בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

הופחתה הטבת שווי השימוש לרכבים היברידייםועדת הכספים האריכה את תוקף התקנה להנחה בשווי השימוש לרכבים היברידיים, אך בסכום מופחת. לראשונה גם רכבים חשמליים ייהנו מההטבהמאת מערכת iCar

ועדת הכספים של הכנסת אישרה היום תקנות המעדכנות את זקיפת שווי השימוש בכלי רכב בעלי טכנולוגית הנעה היברידית וחשמלית. לפי התקנות, כלי רכב היברידיים מהפחתה בגובה של 500 שקל בשווי השימוש החודשי (לעומת 560 שקל עד כה), ולראשונה - כלי רכב חשמליים ורכבי פלאג-אין יקבלו הפחתת שווי שימוש, בגובה של 1,000 שקל.


רכבי פלאג-אין יהנו מהנחה משמעותית בשווי השימוש / צילומים: טויוטה
רשות המסים הציעה להחיל את הוראה השעה למשך שנתיים וחצי, לאור שינויים שחלו בתחום כלי הרכב בעלי הנעה חשמלית או היברידית, כך שרמת המיסוי עליהם תהיה שווה לאלו של כלי רכב בעלי מאפיינים דומים ובעלי מנוע בעירה פנימית. כך, כלי רכב המונעים במנוע חשמלי, שעד כה כלל לא זכו לקבלת ההפחתה, וכן רכבי "פלאג אין" הנטענים ממקור חשמל חיצוני לרכב (שקיבלו עד כה הפחתה של 500 שקל), יזכו מעתה להפחתה בשווי השימוש בסך 1,000 שקל בחודש. כלי רכב בעלי מנוע היברידי שאינם מסוג "פלאג אין", יקבלו מעתה הפחתה בשווי שימוש בסך 500 שקל בחודש במקום 560 שקל כנהוג עד כה. גובה ההפחתות המחודש, לטענת רשות המיסים, נקבע לאור התייקרות במחירי הרכבים החשמליים, לצד הוזלה במחירי הרכבים ההיברידיים.

ללא ההפחתות כאמור, שווי השימוש הנזקף לחובת העובד עבור רכב היברידי יהיה גבוה מזה של רכב משפחתי רגיל, שכן מחיר המחירון שלו גבוה יותר ושווי השימוש מחושב כאחוז מהמחירון. עם זאת, השימוש השוטף ברכב היברידי או ברכב חשמלי הינו חסכוני יותר הודות לחסכון בדלק; על כן, התעורר הצורך להתאים את נוסחת שווי השימוש באופן שישקף בצורה נכונה יותר את טובת ההנאה של העובד מקבל הרכב.

תחולתו של הצו היא החל מה-1 ביולי 2015 ועד ל-31 בדצמבר 2017 והוא ייכנס לתוקפו עם פרסומו ברשומות. ברשות המסים ומשרד האוצר ימשיכו לעקוב אחר התפתחות המחירים ועלויות השימוש בכלים אלה על מנת לבחון האם ובאיזה היקף להמשיך את ההפחתה בשנים שלאחר סיום הוראת השעה.‏למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים