דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

ג'ילי גיאומטרי C פותחת פרק חדש

Getting your Trinity Audio player ready...

לג'ילי גיאומטרי C שמור מקום של כבוד בהיסטוריה של שוק הרכב הישראלי. היא הגיעה ארצה בסוף 2021, והיתה הראשונה שהצליחה לפצח את הנוסחה: רכב פנאי עם הנעה חשמלית, בלב הסגמנט המבוקש ביותר בשוק הרכב ובמחיר תחרותי.

בתוך זמן קצר צברה היבואנית אלפי הזמנות, ועד לסוף 2022 הפכה הגיאומטרי C לרכב החשמלי הנמכר ביותר בישראל, עם 6,816 יחידות שעלו על הכביש באותה השנה. רשימות ההמתנה הארוכות היו יכולות לספק נתוני מסירות גבוהים הרבה יותר, אלא שמגבלות מלאי חריפות מנעו זאת.

כך או אחרת, החשמלית של ג'ילי התייצבה בשנה החולפת במקום החמישי מבין כלל הדגמים הנמכרים בישראל והפכה את המותג עצמו לתשיעי מבין כלל המותגים המשווקים כאן - וכל זה עם דגם אחד בלבד באולם התצוגה.

ועכשיו פותחת ג'ילי פרק חדש, עם דגם מעודכן לגיאומטרי C שכולל לא מעט שדרוגים - בעיצוב, בטכנולוגיה, בבטיחות ובעיקר עם טווח הנסיעה הטוב ביותר בישראל לרכב חשמלי במחיר שנמוך מ-190 אלף שקלים.

ג'ילי גיאומטרי C

טווח הנסיעה
גם לפני מתיחת הפנים, טווח הנסיעה של הגיאומטרי C היה מהארוכים בקטגוריה, בעיקר בגרסה עם הסוללה הגדולה. כעת חל שיפור נוסף בטווח, הודות למערכת בלימה חדשה שמשפרת את אגירת האנרגיה ולשיפורים נוספים. כעת, בגרסת הכניסה ניתן למצוא סוללת 53 קוט"ש עם טווח נסיעה של 359 ק"מ (תוספת של 9 ק"מ) בעוד הגרסה הבכירה מוצעת עם סוללת 70 קוט"ש שזכתה לתוספת משמעותית של 25 ק"מ - ומציעה כעת טווח נסיעה של 485 ק"מ. מדובר בטווח הנסיעה הגדול ביותר שמציע רכב חשמלי כלשהו בישראל, עד למחיר של 190 אלף שקלים.

היתרון המשמעותי הזה, על פני כל מתחרה אחרת, הופך את הגיאומטרי C לא רק למכונית עם יכולת נסיעה למרחקים יוצאי דופן, אלא גם לכזו שמסוגלת לנטרל את החששות המוקדמים ואת חרדת הטווח המפורסמת, ולהפוך את המעבר לרכב חשמלי לקל ונוח יותר עבור הנהג הישראלי. כן, במקרים בהם אין גישה נוחה לעמדת טעינה ביתית.

ג'ילי גיאומטרי C

העיצוב
השינויים במראה אינם דרמטיים, אבל הם מספיקים כדי ליצור תחושה עדכנית ומודרנית יותר. פס שחור עבה נמתח כעת  לרוחב החזית עם תאורת לד במרכזו, כונסי האוויר אנכיים ובולטים יותר והסבכה התחתונה מורחבת. מהצד ניתן להבחין בחישוקי סגסוגת במראה חדש, ובנוסף סמל המותג הפך מואר, מה שמבליט את ההופעה החיצונית של הרכב בנהיגה בחשיכה. היצע הצבעים כולל כעת גם "כסוף-לילך" ושחור.

בתא הנוסעים ניתן כעת לפגוש בריפודי עור בהירים בגווני בז' וכן קונסולה מרכזית בעיצוב חדש שמפנה מקום אחסון נוסף. תאורת אווירה עם 72 גוונים מאפשרת בחירה בין אפשרויות תאורה שונות, ומאפשרת קישור גם למצב הנהיגה ומהירות הרכב.

ג'ילי גיאומטרי C

האבזור
מערכת המולטימדיה של הגיאומטרי C עברה שדרוג משמעותי וכוללת כבעבר אפליקציית Waze מובנית, וכעת המערכת כולה תומכת בעברית ומציעה ממשק משתמש משופר. בנוסף ניתן לפגוש ברכב פריטים כמו מושבים קדמיים עם כוונון חשמלי, זכרונות, חימום ואוורור, הנעה ללא כפתור, תצוגה עילית, גג פנוראמי בגודל "75, חיישני חניה היקפיים, מצלמות 360 מעלות, לוח מחוונים דיגיטלי, בלם יד חשמלי עם Auto Hold, מערכת שמע מתוצרת Bose ועוד.

בנוסף, נזכיר כי הגיאומטרי C היא אחת החשמליות היחידות בשוק שמצוידת בגלגל חלופי כסטנדרט. זה נשמע אולי זניח, אבל זה מה שיכול לעשות את ההבדל בין תיקון מהיר בצידי הדרך, לבין המתנה מייאשת לגרר במשך שעות ארוכות.

ג'ילי גיאומטרי C

הביצועים
לג'ילי גיאומטרי C מנוע חשמלי מלפנים בהספק של 204 כ"ס ועם מומנט של 31.6 קג"מ - נתונים שפעם היה מקובל לפגוש במכוניות ספורטיביות. במסגרת העדכון האחרון קוצר משך התאוצה ל-100 קמ"ש מ-7.7 ל-7 שניות בלבד, מה שהופך את הגיאומטרי C לאחת המכוניות המהירות ביותר שניתן לפגוש בקבוצת המחיר שלה. ולא רק בקרב החשמליות.

הבטיחות
במסגרת מתיחת הפנים, זכתה ג'ילי גיאומטרי C לתוספת של מספר מערכות בטיחות חדשות וחשובות: התרעה לפני פגיעה מאחור והתרעת תנועה חוצה מאחור, התרעת עצמים חולפים בפתיחת דלת ואפשרות לניתוק כרית האוויר לנוסע מלפנים.

אלו מצטרפים להיצע המערכות המוכר שכולל בלימה אוטונומית, בקרת שיוט אדפטיבית, שמירת נתיב, ניטור שטחים מתים במראות הצד ומערכת התרעה מפני שכחת ילדים מאחור.

ג'ילי גיאומטרי C

הקישוריות
יחד עם הדגם המעודכן, השיקה היבואנית גם את אפליקציית My Geely שמתחברת אל הרכב ומעניקה מידע עדכני על מצב הסוללה וקצב הטעינה, מאפשרת איתור עמדות טעינה, מזהה את מיקום הרכב ומאפשרת בקרה על התנהגות הנהגים (שימושי במיוחד עבור הורים לנהגים צעירים).

בנוסף מאפשרת האפליקציה גם לקבוע תור למרכזי השירות, לקבל גישה מהירה למסמכי הרכב ולקבל תזכורת על מועדי חידוש הביטוח וביצוע טיפול תקופתי.

למאמר זה התפרסמו 7 תגובות

יעוץ מקצועי חינם לפני קניית רכב
  • צור קשר בוואטסאפ
  • התקשר אלינו

הוספת תגובה

תגובות

תגובות לכתבה

חזור למעלה