בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

מדריך: הכנת קפה ברכברוצים קפה גם בדרכים, אבל שיהיה לפי הטעם האישי? קבלו שש מכונות קפה לדרכים, ועוד אחת מפתיעה בסוף, שפשוט לא הצלחנו להתעלם ממנה בשום דרךמאת: אסף בר-שי

הימים היו מעט אחרי אמצע העשור הקודם, הנפילה הגדולה של הבנקים באמריקה וברחבי העולם טרם קרתה והכסף שלא זרם ברחובות, היה תלוי על העצים. אז איך מעניקים לנהגים אביזר נוסף על רשימות הפינוקים האינסופיות שזכו להן אז?

לאודי, לחברת כלי המטבח WMF ולנסטלה היה רעיון: מכונת אספרסו למכונית. אודי ו-WMF חברו להציג מכונה כזאת במכונית תצוגה בשם Roadjet ונסטלה - בעצם, שלוחת נספרסו שלה, הפיקה בתחרות כשרונות ורעיונות מכונת אספרסו לרכב בשם המקורי, InCar Espresso. מכונת הקפה של אודי-WMF נתפשה כהזויה-משהו, כמו מכונית התצוגה עצמה, והקונספט של נספרסו נותר על הנייר.

מכונת אספרסו לרכב נספרסו
מכונת הקפה לרכב של נספרסו. הקונספט נותר על הנייר / צילומים: יח"צ


אל תבינו אותנו לא נכון. נהג של מכונית מודרנית עם סמארטפון מודרני כבר מצויד בכל הסחות הדעת האפשריות במכונית, והכנת אספרסו תוך כדי שיוט מהיר בכביש 6 הוא מחוץ לשאלה (אין לנו יותר עברית-אנגליתית). אבל מה עושה מי שבכל זאת רוצה לעצור בצד הדרך ולשתות קפה?

יש, כמובן, את האופציה של רשתות הקפה ותחנות הנוחות בדרכים. ובכל זאת, הרבה יותר רומנטי להכין את הקפה לבד, כך יש גם שליטה בחומרים ובטעם, גם לא צריך לחכות בתור ובסופו של דבר, לשלם פי כמה על הנוזל השחור-עד-קרם המהביל.

מזל שעולם המשתמשים במכוניות משיק לעולם חובבי הקפה, וכמה וכמה סטארטאפיסטים מצאו דרכים לשלב ביניהם. קבלו שש הצעות, ועוד הצעה אחרת לגמרי לקפה, שאף חובב רכב (בעל ממון רב) אינו יכול להתעלם ממנה.

מכונת אספרסו למכונית - Handpresso
החבר'ה של הנדפרסו הם מלכי האספרסו-בתנועה. ההישג הכי מוטורי שלהם הוא החיבור עם פיאט ועם לוואצה, שבמסגרתו מוצעות ללקוחות פיאט 500L מכונת אספרסו ייעודית וממותגת, לבית הנדפרסו, שמותאמת לשימוש בפודים של לוואצה. המכונה היא חלק ממערך מכונות שלם של החברה, עם התאמה לטעמיהם (אהממ אהממ....) של לקוחות שונים. מכונה קלאסית לרכב עולה כ-700 שקלים, אבל יש גרסאות קלות ומורכבות יותר.

מכונת אספרסו לרכב הנדפרסו
מכונת הקפה הנדפרסו, עושה את העבודה

מכונת קפה ידנית - AeroPress
עבור מי שאוהב את הקפה שלו פחות חזק וקצת יותר "פילטרי", אפשר לרכוש את מכונת הקפה הידנית, אירופרס. אם יש לנו, שוב, קפה ומים חמים, נוכל לדחוס אותם לתוך האירופרס עם פילטרים תואמים, ולייצר קפה. המכונה הזאת מתאימה פחות לשימוש בתוך המכונית הסטרילית, ויותר בחוץ, בהפוגה של נסיעת שטח. יתרונה המרכזי של השיטה - המחיר: כ-30 דולר באמזון (לפני משלוח). הפילטרים זולים מאוד.


מכונת אספרסו ידנית - MiniPresso
לעומת מכונת ההנדפרסו לרכב החשמלית, שמתחברת לשקע המצית, מכונת האספרסו הידנית, מיניפרסו, אינה דורשת חשמל כלל. זאת בהנחה שאתם יכולים לספק מים רותחים מתרמוס שהכנתם בבית, למשל. מכניסים קפה ומים, ובעזרת משאבה, "פומפה" שכזאת, מפמפמים כדי ליצור לחץ חזק מספיק עבור המים לעבור דרך הקפה הדחוס, ולספק מנה מהבילה של קפה מרוכז. המכונה נכנסת בקלות למחזיק הכוסות במכונית. המחיר ברשת - כ-60 דולר.

מכונת אספרסו לרכב מיניפרסו
מכונת אספרסו לרכב מיניפרסו, דורשת קצת עבודת כפיים

ערכת קפה
מובן שאם כבר הגענו עם רכב שטח לשעת הפסקת הקפה במעבה הטבע והנוף של ארצנו, הכי טוב לשלוף מהארגז ערכת קפה, עם טורקי או דרוזי חזק (וגם קפה משובח…), להרתיח מים, לערבב (תוריד מהאש! רגע, תן לו עוד רגע להתערבב עם האבקה! נו, אתה שורף אותו!), להציף בסוכר ולהגיש. ערכות קפה לשטח, עם גזייה, כוסות זכוכית, קופסאות לקפה, לתה ולסוכר ומארז, מתחילות סביב מאה שקלים. שידרוגים, בעיקר בתחום הגזייה, יכולים להניף את המחיר גם פי חמישה ויותר.

פינג'ן למכונית
נגמר הגז בגזייה? שכחתם להביא גפרורים? אולי כדאי שיהיה במכונית גם פינג'ן חשמלי, כזה שמתחבר לשקע ה-12V. רשת Enter ואחרות מציעות פינג'ן שכזה במחיר של כמאה שקלים. קחו בחשבון שמשך הרתחת המים במכונית ממושך יותר מאשר בבית.

כוס תרמית שומרת חום אקטיבית
רוצים לשמור את הקפה חם לאחר כך? חנויות הגאדג'טים האינטרנטיות מלאות בכוסות קפה תרמיות קלאסיות, שמצוידות גם בחיבור לשקע ה-12V. המטרה פשוטה - לא להסתפק בדפנות המבודדות, ולשמור באופן אקטיבי על חומו של הקפה. המחירים - בין 30 ל-200 שקל, כולל משלוח לישראל.


והבונבוניירה?
מכונת אספרסו ביתית - Espresso Veloce

הבונבוניירה אינה מיועדת למכונית, אבל מגיעה משם, פחות או יותר. שמה של מכונת האספרסו שאנחנו מדברים עליה מתגלגל באיטלקית - אספרסו ולוצ'ה. אספרסו - במהירות. ולוצ'ה - מהר, אבל במונחים של מכוניות. מכונת האספרסו הזו עוצבה כשחזור מדויק, בקנה מידה 1:2, של מנוע מכונת פורמולה 1, מהעידן שהשתמשו שם בתצורת V12 כוחנית. השחזור של המנוע כל כך מוקפד ויפהפה שכותב שורות אלה התקשה להתרכז ולחזור אל מעבד התמלילים, לסיים את הכתבה. אולי, אם יכתוב מספיק כתבות, יוכל להרשות לעצמו אחת כזאת בבית. המחיר: איפשהו בין 30 ל-40 אלף שקלים לחתיכה. אגב, אם אתם בענייני תעופה, למעצב הוולוצ'ה, פאולו מאסטרוג'וזפה, ישנה יצירת מופת אספרסיוניסטית (כל הזכויות שמורות למילה…) נוספת, שחזור בקנה מידה 1:4 של מנוע סילון. כאן המחיר מאמיר לכיוון ה-75 אלף שקלים. שיהיה לכולנו בהצלחה.

מכונת אספרסו ולוצ'ה
מכונת אספרסו ולוצ'ה. לחובבים מושבעים. ועשירים.


למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים