מרצדס EQB נחשף: 7 מקומות חשמלי

מרצדס EQB נחשף: 7 מקומות חשמלי


ימים ספורים לאחר חשיפת ספינת הדגל החשמלית EQS, חושפת מרצדס את הגרסה החשמלית של ה-GLBמאת: רן סגל
 
מרצדס GLB הגיח לעולם לפני קצת פחות משנתיים וכעת חושפת מרצדס את ה-EQB – פנאי חשמלי עם 7 מקומות ישיבה המבוסס כאמור על האח בעל מנוע הבעירה הפנימית. ה-EQB מבוסס על פלטפורמה משותפת בשם MFA2, שמשרתת את משפחת A קלאס המורחבת שכוללת כעת לא פחות מ-8 דגמים שונים (A, A סדאן, CLA, CLA שוטינג ברייק, GLA, EQA, GLB ו-EQB).

מרצדס EQB
 
ה-EQB החשמלי ייוצר במפעל מרצדס שבהונגריה כאשר היצרנית מציינת כי גם ייצור גרסת הפלאג-אין הייבריד של ה-A קלאס יעבור למפעל זה (לצד ה-CLA פלאג-אין שכבר מיוצרת שם). מכלמוביל, יבואנית מרצדס בישראל, נמסר כי מרצדס EQB יגיע לישראל לקראת סוף השנה הנוכחית.
 

עיצוב ומידות

קו העיצוב של גרסאות ה-EQ התחיל עוד ב-EQC ונמשך עד ל-EQS הגדולה, במקרה של ה-EQB המצב אינו שונה. החזית מקבלת את הטיפול המתאים עם סבכה קדמית שחורה המתחברת אל צמד הפנסים הקדמיים, החישוקים אווירודינמיים ומאחור יחידות התאורה מחוברות בפס תאורה כאשר הפגוש נטול יציאות מפלט. מבפנים הקשר ל-GLB ברור ולא תבחינו בהבדל פרט לתפריטי תצוגה ייעודיים ל-EQB, וכמו ב-EQA גם כאן תוכלו לעצב את פנים הרכב בגימורים בצבע זהב-אדום.

מרצדס EQB
 
מידותיו של ה-EQB כמעט זהות לאלו של ה-GLB. אורכו עומד על 468.4 ס"מ (ארוך ב-5 ס"מ), רוחבו עומד על 183.4 ס"מ (זהה), גובהו עומד על 166.7 ס"מ (גבוה ב-0.9, לא כולל מוטות גג) ובסיס הגלגלים עומד על 282.9 ס"מ (זהה). נפח תא המטען בקיפול השורה השלישית עומד על 465 ליטרים (495 ליטרים בגרסת 5 המושבים) ומגיע עד 1,620 ליטרים (או 1,710 ליטרים בגרסת 5 המושבים). בדומה ל-GLB, גם כאן מרצדס מציינים כי השורה השלישית תתאים לאנשים בגובה של עד 165 ס"מ.

מרצדס EQB
 

יחידות הנעה

מרצדס EQB ישווק עם מספר יחידות הנעה, בעלות הנעה קדמית או כפולה, כאשר שיא ההספק שיוצע בשלב זה עומד על 292 כ"ס. בשלב הראשון תוצע באירופה גרסתEQB 350 4Matic בהספק של 272 כ"ס בעלת סוללה בגודל 66.5 קוט"ש (נטו), כאשר בעתיד הקרוב מתוכננת גרסה בעלת סוללה גדולה יותר.

מרצדס EQB
 
ל-EQB 350 4Matic טווח נסיעה של עד 419 ק"מ והוא תומך בטעינה מהירה בקצב מירבי של 100 קילוואט, כך שניתן להטעין מ-10% ל-80% בכחצי שעה. בשלב זה במרצדס לא מפרסמים פרטים טכניים מלאים אודות הגרסאות אחרות.
למאמר זה התפרסמו 1 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. הלוואות עם אוצר גבעה  HILLTOP היא חברת ההלוואות מספר אחת שמוכנה להעניק ל...

CARAMEL JOHNSON,25.04.2021
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים