דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

כל מה שלא ידעתם על ביטוח הרכב

גם אם על פניו ביטוח רכב נראה כדבר בסיסי שכל בעל רכב רוכש באופן כמעט אוטומטי מדי שנה, הנושא מורכב יותר. לרוב האזרחים בישראל, רכישת רכב היא הרכישה השניה הגדולה ביותר - אחרי קנית דירה. הדבר נכון עוד יותר בעיקר בחודשים האחרונים כשמחירי המכוניות החדשות זינקו לרמות שטרם הכרנו בישראל. לכן, עתה יותר מתמיד, עולה חשיבותו של הביטוח ככלי שנועד להגן על ההשקעה הגדולה ברכב וגם לפצות צד שלישי במקרה – חלילה - של פגיעה בו.

 

כמו שאתם בוודאי מכירים יש בביטוח הרכב 3 סוגי ביטוח עיקריים: 

קיומו של ביטוח חובה, על פי החוק, הוא תנאי כדי שרכב מנועי יורשה לעלות לכבישי ישראל. המטרה היא לתת כיסוי לנזק גוף שעשוי להיגרם לנהג הרכב המבוטח, לנוסעים ברכב המבוטח או להולכי רגל שנפגעו מהרכב. במקרה כזה הביטוח של הנוהג ברכב הוא זה שיפצה את הצד הנפגע בנזקי הגוף.

שני סוגי הביטוחים הבאים מעט יותר מורכבים. הקווים המנחים של ביטוח צד ג' ושל הביטוח המקיף אמנם זהים – אבל הכיסוי הביטוחי בפועל – עשוי להשתנות בין חברות הביטוח השונות. פנינו לחברת מנורה מבטחים, קבוצת ביטוחי הרכב הגדולה בישראל, הנותנת פירוש שיכול לעניין מאוד את הנהג הישראלי.

ביטוח צד ג' הוא פתרון חלקי הנותן כיסוי לנזקים הנגרמים לרכוש של הנפגע בתאונה ("כתוצאה מהשימוש ברכב של המבוטח" – בניסוח הלקוני). הביטוח הזה אינו מכסה את הנזק שעשוי להגרם לרכב של המבוטח. מתי אפשר לשקול רכישה רק של ביטוח צד ג'? אם הרכב המבוטח הוא מיושן וערכו נמוך ולא מצדיק את ההשקעה בביטוח המקיף.

מה שמביא אותנו לביטוח מקיף – כשמו כן הוא. הביטוח הזה מכסה לא רק את הנזקים של הרכב שנפגע מרכבו של המבוטח אלא גם את הנזק שעשוי להיגרם לרכב המבוטח. בנוסף, הביטוח המקיף כולל כיסוי במקרים של נזק אש, התפוצצות, פגיעת ברק, גניבת הרכב או נזקים שנגרמו כתוצאה מניסיון גניבה, שיטפון, סערה ומעשה בזדון. לרוכש הביטוח כדאי בהחלט לברר אילו יתרונות וכיסויים יש אצל חברת הביטוח שאליה יפנה.

 

לא כל חברות הביטוח שוות

קל להבין אם כן שפוליסת הביטוח המקיף היא הכוללת והמלאה ביותר מבין האפשרויות שיש. לכל פרק בפוליסה יש תנאי פוליסה תקניים, אותם מנורה עזרה לנו להבין:

למרות הכיסוי הנרחב של ביטוח מקיף, יכול המבוטח להתאים את הביטוח לצרכיו על ידי שורה ארוכה של הרחבות (הנוספות לכיסוי של המקיף). הרחבות אלה עשויות לכלול למשל: ביטוח למערכת השמע, השמשות, שירותי גרירה, פיצוי במקרה של רעידת אדמה, רכב חלופי במקרה שהרכב נגנב או ניזוק, ועוד הרחבות רבות אחרות. יחד עם זאת, רבים אינם מכירים את "דמי הכינון" - סכום שחברות הביטוח גובות אחרי אירוע שבו נגרם נזק לרכב, כדי להחזיר את היקף הכיסוי של הביטוח המקיף לשיעורו המקורי. במנורה מבטחים, הכינון נעשה בפעם הראשונה ללא עלות באופן אוטומטי למתקנים במוסך הסדר. לדוגמה, מבוטח עם ביטוח מקיף בגובה 300 אלף ש"ח קיבל החזר בגובה 20 אלף ש"ח עבור תיקון נזק לאחר תאונה. במנורה מבטחים גובה הביטוח יתעדכן חזרה ל-300 אלף ש"ח אוטומטית ללא עלות.

ההשתתפות העצמית היא פעמים רבות נושא כאוב. בביטוח הרכב של מנורה מבטחים יש ביטול השתתפות עצמית במקרה של נזק העולה על 2,500 שקלים בתאונה שתוקן במוסך הסדר. ברמת מחירי חלקי החילוף והעבודה במוסכים, הכיסוי הרב פעמי הזה, משמעותו שנדירים מקרי הנזק של רכב חדיש בו המבוטח יצטרך לשלם את ההשתתפות העצמית.

הכירו מושג נוסף - "גבול אחריות". בשפה פשוטה, עד איזה סכום של פגיעה בצד ג' הביטוח מכסה אתכם. זה מאד חשוב לאור המחירים שעלו בכל תחומי חיינו. במנורה מבטחים מציעים את גבול האחריות הגבוה ביותר, עד 4.0 מיליון שקלים – הגבוה ביותר מבין כל חברות הביטוח בישראל.

 

איך רוכשים היום ביטוח?

כמו שירותים רבים אחרים – גם רכישת הביטוח הפכה להיות תהליך דיגיטלי מהיר ופשוט. עדיין אפשר לפנות לסוכן ביטוח – אם אתם מתקשים למצא דרככם בעולמות המקוונים. מי שלא, יוכל להתקשר למוקד מכירות ושירות לקוחות או למלא את השאלון והפרטים הנדרשים באתר החברה כדי לקבל את ההצעה המתאימה ביותר. 

 

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות

יעוץ מקצועי חינם לפני קניית רכב
  • צור קשר בוואטסאפ
  • התקשר אלינו

הוספת תגובה

תגובות

תגובות לכתבה

לייעוץ מקצועי חינם:צרו עימנו קשר בוואטסאפ צרו עימנו קשר בטלפון 074-799-1900

מתחמי תוכן

  • ליסינג במקום לרכוש רכב, אפשר פשוט לעשות ליסינג. מה זה אומר אייקון ליסינג
  • ביטוח רכב כל מה שחשוב לדעת על ביטוח רכב. המלצות, טיפים ומדריכים אייקון ביטוח רכב
  • מימון לרכב רכישת רכב בתשלומים, מתי זה משתלם ומה חשוב לדעת אייקון מימון לרכב
  • רכב יד שניה כל מה שצריך לדעת ברכישת רכב משומש וממה צריך להזהר אייקון רכב יד שניה
  • טרייד אין מפתח תמורת מפתח: לשלם רק את ההפרש לרכב חדש יותר אייקון טרייד אין
  • בחר רכב
לפי דגם
או לפי קטגוריה
לייעוץ מקצועי חינם:צרו עימנו קשר בוואטסאפ צרו עימנו קשר בטלפון 074-799-1900
חזור למעלה