דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

ביטוח רכב: השאלות שחשוב לשאול לפני חידוש הפוליסהאחת לשנה מגיע הזמן לחדש את ביטוח הרכב. נהגים רבים מעניקים לחברת הביטוח או לסוכן אישור לחידוש הפוליסה, בעוד אחרים מבצעים מדי שנה סקר שוק ועורכים השוואה בין החברות השונות. לרוב, ההשוואה מתמקדת בעיקר במחירי הפוליסה ולעיתים גם בגובה הכיסוי ובהשתתפות העצמית. אלה ללא ספק פרמטרים חשובים שתמיד ישארו בראש סדר העדיפויות, אך הפעם בחרנו להציף שורה נוספת של נושאים חשובים שכדאי לבדוק - אשר עשויה להיות להם משמעות גם בהיבט הכלכלי וגם בהיבטי השירות ומימוש הביטוח בעת הצורך.

לצורך הכנת הכתבה נעזרנו במומחי go, ביטוח הרכב הדיגיטלי מבית הכשרה חברה לביטוח. הפלטפורמה הדיגיטלית של go הושקה לפני 4 שנים ומאז מעניקה ללקוחות החברה פתרונות ביטוח נגישים וידידותיים, באמצעות אפליקציה יעודית.

ביטוח רכב: השאלות שחשוב לשאול לפני חידוש הפוליסה

מי נוהג ברכב

עוד לפני שנכנסים לשאלות על נהג חדש וצעיר (נושא נרחב בפני עצמו), כדאי ליידע את חברת הביטוח בפרטי הנהגים העיקריים. תופתעו לגלות שנשים משלמות פחות על הביטוח, וכך גם נהגים מבוגרים, מנוסים וזהירים עשויים ליהנות מהנחות.

איך אתם נוהגים?

בסופו של יום, חברת הביטוח צריכה לבצע ניהול סיכונים: נהגים צעירים או נהגים המחזיקים בעבר ביטוחי של תביעות קודמות, הם כאלה שמהווים סיכון גדול יותר על פי הסטטיסטיקות. פרמטר חשוב נוסף הוא אופי הנהיגה. בדרך כלל חברת הביטוח לא יודעת כיצד אנחנו נוהגים, אבל יש יוצאי דופן.

אפליקציית הביטוח של go, למשל, כוללת מרכיב יחודי שנקרא UBI, שמאפשר למעשה בקרת נהיגה באמצעות הסמארטפון. אם תעניקו לאפליקציה גישה לשירותי המיקום של המכשיר, תוכלו לקבל ניטור מתמיד של הנהיגה שלכם ועצות לשיפור הנהיגה. בראש ובראשונה הדבר נדרש עבור בטיחותכם האישית; אבל מעבר לכך הדבר נדרש גם עבור חברת הביטוח, שתוכל להעניק לכם הצעות משתלמות יותר ומסלולי ביטוח מותאמים אישית, עם פרמיה מוזלת עבור נהגים זהירים.

ביטוח רכב: השאלות שחשוב לשאול לפני חידוש הפוליסה

כמה אתם נוסעים בשנה?

אם אתם נוסעים פחות מהממוצע, אם הרכב משמש כרכב שני במשפחה או אם יש בבית רכב נוסף ממקום העבודה - כדאי ליידע על כך את חברת הביטוח, שכן חלק מהחברות ישמחו להעניק הנחה לכם הנחה נוספת. לא בטוחים כמה אתם נוסעים? תוכלו לבדוק זאת ברשיונות הרכב הקודמים, שכן בשנים האחרונות נרשם הקילומטראז' של הרכב במבחן הרישוי.

ביטוח רכב: השאלות שחשוב לשאול לפני חידוש הפוליסה

האם מותקנות ברכב מערכות בטיחות?

מרבית הרכבים החדשים מגיעים מהיצרן עם מערכות בטיחות מקוריות להתרעת שמירת מרחק, בלימת חירום, בקרת סטיה מנתיב ועוד. גם אם יש לכם רכב בן כמה שנים, יתכן ויש לו מערכות התרעה בהתקנה מקומית - כדוגמת מערכות מובילאיי, איווקס, מובון ואחרות. אם יש לכם מערכות כאלה, הן יכולות לייצר עבורכם הנחה במחירי הביטוח. ואם אין לכם - אולי הגיע הזמן להתקין.
 
ביטוח רכב: השאלות שחשוב לשאול לפני חידוש הפוליסה

האם יש נהג צעיר או חדש במשפחה?

עכשיו הגענו לאחת הסוגיות הכואבות בכל מה שנוגע לביטוח הרכב. ברגע שהילדים מגיעים לגיל המתאים ומוציאים רשיון נהיגה, מחירי הביטוח מזנקים באופן פתאומי והופכים לנטל כבד על התקציב המשפחתי. אולי תופתעו לגלות שיש פתרונות שיכולים להוזיל את המחיר באופן משמעותי.

ראשית, יש הבדל בין נהג צעיר לנהג חדש. נהג חדש יכול להיות גם אדם בגיל מבוגר שהוציא רישיון בשלב מאוחר; בעוד נהג צעיר מוגדר לפי גיל כרונולוגי. הגדרת גיל "הנהג הצעיר" לא אחיד בכל חברות הביטוח: ישנן חברות שמגדירות נהג צעיר כמבוטח עד לגיל 21, בעוד אחרות מרחיבות את ההגדרה עד לגיל 24.

רוב הנהגים הצעירים לא עושים שימוש ברכב המשפחתי באופן קבוע. לא פעם מדובר בסטודנטים או בחיילים שמגיעים הביתה רק בסופי שבוע, או סתם בוגרי תיכון שמבלים את זמנם מחוץ לבית. למקרים כאלו מציעות חברות הביטוח פתרונות נקודתיים של ביטוח נהג צעיר לזמן קצוב, למשל למשך סוף השבוע, או במסגרת "חבילת קילומטרים" שמתחילה להיספר מהרגע שהנהג הצעיר לקח את הרכב, ועד שהרכב הוחזר להורים. אם ביצעתם ביטוח דיגיטלי באמצעות go, תוכלו להוסיף נהג צעיר לזמן קצוב בקלות, בקליק באמצעות האפליקציה.

ביטוח רכב: השאלות שחשוב לשאול לפני חידוש הפוליסה

עם מי מדברים כשקורה אירוע ביטוחי (תאונה או גניבה)?

אם יש לכם נהג צעיר בבית, אתם ודאי מכירים את הסיטואציה: הילד לקח לכם את הרכב ונסע לבקר חברים או לבלות, ובדרך הוא עלול להיקלע לתאונה חלילה. בעוד אתם רחוקים ממקום האירוע, הילד נמצא לבדו בסיטואציה מלחיצה שבה הוא איננו מנוסה.

פלטפורמת הביטוח הדיגיטלי של go מאפשרת לחברת הביטוח לנהל את האירוע מרחוק, 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. נציגי החברה זמינים בצ'אט או בשיחת טלפון ויסייעו מיד לכל הסידורים הנדרשים: הנחיות בהחלפת הפרטים, שליחת גרר, העברת הרכב למוסך, מסירת רכב חלופי ואפילו סיוע נקודתי בתיקון פנצ'ר, במידת הצורך. הנהג הצעיר נדרש רק להעלות את הצילומים של האירוע לאפליקציה - תהיו בטוחים שעם זה הילדים יסתדרו מצוין.

ביטוח רכב: השאלות שחשוב לשאול לפני חידוש הפוליסה

כיצד רוכשים פוליסה חדשה?

תהליך רכישת פוליסה בערוצים המסורתיים יכול להיות ארוך ומסורבל לעיתים: שליחת מסמכים, שיחות טלפון, קבלת הצעות ועוד אי אלו תהליכים בירוקרטיים מייגעים. ישנן חברות בהן ניתן לקבל הצעת ביטוח בזמן קצר. נתונים של חברת הביטוח go מצביעים על פרק זמן של מספר דקות בודדות להפקת פוליסת ביטוח רכב מלאה. לאחר שרכשתם את הפוליסה, המסמכים והאישורים הנדרשים יישלחו אליכם באמצעות המייל. תוכלו גם לצפות בכל עת במסמכים השונים באמצעות האפליקציה, לאתר נותני שירותים ולדווח על תקלות או מקרים ביטוחיים. 


להצעת ביטוח רכב באתר GO לחץ >>

למאמר זה התפרסמו 1 תגובות

יעוץ מקצועי חינם לפני קניית רכב
  • צור קשר בוואטסאפ
  • התקשר אלינו
לייעוץ מקצועי חינם:צרו עימנו קשר בוואטסאפ צרו עימנו קשר בטלפון 074-799-1900

מתחמי תוכן

  • ליסינג במקום לרכוש רכב, אפשר פשוט לעשות ליסינג. מה זה אומר אייקון ליסינג
  • ביטוח רכב כל מה שחשוב לדעת על ביטוח רכב. המלצות, טיפים ומדריכים אייקון ביטוח רכב
  • מימון לרכב רכישת רכב בתשלומים, מתי זה משתלם ומה חשוב לדעת אייקון מימון לרכב
  • רכב יד שניה כל מה שצריך לדעת ברכישת רכב משומש וממה צריך להזהר אייקון רכב יד שניה
  • טרייד אין מפתח תמורת מפתח: לשלם רק את ההפרש לרכב חדש יותר אייקון טרייד אין
  • בחר רכב
לפי דגם
או לפי קטגוריה
לייעוץ מקצועי חינם:צרו עימנו קשר בוואטסאפ צרו עימנו קשר בטלפון 074-799-1900
חזור למעלה