בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

6 אפליקציות לשליטה ברכב ובתנועההרכב והטלפון שלנו מעולם לא היינו חברים כל כך טובים, אסף בר-שי ריכז עבורכם כמה אפליקציות שיכולות להפוך את החיים שלכם לקלים הרבה יותרמאת: אסף בר-שי

שמור מרחק!
פעם התנגחו אנשי ההייטק הישראליים של מוביל-איי (Mobileye) באפליקציה צעירה ומתחרה, גם היא ישראלית, בשל שמה - iOnRoad, ההתחלה היא i, קצת כמו eye. יותר מהבעיה שהיתה למוביל איי עם שמה של iOnRoad, הדאגה מהטכנולוגיה היתה גדולה בהרבה. iOnRoad, כמו מובילאיי, עסקה בהתראות לנהג מפני קרבה גדולה מדי למכונית שלפניו, וגם בהתראה מפני סטייה מהנתיב. ואולם, לעומת מובילאיי שהתקינה מצלמות יקרות וחיישנים כדי להשיג את המידע, אנשי iOnRoad הסתפקו בפתרון פשוט וזול הרבה יותר - מצלמת הסמארטפון, שגם כך בהישג ידו של (כמעט) כל נהג.

מאז דרכיהן של חברות הטכנולוגיה התפצלו. מוביל איי פעילה הרבה יותר בהטמעת מערכות טכנולוגיות מתקדמות, שמקדמות את עולם הרכב לעברה של המכונית האוטונומית; iOnRoad נשארה בסביבה צנועה יותר של שכלול האפליקציה הקיימת - אם כי באופן משמעותי. ערכה של מוביל איי נמדד כיום ב-9-10 ספרות בדולרים, ו-iOnRoad נמכרה לענקית מוצרי הבידור, Harman, בסכום של שמונה ספרות.

יתרונה של האפליקציה הצנועה יותר נמצא בכך שבסכום זניח של 3.90 שקלים, אפשר לקבל את גרסת הפרו המלאה שלה, שהתעדכנה רבות מאז שדיווחנו עליה בעבר. צריך להתקין את הטלפון עם אפליקציית iOnRoad באופן שהמצלמה 'תראה' את הכביש שלפני המכונית. כך מדווחת האפליקציה על קרבה גדולה לרכב שלפנים, וגם על סטייה מהנתיב לכיוון השוליים. נוסף על כך, iOnRoad מזהה (לעתים…) תמרורי מהירות בצדי הדרך ומעדכנת את הנהג במהירות המותרת. ואם מתרחשת תאונה או עבירת תנועה מול עיני הנהג - אזי הוא מוזמן ללחוץ על הכפתור האדום ולהפוך את האפליקציה למצלמת 'דשקאם' (Dashcam), לתיעוד סיטואציות על הכביש.

בסוף הנסיעה מציגה iOnRoad סיכום שכולל את מספר ההיצמדויות למכונית שלפנינו, הסטיות מהנתיב והחריגות במהירות, כמו גם מספר התאונות, אם היו חלילה…

האפליקציה: iOnRoad
פלטפורמה: אנדרואיד, אייפון
מחיר: 3.90 (גרסה מלאה. גרסת לייט - חינם)ואם דיווחנו על iOnRoad הישראלית, ראוי לציין גם את aCoDriver הגרמנית המתחרה. כמו הישראלית הוותיקה, גם הגרמנית נועדה להתריע על אי שמירת מרחק, על סטייה מנתיב ועל המהירות המותרת. מההתנסות שלנו נראה ש-aCoDriver מדויקת פחות ורגישה יותר להתקנה לא מדויקת. עם זאת, aCoDriver פורשת בפני הנהג מידע רחב נוסף לפי רצונו, כמו הגובה מעל פני הים, הנ.צ שבו אנחנו נמצאים או טמפרטורת הבטריה.

האפליציה: aCoDriver
פלטפורמה: אנדרואיד, אייפון
מחיר: חינם


שליטה על ההוצאות והתקלות
תוך כדי תנועה אתם בוודאי רוצים שליטה - לא רק על המרחק שלכם מהמכונית שלפניכם, אלא גם על מצב המכונית. אפליקציית Dash מבקשת מכם את פרטי המכונית, מזמינה להתחבר להתקן ה-OBD, אם רכשתם כזה וחיברתם לשקע האנליזה, ומתחילה לעבוד. האפליקציה תזהה תחילת נסיעה ותבקר ככל שתוכל את צריכת הדלק, טווח הנסיעה, מצב המצבר, העומס על המנוע וגם תקלות במחשב הרכב. החלק השני ביכולות האפליקציה נמצא בביקורת על אופי הנהיגה. Dash עוקבת אחרי הבלימות וההאצות הפתאומיות, וגם אחרי צריכת הדלק ביחס לתנאים ולסוג כלי הרכב שבו אנחנו נוהגים. בהתאם, Dash מעניקה לנהג ציון בסוף כל נסיעה - וגם בסיכומי תקופות רחבות יותר - מעודדת ומתמרצת, וגם מאפשרת לנו להשוות את היכולות שלנו עם חברי קהילה אחרים.

שם האפליקציה: Dash - Drive Smart
פלטפורמה: אנדרואיד, אייפון
מחיר: חינם (אפשר לרכוש דרכם מכשיר OBD)שליטה בטלפון
שמעתם על מערכת ההפעלה המכוניתית של גוגל, אנדרואיד אוטו (Android Auto)? בתמצית, מדובר במערכת הפעלה שנועדה להפוך את השליטה בטלפון לקלה ופשוטה - גם תוך כדי תנועה. יבואני מכוניות שונות החלו להתקין לאחרונה את מערכת ההפעלה הזו במכוניות שונות, ובכך הן משדרגות משמעותית את חוויית השימוש.

כדי ליהנות ככל האפשר מהמערכת, מוזמנים המשתמשים להתקין בטלפון שלהם את האפליקציה הייעודית לעניין, ששמה מפתיע - Android Auto… האפליקציה הזו מותאמת אך ורק לבעלי טלפונים עם מערכת הפעלה אנדרואיד 5.0 ומעלה, וכמובן - לבעלי מערכת Android Auto במכונית.

השימוש באפליקציה ובמערכת ההפעלה מנגיש למשתמש-הנוהג שלל פונקציות בטלפון. כך ניתן לשמוע מוזיקה, ליהנות ממערכות ניווט, לצלצל לבני משפחה וחברים ולקבל מידע חי על מזג האוויר ועל המקומות שבהם אנחנו נוסעים.

שם האפליקציה: Android Auto
פלטפורמה: אנדרואיד
מחיר: חינםואם אין לכם Android Auto ברכב, ו/או אין לכם את גרסה 5.0 ומעלה של אנדרואיד, עדיין תוכלו ליהנות מחלק משמעותי מהשימושיות של צמד המערכות הללו. אפליקציית AutoMate - Car Dashboard נועדה לחקות את החוויה ההיא על מכשיר הסמארטפון גם בלעדיהן. מתקינים את האפליקציה ומערכת ההפעלה של המכשיר מנגישה את האפליקציות והמידע המגוון באופן שקל הרבה יותר להבין ולתפעל אותו תוך כדי תנועה - אפילו באמצעות הנחיות קוליות.

שם האפליקציה: AutoMate - Car Dashboard
פלטפורמה: אנדרואיד
מחיר: חינםשליטה במסלול מורכב
מסתובבים הרבה בכבישים? יישומון Road Warrior Route Planner יעזור לכם לשלוט טוב יותר במסלולים. המשימה של Road Warrior היא לקבל מכם רשימת יעדים מתוכננים לניווט ואז לערוך חישוב מקיף של המסלול הקצר והיעיל ביותר שלכם בין היעדים.

אחד הפנים המרשימים באפליקציה נמצאים באפשרות לשמור על יעדים קבועים ולכלול שם מידע חיוני, כמו שעות הפעילות של היעד הזה. כך אפשר יהיה לתכנן את מסלול הנסיעה ולשמור על הגעה ליעדים בשעות רלוונטיות.

שם האפליקציה: Road Warrior Route Planner
פלטפורמה: אנדרואיד, אייפון
מחיר: חינם (לגרסת הבסיס)


למאמר זה התפרסמו 2 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. שכחתם את Nexar  Nexar אפליקצית dash cam כרגע רק לiphone

זהר,17.03.2016

2. ionroad קורסת והיצרן לא מגיב לפניות בנושא!  בס"ד לפני מס' חודשים התקנתי בנייד שלי את גירסת ...

יצחק,19.04.2016
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים