דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

איווקו דיילי 2022: מה השתנה?

Getting your Trinity Audio player ready...


איווקו דיילי היא מסחרית גדולה מתוצרת איטליה, אחת המצליחות ביותר מסוגה בכל הזמנים. מאז ההשקה של הדור הראשון, בשנת 1978, נמכרו בעולם יותר מ-3 מיליון יחידות של איווקו דיילי ויצרו את אחת השושלות הותיקות בעולם הרכבים המסחריים.

לא פחות מ-6 דורות שונים עברו על הדיילי במהלך השנים, והדור הנוכחי - שהוצג לראשונה ב-2014 - עבר לאחרונה מקצה שיפורים שנועד לחזק את מעמדו כאחד השחקנים הדומיננטיים בסגמנט. אז מה בעצם השתנה ובמה שונה איווקו דיילי מיתר הרכבים המסחריים?

איווקו דיילי

העיצוב

המראה החיצוני הוא כמובן לא פרמטר עיקרי לבחירה של רכב מסחרי, אך בשנים האחרונות יותר ויותר חברות מבינות שהרכב משמש לא פעם כ"פנים" של העסק - ואם רוצים לשדר תדמית מודרנית וחדשנית, כדאי לבחור ברכב מתאים.
במסגרת מתיחת הפנים האחרונה זכה איווקו דיילי לסבכה קדמית בעיצוב חדש, גריל מצופה כרום, יחידות תאורה חדשות מאחור ותאורה ראשית בטכנולוגיית LED - פריט ייחודי בקטגוריה.

לתאורת הלד יש חשיבות לא רק בהיבט של נראות, אלא גם בשימושיות ובבטיחות: האור הבהיר מאפשר לנהג לראות למרחק גדול יותר בכביש חשוך, ולאמץ פחות את העיניים - מה שתורם באופן ישיר להפחתת העייפות. במקרה של נהגי המסחריות, שעובדים שעות רבות על הכביש, מדובר בנושא חשוב במיוחד.

איווקו דיילי

הנוחות

רכב מסחרי מסוגו של איווקו דיילי נועד בראש ובראשונה לנשיאת מטענים, אך הוא גם נדרש לספק רמת נוחות גבוהה לנהג - שכן זהו ה"משרד" שבו מבלה הנהג שעות רבות מדי יום. במסגרת מתיחת הפנים קיבל הדיילי מושב נהג חדש עם תמיכת גוף טוב יותר, משענת ראש מוגבהת וצפיפות חומר גדולה יותר, כך שכעת הוא נוח יותר בנסיעות ממושכות.

איווקו דיילי

כמו כן נוסף ציפוי עור לגלגל ההגה, לטובת נוחות האחיזה, וכן נוסף תא אחסון חדש בין מושב הנהג למושבי הנוסעים. אלו מצטרפים להיצע הענק של תאי האחסון, שמאפשרים לנהג למקם בצורה נגישה את הפריטים הנחוצים: תעודות משלוח ומסמכים אחרים, כלי כתיבה, ציוד טכני וגם מזון ושתיה.

כמו בעבר, מציע איווקו דיילי היגוי חשמלי קל ונוח לתפעול, כאשר בנסיעה עירונית ניתן להפעיל את מצב City Mode וליהנות מתגבור משופר המפחית את מאמצי ההיגוי בעד 70%. בלם היד החשמלי משפר אף הוא את נוחות השימוש ביומיום.

איווקו דיילי

הבטיחות

בעבר היתה תפיסה שלפיה כל נושא הבטיחות היה חשוב בעיקר ברכבים פרטיים. אבל בשנים האחרונות הבינו יצרני הרכב שהרכבים המסחריים מבלים על הכבישים במשך שעות ארוכות, והבטיחות שלהם חשובה גם עבור הנהגים - אבל גם עבור יתר משתמשי הדרך.

במסגרת מתיחת הפנים קיבל הדיילי עדכון מקיף לחבילת הבטיחות, וזכה לבקרת שיוט אדפטיבית שקיימת גם בגרסה הידנית. בגרסה האוטומטית ישנה גם פונקציית זחילה מנתיב, ובשתיהן יש גם מערכת אקטיבית למניעה ותיקון של סטיה מנתיב הנסיעה, הפעלה אוטומטית של האורות הראשיים והמגבים ומערכת לניטור אוויר בצמיגים - שבאופן ייחודי כוללת גם ניטור של הצמיגים הפנימיים מאחור.

איווקו דיילי

יחידת ההנעה

על מנת להתמודד עם המשקלים ולאפשר נסיעה חלקה בכבישים מהירים, מצויד איווקו דיילי במנוע טורבו-דיזל בנפח 3.0 ליטרים עם הספק של 180 כוחות סוס ועם מומנט של 43.8 קג"מ, המתקבל כבר ב-1,500 סל"ד.

ניתן לקבל את הדיילי עם תיבת 8 הילוכים אוטומטית, שמסייעת רבות לנוחות הנהיגה, או עם תיבת הילוכים ידנית חדשה. התיבה הידנית, עם 6 יחסי העברה, מציעה שילוב מדויק ונוח מבעבר וגם חוסכת באופן משמעותי בצריכת הסולר. התיבה החדשה גם עמידה יותר לעומסי מומנט גבוהים ואיננה נדרשת להחלפות שמן, מה שעשוי לחסוך באופן ניכר בעלויות האחזקה לאורך זמן.

איווקו דיילי 

הגרסאות

איווקו דיילי זמין לרכישה במגוון רחב של תצורות מרכב, מידות אורך ומשקל, כך שהוא יוכל להתאים לכל סוג של עסק ולכל משימה. ישנה גרסת וואן סגור עם 3 מקומות ישיבה מלפנים וחלל העמסה גדול מאחור, במגוון אפשרויות של מרחקי סרנים וגודל ארגז ההעמסה; ישנה גרסת חד קבינה עם שורת מושבים אחת מלפנים ושלדה פתוחה מאחור, שעליה ניתן להתקין ארגזי קירור, מנופי הרמה, ציוד לגרירה או פשוט ארגז פתוח להעמסה חופשית; בנוסף ישנה גרסת דאבל קבינה, שיכולה לשמש להסעה של צוות עובדים או משפחה בשעות הפנאי. גם לגרסה זו שלדה פתוחה מאחור.

כל הגרסאות זמינות במשקל כולל שנע בין 5.2 ל-7.2 טון - משקל ששווה לא רק כושר העמסה גבוה, אלא גם הטבות מס מירביות.

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות

יעוץ מקצועי חינם לפני קניית רכב
  • צור קשר בוואטסאפ
  • התקשר אלינו

הוספת תגובה

תגובות

תגובות לכתבה

חזור למעלה