בחר רכב
רכב חדש 2019
רכב משנים קודמות

מכוניות ספורטיביות משומשות ב-80,000 שקליםמעדיפים את הריגוש, העיצוב והיכולת במכונית שלכם, על פני נוחות, שימושיות וחסכון? קבלו למעלה מעשר מכוניות ספורטיביות וספורטיביות-למראה, שאפשר למצוא סביב 80,000 שקליםמאת אסף בר-שי


מכונית ספורטיבית לא באמת מתאימה לכל אחד. וזו לא אמירה סתמית שכזאת - לנסיעה במכונית ספורט, ובוודאי להחזקת מכונית ספורט בבית, ישנו מחיר: היא בדרך כלל נוחה ושימושית פחות, רועשת יותר וגם בזבזנית יותר לנסיעה ולתחזוקה. היא גם נוטה לנקר עיניים ולבלוט. הבהלנו אתכם עכשיו? ייתכן שאתם ומכוניות הספורט לא נועדתם אלו לאלו. אבל יש מי שעבורם ענייני הפרקטיקה והנוחות מתגמדים נוכח הריגוש: צלילי המנוע הרועמים, תגובות הדוושה, המושבים הלופתים, העיצוב המהפנט והדופק המואץ.קצת סבלנות
העניין הוא שגם בעליהן של מכוניות ספורט נוטים לעתים להחליף אותן, ועל כן בלוחות המודעות של מכוניות משומשות מצויות פה ושם מכוניות ספורטיביות-למראה ולעתים אפילו ספורטיביות באמת, שאפשר למצוא. אמרנו "פה ושם", כי על כל מאות ואלפי מכוניות פרקטיות שנמכרות בשוק, נמכרות מכוניות ספורטיביות בודדות. הנדירות של המכוניות הללו גם אינה מאפשרת להן מחיר שוק יציב, ועל כן רכישת מכונית באווירה ספורטיבית מחייבת כושר משא ומתן מפותח יותר מהרגיל. המחיר לא תלוי רק ביכולת המו"מ, אלא גם במצב המסוים של המכונית - אם הבעלים הקודם מיצה את ההנאה ממנה עד תום, ייתכן שזו מכונית שתדרוש הוצאה מקיפה במוסך. ואם יש שתיים או שלוש כאלה בארץ, התמחור יכול להיות יצירתי במיוחד.

לפניכם למעלה מעשרה דגמים שונים של מכוניות ספורטיביות, או ספורטיביות למראה, שהצלחנו למצוא סביב תקציב גמיש של כ-80 אלף שקלים. מחפשים משהו מסוים? כדאי לכם להתאזר בסבלנות, כיוון שלא תמיד המכונית שבה אתם חושקים, במצב ובתקציב שמעניין אתכם, מוצעת כרגע למכירה. לא נורא, נכון? הריגוש שווה את הסבלנות…

סיאט איביזה קופרה
סיאט איביזה קופרה. 180 כ"ס על מרכב קטן וצעקני / צילום: סיאט

ספורטיביות קטנות
בתקציב של פלוס מינוס 80,000 שקלים אפשר למצוא כמה מכוניות ספורטיביות קטנות ומהנות לגוף ולנשמה, לעיניים, לאוזניים ולידיים. דגמי מותג הספורט הנדירים והיקרים של פיאט, אבארט, מבוססים בדרך כלל על ה-500 הרטרואית הקטנה והמתוקה. הם חדים, קשים ומדויקים ובתקציב שלנו אפשר לקנות כאלה (אם מוצאים, הם נדירים ביותר) סביב שנת 2009-2011. גרסאות הקופרה של סיאט איביזה מציעות לא פחות מ-180 כ"ס על המרכב צנום המידות אבל הצעקני. אפשר לקנות כזאת משנתונים דומים לאבארט. בדרך כלל דגמי מיני קופר יצעקו פחות "ספורט" וגם יהיו מעט ותיקים יותר בתקציב המדובר, אבל אם הולכים לשנים 2007-2010, פחות או יותר, אפשר לקבל מכונית אופנתית ומעוצבת כדבעי, עם מנוע טוב ובעיקר - עם המון כיף בנהיגה.

