ג'נסיס G80: עכשיו גם חשמלית

ג'נסיס G80: עכשיו גם חשמלית


מותג היוקרה הצעיר חשף בתערוכת שנגחאי את הדגם החשמלי הראשון של המותג. אצלנו בתחילת השנה הבאהמאת: רן סגל
 
מותג היוקרה הקוריאני ג'נסיס חשף היום (ב') את המכונית החשמלית הראשונה מתוצרתו, שבמפתיע לא תהיה רכב פנאי - אלא דווקא גרסה חשמלית של מכונית הסאלון ג'נסיס G80
מכלמוביל, יבואנית ג'נסיס בישראל, נמסר כי הדגם צפוי להגיע לישראל ברבעון הראשון של 2022. עוד קודם לכן, בסוף השנה הנוכחית, צפויה ג'נסיס להשיק בישראל את רכב הפנאי החשמלי GV60 שטרם נחשף.

גנסיס G80 חשמלית
 
מערכת ההנעה של ה-G80 החשמלית כוללת הנעה כפולה בזכות שני מנועים חשמליים המותקנים על צמד הסרנים. ההספק המשולב עומד על כ-370 כ"ס והמומנט המרבי הוא 71.3 קג"מ. ההאצה ל-96 קמ"ש (60 מייל/שעה) אורכת 4.9 שניות בלבד. 
 

היצרנית מציינת כי טווח הנסיעה עומד על מעל 500 ק"מ (בתקן NEDC הישן) ואילו בתקינה הקוריאנית מדובר בטווח של 427 ק"מ. נתון WLTP המקובל באירופה ובישראל טרם פורסם. בנוסף בג'נסיס מציינים כי ה-G80 החשמלית מסוגלת להיטען בעמדת טעינה אולטרא-מהירה של עד 350 קילוואט, כך שבעמדה כזו הסוללה תיטען מ-10% ל-80% ב-22 דקות בלבד.

גנסיס G80 חשמלית
 
בדומה לאיוניק 5 או לקיה EV6, גם ה-G80 החשמלית מצויידת בטכנולוגיית V2L (Vehicle to Load) ומסוגלת לספק חשמל לגורם חיצוני, למשל לטובת הטענת אופניים חשמליים או אפילו טעינה של רכב חשמלי אחר. למערכת ההנעה הכפולה אפשרות ניתוק של אחד המנועים (תלוי סגנון ומצב נהיגה) לטובת חיסכון בצריכת חשמל. בנוסף יוצע גג סולארי המסוגל להפיק חשמל לשימוש צרכנים שונים ברכב כגון בקרת האקלים.

גנסיס G80 חשמלית
 
בג'נסיס מציינים כי הושם דגש על איכות הנסיעה וה-G80 החשמלית מצויידת במערכת ניטרול רעשים ובמערכת מתלים הכוללת מצלמה קדמית הסורקת את תנאי הדרך ומתאימה את תגובת הבולם. כמו כן יוצע צבע כחול ייחודי לגרסה החשמלית וגימור פנים דו-גוני בצבע ירוק כהה.
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים