דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

רכב מסחרי - חדש

תחום המסחריות מתחלק למספר תתי קטגוריות עיקריות. ש מסחריות קטנות שמתאימות לחלוקה עירונית, ויש גדולות יותר שיסחבו משקלים לכל אורך המדינה. בכל מקרה, המשקל הכולל של רכב מסחרי בקטגוריה זו, משקל עצמי של הרכב פלוס מטען, לא עולה על 3.5 טון ולכן רישיון הנהיגה הדרוש זהה לזה של מכונית "פרטית" (רישיון ב'). בכל המכוניות המסחריות ניתן לבחור במגוון רחב של גרסאות, חלקן מתאימות יותר להסעת נוסעים ואחרות יתאימו דווקא להעמסה.

טנדרונים

מעבר לקטגוריה טנדרונים איך לשלב עבודה ומשפחה? איך לנסוע עם סחורה או מטען ולא לסבול בכביש? התשובה היא מסחריות קומפקטיות. הבסיס שלהן הוא מכוניות משפחתיות בדרך כלל, שצמחו לגובה וקיבלו מבנה של מכונית מסחרית עם נפח העמסה גדול. באירופה יש מי שקונה אותן למטרות משפחתיות בלבד - מדובר אכן במכוניות שיכולות לספק תחליף לא רע למשפחתית רגילה פלוס תא מטען ענק.

מסחריות עד 3.5 טון

מעבר לקטגוריה מסחריות עד 3.5 טון לקחת נוסעים, סחורה, או גם וגם. הואנים המסחריים מסוגלים להסיע 8-9 נוסעים בנוחות יחסית, ולאפשר גם מקום נדיב למטען. גם מי שצריך רכב גדול לשינוע סחורות ימצא בהם מענה, ובחלק גדול מהדגמים יש גם תיבה אוטומטית - כך שהנהיגה פשוטה גם למי שלא רגיל לרכבים גדולים. החסרון: בניגוד למסחריות הגדולות, אין כאן הטבות מס משמעותיות.

מסחריות מעל 3.5 טון

מעבר לקטגוריה מסחריות מעל 3.5 טון בקטגוריה הזו ניתן לבחור בין גרסאות "סגורות" עם נפח הטענה גדול במיוחד לבין גרסאות "נוסעים" עם מספר גדול של מקומות ישיבה. היתרון של המכוניות האלו הוא שבמשקל שבין 3.5 ל-4 טון ישנו מקלט מס, שמאפשר לבעלי עסקים לקבל הטבות מס ניכרות ולקנות את הרכב ללא מע"מ - אך עדיין ניתן לנהוג בהן ללא רשיון למשאית.

קטגוריות נוספות

חזור למעלה