פולקסווגן גולף GTI
פולקסווגן גולף GTI. מנוע אדיר ועיצוב "למבינים בלבד" / צילום: פולקסווגן

משפחתיות ספורט
טוב, יונדאי ולוסטר לא ממש ספורטיבית - אבל היא בהחלט נראית כזאת. מכונית הקופה האסימטרית מבוססת על פלטרפורמת המשפחתיות של יונדאי, מבוססת על מערכות ההנעה שלהן (לאו דווקא במפרט הישראלי הנפוץ), ונראית כמו ששום דבר אחר בסביבה לא יודע להיראות… 80,000 שקלים יכולים לספק לנו ולוסטר טובה סביב מודל 2011-2012. היא גם קצת פחות נדירה, אז אפשר לשוטט קצת בשווקים. פולקסווגן גולף GTI כבר הרבה יותר ספורטיבית - מנוע אדיר, אבזור ספורט ועיצוב שמרמז לחדי עין שזו משפחתית מסוג אחר לגמרי. ב-80,000 שקלים אפשר לקבל משומשת כזאת משנות המודל 2006-2008 פחות או יותר. ואם במכונית משפחתית שהיא גם מכונית ספורט טהורה חפצנו - אפשר לחפש את סובארו WRX STI המטורפת, שמאפשרת לנהג קפיצות בזמן ודילוגים על רשיונות. במחיר המדובר אפשר לקבל כזאת סביב אותם שנתונים של ה-GTI.

הונדה CR-Z
הונדה CR-Z. לא באמת ספורטיבית, אבל תסתכלו עליה! / צילום: הונדה

הז'אנר הספורטיבי
קשה להשוות בין שתי המכוניות שנזכיר עכשיו, אבל שתיהן נולדו לפנות אל חובבי הספורט. האחת היא הונדה CR-Z. המכונית הנמוכה הזו נראית מדהים וגם מנסה ליצור את השילוב הבלתי-אפשרי של מערכת הנעה היברידית עם מכונית ספורט. השילוב, כנראה, באמת בלתי אפשרי כי היא לא באמת מכונית ספורט. היא עדיין בלתי רגילה, וגם המחיר שלה לא גבוה במיוחד - התקציב שלנו מנגיש הונדה CR-Z משנות המודל 2010-2011 פחות או יותר. מכונית ספורט אמיתית - אולי הכי "מכונית ספורט" מכל המכוניות בסקירה הזאת היא מאזדה MX-5 מיאטה, שהחזירה לעולם את חדוות ההנאה מנהיגה של הרודסטרים משנות השישים. קשה למצוא מיאטות בשוק המשומש, אבל אם תתאמצו ותיאזרו בסבלנות, תוכלו למצוא אחת כזאת טובה איפשהו מאמצע העשור הקודם.

אלפא רומאו GT
אלפא רומיאו GT. מחיר נגיש במיוחד / צילום: אלפא רומיאו

ספורט פרימיום
אצל יצרני הפרימיום יש הרבה יותר דגמים שמכוונים לחובבי מכוניות הספורט. לא תמיד מדובר באמת במכוניות ספורטיביות, בטח לא במכוניות ספורט טהורות, אבל אפשר ליהנות מעיצובים מיוחדים, מנועים מצוינים ולא מעט הנאה בדרכים, מהפינוקים, מהדרך וגם ממערכות הנהיגה… מכונית הקופה האיטלקית, אלפא GT, מפתיעה במחיר נגיש באופן יחסי. מצאנו כמה כאלה באינטרנט בתקציב "שלנו" מסביבות שנת המודל 2010-2011! מכונית הרבה יותר שיקית היא הרודסטר, מרצדס SLK. זו מוצעת סביב 80,000 שקלים משנות המודל של ראשית שנות האלפיים. אפשר למצוא דגמי ב.מ.וו Z3 וגם מכונית הביצועים הספורטיבית האייקונית ב.מ.וו M3 משומשות ממהלך שנות התשעים.
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים