בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

קנייה מיד שניה: הקדמהקונים רכב מיד שניה? אל תפלו בפח. iCar מדריך אתכם בתהליך רכישת רכב משומש עם עצות שימושיות, טיפים וכללי ברזלמאת טל ברונפר ומערכת iCar

הגיע רגע האמת: הטרנטע נפחה נשמתה, חוזה הליסינג נגמר, ילד חדש בדרך או כל סיבה אחרת אשר מובילה למסקנה: אנחנו צריכים להחליף את המכונית הקודמת, או לקנות מכונית ראשונה. אז מה עושים, קונים מכונית מאדם פרטי או מליסינג? ומאיפה בכלל מתחילים?
לרכישה של מכונית משומשת בישראל יש מוניטין די מפוקפק – ולא בכדי. ההיצע גדול, הביקוש גדול ויש גם רמאויות ו"קומבינות". האמת היא שאם פועלים בצורה מחושבת, אין סיבה לפחד מרכישת מכונית משומשת. המדריך המלא לרכישת מכונית משומשת של iCar יסייע לכם בכל תהליך הבחירה, האיתור והבדיקה של המכונית החדשה שלכם.


רכישת רכב משומש לא חייבת להיות עיניין טראומתי... / צילומים: יח"צ

מכונית משומשת - מפרטי, מליסינג, מטרייד אין או ממגרש


ראשית, כדאי להכיר את האפשרויות. אפשר לרכוש מכונית משומשת מאדם פרטי, או לפנות לחברת ליסינג והשכרה ולרכוש ממנה מכונית. אפשרויות נוספות - רכישה ממגרש טרייד אין של יבואן או מסוחר רכב. למה להעדיף או לדחות כל אחד מהם? אדם פרטי לא יספק שירותים כמו מימון, ביטוח או אחריות, אבל רבים מהמוכרים הפרטיים דאגו לרכבם יותר מכפי שדואג לו מי שקיבל רכב צמוד מהעבודה או גרוע יותר - רכב להשכרה ליום יומיים. בדרך כלל מוכר פרטי גם ימכור מכונית מאובזרת יותר ועם קילומטראז' נמוך. מצד שני, קשה לפעמים לדעת איך באמת דאג לרכב, ואם הקדיש את הזמן ואת המשאבים לשמור עליו כיאות.

מכוניות ליסינג צפויות להיות מאובזרות פחות והדאגה מצד הנהג עשויה להיות פחותה. מצד שני, קל יותר לחפש כך מכונית - ההיצע גדול במקום אחד וגם היסטוריית הטיפולים ברכב עשויה להיות נגישה יותר. חברת ליסינג תציע גם שירותים נלווים וחשוב מכל - אחריות על הרכב. רק חשוב לבדוק את טיב האחריות.

רכישת רכב משומש מטרייד אין נוטה להיות טוב, בעיקר כשרוכשים מכונית משומשת מהיבואן שמוכר אותה כחדשה. הרעיון פשוט - הלקוח היה מרוצה והשתדרג לרכב חדש מאותה חברה. כנראה שמדובר במכונית טובה.

מיצובישי לנסר ספורטבק

והאם כדאי לקנות מסוחר מכוניות משומשות? אנחנו איננו פוסלים זאת על הסף, אבל כדאי להיות זהירים: לעתים תכופות אל הסוחרים מגיעות המכוניות הבעייתיות יותר - אלו שקשה למכור אותן בשל מצב בעייתי כמו תאונה או כשל מכאני. ישנם לא מעט סוחרים שאינם הגונים, והם עושים ככל יכולתם להסתיר הן את זהותם כסוחרים והן את הבעיות של המכונית. אבל שוב, לא כולם כאלה.

אחרי שהחלטתם מהיכן לרכוש מכונית, הגדירו לעצמכם תקציב לרכישה ואת סוג המכונית שתרכשו - גדולה או קטנה, מאובזרת, בטיחותית, מרווחת - דרישות שאפשר לוותר עליהן ייקלו עליכם בחיפוש ובעמידה בתקציב. עצה טובה שנוכל להעניק היא להיות סבלניים. כמו שרקימת מערכת יחסים מוצלחת אורכת זמן, כך מציאת המכונית המושלמת עבורכם לא מתבצעת בן לילה. לפעמים תצטרכו לעבור בין כמה עשרות מוכרים – חלק הוגנים יותר וחלק הוגנים פחות. בתהליך רכישת מכונית משומשת כדאי לערב בני זוג ומכרים: הם יכולים גם לתמוך נפשית וגם לסייע בתהליך בחירת המכונית. זכרו: הטרחה והיזע עשויים לחסוך הרבה יותר טרחה ויזע בהמשך, והם משתלמים בסופו של דבר.

בחלקים הבאים של המדריך נעבור אחר שלבי התהליך, עד לרגע המיוחל - העברת הבעלות. אז קחו נשימה עמוקה, יוצאים לדרך!


לחלק הבא של המדריך - בוחרים את הרכב
למאמר זה התפרסמו 4 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. מה עם לינק לחל הבא של הכתבה?  אני מציע לכם להוסיף לינק לחלק הבא של הכתבה במקום ב...

גדי,11.03.2011

2. המלצה טובה   ממליצה מאוד על טרייד אין קובי דיל חפשו אותם בגוגל...

יונה ,21.06.2011

3. עד עכשיו זו תמיד היתה טראומה  בעיקר לנשים

רוזה,16.08.2012

4. מקצועי ומקיף מאוד ! (לת)  

משה,25.09.2019
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים