז בירידה מהר אדיר תוכלו ליהנות מגלידה 'בוזה' המצוינת בקיבוץ סאסא.

כיצד להגיע: סעו על כביש 889 לכיוון הישוב מתת. העליה להר נמצאת כמה ק"מ מזרחית ליישוב לאחר מספר סיבובים חדים.

הר אדיר

פארק גורן

את פארק גורן צריך להציג? הפארק היפה שניצב אף הוא על כביש הצפון בסמוך לישוב גורן מהווה נקודת עצירה נפלאה לפיקניק, טיולי אופניים ושלל אטרקציות קטנות אחרות. אולי אחת המוצלחות שבהן היא התצפית על מצודת המונפורט.

מצודת מונפורט

המצודה, שהוקמה כחלק ממסעות הצלב ע"י אחד המסדרים הנוצריים, נכבשה בהמשך ע"י צלח-א-דין וביבראס הממלוכי. בסופו של דבר המצודה נהרסה עוד במאה ה-13, עם ניסיון אחד קטן לחדש אותה ע"י דאהר אל עומאר, אך שרידיה נותרו מרשימים עד היום.

הכניסה לפארק מתבצעת דרך כביש אספלט נוח. ניסע בכביש עד שנמצא פינה שקטה לפיקניק המשקיפה אל הנוף. שימו לב לילדים הרבים במקום ולרוכבי האופניים.

מיצובישי ASX במצודת מונפורט

מערת קשת

באופן משונה, מערת קשת היא לא ממש מערה אבל היא חתיכת קשת יפה עם נוף מרשים לא פחות. בכלל, כל הדרך לנקודה המקסימה היא מהיפות שיש לישראל הקטנה להציע. המערה נמצאת בפארק אדמית. מהחניון ניתן ללכת למערה, מרחק של כ-500 מ'. המערה היא למעשה קשת גדולה שנוצרה בקיר המצוק. המטיילים מגיעים אליה מלמעלה ומנקודת המבט לעבר הקשת ניתן לחזות בכל צפון מישור החוף, חוף אכזיב, נהריה והגליל העליון המערבי.

מערת קשת

מהמערה אפשר לבחור בעוד מספר מסלולים. ישנה ירידה לנחל בצת למיטיבי הלכת, וניתן גם ללכת הליכה קצרה יותר למערת נמר – שהיא מערה אמיתית שבהחלט מצדיקה ביקור. מערת נמר נמצאת כק"מ הליכה צפון-מערבה על סימון שביל ירוק המוביל לצידו השני של כביש 8993.

איך מגיעים: נוסעים לכביש 8993 המתחיל באזור הישוב זרעית ומסתיים בצומת אדמית, במפגש עם כביש הצפון 899 בין יערה לשלומי. הכביש עצמו צמוד ברוב הדרך לגבול הצפון ממש, אך אסור להפסיד את הפיתולים המרהיבים בירידה לכיוון שלומי. הכניסה לפארק אדמית נמצאת כ-2 ק"מ מזרחית ליישוב אדמית.

מערת קשת

וכמה מילים על הרכב

מיצובישי ASX היה שותף יעיל ושימושי לנסיעה צפונה. תנוחת הישיבה הגבוהה מעניקה לו שדה ראיה נפלא, עניין חשוב גם לנוהגים בעיר וגם בטיולים, במיוחד כשיורדים מהאספלט לשבילים זרועי אבנים. התנוחה הגבוהה חשובה אפילו יותר לילדים היושבים מאחור, שיוכלו ליהנות מהנוף ולקחת חלק פעיל בטיול המשפחתי. למרות שלא מדובר ברכב 4X4, יש לו מרווח גחון מוצלח של 21.5 ס"מ, מה שמרחיק אותו מהקרקע ומאפשר לנסוע בבטחה גם במקומות שיאתגרו את מרבית הג'יפונים.

בנוסף המרווח הפנימי טוב ותא המטען גדול (387 ליטרים), כך שהוא יספיק בקלות לפיקניק משפחתי או סופ"ש בצפון.

מיצובישי ASX בהר אדיר

ל-ASX מנוע בנזין בנפח 2.0 ליטרים, עם הספק של 148 כ"ס ומומנט של 20 קג"מ. המנוע מספק ביצועים טובים מאוד ולא התקשה לנייד את הרכב בזריזות על הכבישים ההרריים בצפון.

היצע מערכות הבטיחות כולל 7 כריות אוויר, בלימת חירום אוטונומית עם זיהוי הולכי רגל, התרעת סטיה מנתיב ואורות גבוהים אוטומטיים. במפרטי האבזור ניתן למצוא כבר בגרסת הכניסה "אינטנס" מערכת מולטימדיה דוברת עברית עם תוכנת ניווט מובנית של ווייז, בקרת שיוט, מנופי החלפת הילוכים בגלגל ההגה, תאורת לד, בקרת אקלים, מראה נגד סנוור, מצלמת רוורס, חיישן גשם ועוד.

מיצובישי ASX ליד אמירים

גרסת ה"אינסטייל" כוללת בנוסף גם מראות צד עם תאורת איתות, חימום וקיפול חשמלי, כניסה והנעה ללא מפתח וגימורי כרום; גרסת ה"פנורמיק" מוסיפה למפרט גג שמש פנוראמי עם סוכך פנימי חשמלי ותאורת לד צידית, ואילו גרסת ה"פרימיום" כוללת גם ניטור רכבים בשטח מת במראות הצד, התרעת תנועה חוצה מאחור, דיפוני עור, מושבים בריפוד בד משולב עור וחימום למושבים הקדמיים.

באופן כללי, לאור הקפיצה במחירי הרכבים בכלל ומחירי רכבי הפנאי בפרט - מיצובישי ASX נותר אחד מרכבי הפנאי האחרונים שעוד ניתן לרכוש במחיר של משפחתית ממוצעת, ואפילו פחות מכך.

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות

הוספת תגובה

תגובות

תגובות לכתבה

לייעוץ מקצועי חינם: 072-33-44-806

מתחמי תוכן

  • ליסינג במקום לרכוש רכב, אפשר פשוט לעשות ליסינג. מה זה אומר אייקון ליסינג
  • ביטוח רכב כל מה שחשוב לדעת על ביטוח רכב. המלצות, טיפים ומדריכים אייקון ביטוח רכב
  • מימון לרכב רכישת רכב בתשלומים, מתי זה משתלם ומה חשוב לדעת אייקון מימון לרכב
  • רכב יד שניה כל מה שצריך לדעת ברכישת רכב משומש וממה צריך להזהר אייקון רכב יד שניה
  • טרייד אין מפתח תמורת מפתח: לשלם רק את ההפרש לרכב חדש יותר אייקון טרייד אין
  • בחר רכב
לפי דגם
או לפי קטגוריה
כפתור התקשרות מהירה לייעוץ לפני רכישת רכב
חזור למעלה