דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

טרייד אין: מה זה אומר?

שלמה לוי, רואה חשבון מתל-אביב, הוא איש עסוק – ישיבות, פגישות מבוקר ועד לילה. ברשותו מכונית סאלון בת שלוש. הוא מרוצה מהמכונית אבל רוצה לעבור למכונית חדשה. האם רואה חשבון לוי ידביק שלט נייר על המכונית שלו "למכירה – יד ראשונה מרו"ח"? האם הוא יפרסם מודעה ברשת האינטרנט?

התשובה היא חד משמעית לא. רואה חשבון לוי יבצע עסקת טרייד-אין - מפתח תמורת מפתח. הוא ימסור את המכונית שלו לסוכנות טרייד-אין של היבואן ממנו הוא רוצה לקנות את הרכב החדש, יוסיף סכום כסף ויקבל את המכונית החדשה. בלי עיכובים, בלי בלבולי מוח, בלי התרוצצויות. שיטת הטרייד-אין שולטת ברוב העסקאות בשוק רכבי היוקרה בישראל. אבל מתברר שבשנה – שנתיים האחרונות היא מחלחלת גם לשוק המכוניות הזולות יותר, כולל מכוניות משפחתיות.

מגרש טרייד אין

האם הטרייד-אין משתלם בכל מקרה? כיצד יש להכין את הרכב לקראת עסקת טרייד-אין? האם אפשר לקנות מכונית משומשת בטרייד-אין? כל השאלות וכל התשובות במדריך שלפניכם.

אז מה זה בעצם טרייד אין?

טרייד אין פירושו עסקת רכישת רכב בהמרה. הלקוח מוסר לחברת הטרייד אין את רכבו, מוסיף סכום כסף ובוחר לו רכב חדש או משומש.

למי מתאימה השיטה?

יוני שרון, מנכ"ל חברת הליסינג והטרייד אין "תמיר סוכנויות", מסביר: "שיטת הטרייד אין מתאימה לכמה סוגי לקוחות: הסוג האחד הוא אנשים הרוצים לשדרג את רכבם, ומעוניינים לחסוך זמן וטרחה. לרוב מדובר באנשים עסוקים, שאינם יכולים להתפנות לצורך מכירת רכבם, וכן לא יכולים להרשות לעצמם להישאר ללא רכב. בעסקת ההמרה הלקוח מקבל את הרכב החדש מיד לאחר מסירת הישן, וכך לא נוצר מצב בו נותר הלקוח ללא רכב. בנוסף לאלו, מגיעים למגרשי הטרייד אין גם אנשים המחזיקים רכבים בעלי סחירות נמוכה, המתקשים למכור את רכבם בכוחות עצמם. וכמובן, תמיד ישנם אלו שחוששים מביצוע עסקאות בכוחות עצמם, ומעדיפים לתת לחברה גדולה ומסודרת לטפל בעניין."

היכן ניתן לבצע עסקאות טרייד אין?

אם מטרתכם היא להתקדם לרכב חדש 'מהניילונים', מומלץ לפנות ישירות ליבואני הרכב. רובם מחזיקים מחלקות טרייד אין, ויעבירו אליהן את הטיפול ברכבכם. אם ברצונכם לרכוש מכונית משומשת, עדיף לפנות אל אחת מחברות הטרייד אין הגדולות והמוכרות. פחות מומלץ לפנות לסוחרי רכב מקומיים – בעסקה שכזו ישנם סיכונים רבים, ולרוב לא ניתנת אחריות על הרכב.

לחלק הבא של המדריך - איך מתבצעת עסקת הטרייד אין?

 

למאמר זה התפרסמו 15 תגובות

יעוץ מקצועי חינם לפני קניית רכב
  • צור קשר בוואטסאפ
  • התקשר אלינו

הוספת תגובה

תגובות

תגובות לכתבה

לייעוץ מקצועי חינם:צרו עימנו קשר בוואטסאפ צרו עימנו קשר בטלפון 074-799-1900

מתחמי תוכן

  • ליסינג במקום לרכוש רכב, אפשר פשוט לעשות ליסינג. מה זה אומר אייקון ליסינג
  • ביטוח רכב כל מה שחשוב לדעת על ביטוח רכב. המלצות, טיפים ומדריכים אייקון ביטוח רכב
  • מימון לרכב רכישת רכב בתשלומים, מתי זה משתלם ומה חשוב לדעת אייקון מימון לרכב
  • רכב יד שניה כל מה שצריך לדעת ברכישת רכב משומש וממה צריך להזהר אייקון רכב יד שניה
  • טרייד אין מפתח תמורת מפתח: לשלם רק את ההפרש לרכב חדש יותר אייקון טרייד אין
  • בחר רכב
לפי דגם
או לפי קטגוריה
לייעוץ מקצועי חינם:צרו עימנו קשר בוואטסאפ צרו עימנו קשר בטלפון 074-799-1900
חזור למעלה