דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

מיניוואנים - יד שניה

ילדים זה שמחה. אבל איך מסיעים את כולם? היו ימים שלא היו חגורות בטיחות מאחור ולא הייתה בעיה לדחוס שישה ילדים בסובארו סטיישן. אבל כיום הפתרון הבטיחותי ביותר הוא מיניוואן, עם שישה, שבעה ואף שמונה מקומות ישיבה. המיניוואנים המודרניים כבר לא נראים כמו מיניבוס קופסתי. מדובר כבר במכוניות סקסיות למדי, שמוכיחות שאפשר למצוא פתרון פרקטי למשפחה גדולה בלי להתפשר על ביצועים והנאת נהיגה.

 

מיקרו-ואנים

מעבר לקטגוריה מיקרו-ואנים כמו מיניוואן אבל בקטן. לא מיני אלא מיקרו. המיקרו-ואנים מבוססים בחלקם על פלטפורמה של מכוניות קטנות. המתכון פשוט וחכם: לוקחים פלטפורמה מכנית של מכונית קטנה ומלבישים עליה מרכב גבוה וקופסתי בסגנון מיניוואן. התוצאה היא מכונית קטנה באורך אבל מרווחת מאוד מבפנים. מיקרו-ואנים מתאימים למשפחה עירונית, שרוצה מכונית יעילה וחסכונית.

מיניוואנים קומפקטיים

מעבר לקטגוריה מיניוואנים קומפקטיים שלושה ילדים אפשר לדחוס למכונית המשפחתית. אבל מה קורה אם החבר מהכיתה רוצה להצטרף לנסיעה? ומה קורה אם נולד במזל טוב ילד רביעי? הפתרון הוא מיניוואן קומפקטי - מיניוואן שמבוסס על פלטפורמה של מכונית משפחתית. למשל, מאזדה 5 שבנויה על פלטפורמה מכנית של מאזדה 3. המיניוואנים הקומפקטיים מכילים שישה-שבעה מקומות ישיבה. לעיתים, חלק ממקומות הישיבה האלה צפופים ומתאימים לילדים או לנסיעות קצרות בלבד. ברגע שמנצלים את כל מקומות הישיבה, מגלים שרוב המיניוואנים הקומפקטיים סובלים מתא מטען קטן למדי. הפתרון המקובל הוא גגון.

מיניוואנים בגודל מלא

מעבר לקטגוריה מיניוואנים בגודל מלא המיניוואנים הקלאסיים, אלה שמאפשרים להוביל בנוחות שישה, שבעה ואף שמונה מבוגרים ואף מותירים מקום מסוים להובלת מטען. בארצות הברית הקטגוריה הזאת פופולרית מאוד וזה לא מפתיע: כבישים רחבים, דלק (עדיין) זול למדי וילדים שמנמנים (שאוהבים לאכול בתוך האוטו את הביג מק שלהם עם הצ'יפס והקטשופ).

קטגוריות נוספות

חזור למעלה