בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

השכרת רכב: תנאים ומגבלותשכרתם רכב? קראו היטב את החוזה. לא כל אדם יוכל לנהוג ברכב ששכרתם, ועליכם גם לקחת אחריות על עבירות התנועה. ומה קורה במקרה תאונה? על האותיות הקטנות של השכרת הרכב, במדריך ההשכרה של iCar, חלק ג' מתוך ארבעהמאת נועם ריין
צילום מרכזי: אסף בר-שי

במהלך השימוש ברכב שכור, נסעתי בכביש אגרה. למי יועבר החיוב? והאם אחויב בעלות הנסיעה בלבד?
לאחר הגעת החשבונית למשרדי חברת ההשכרה, תחויב ברוב המקרים באמצעות כרטיס האשראי עבור עלות הנסיעה בתוספת דמי טיפול נדיבים. ההמלצה היא להימנע מכך.כדאי לעבור בתחנת דלק לפני החזרת הרכב השכור / צילום: cc_raindog
בזמן שנהגתי ברכב השכור, חרגתי מן המהירות המותרת ונתפסתי במצלמות המשטרה. האם אקבל נקודות בגין העבירה? וכיצד ישולם הקנס?
חברת ההשכרה מחויבת להעביר את פרטי הנהג למשטרת ישראל, וזו תוסיף למאזנו את הנקודות בגין העבירה. הנהג גם יישא במלוא עלות הקנס, וכן יחויב לשלם דמי טיפול לחברת ההשכרה. מומלץ עוד פחות מביצוע עבירה במכונית הפרטית.

לקחתי רכב נקי ומסודר מחברת ההשכרה, אך אחרי 5 ימים של טיול משפחתי הרכב התלכלך, מבפנים ומבחוץ. האם אוכל להחזיר אותו במצבו הנוכחי? האם אחויב בתוספת תשלום עבור ניקיון הרכב?
כל עוד אין נזק ממשי לרכב, תוכל להחזירו מלוכלך ולא תחויב בעלות הניקיון.


האם אוכל לתת לכל אדם לנהוג ברכב השכור?
ע"פ תנאי החוזה ניתן לצרף נהג נוסף, בתנאי שיציג במשרדי החברה רשיון נהיגה תקף, ויעמוד בתנאי הוותק והגיל הנדרש משוכר הרכב. לעתים כרוך הדבר בתוספת תשלום.במהלך תקופת ההשכרה, ספג כלי הרכב פגיעת פח מגורם לא ידוע כאשר עמד בחניה. על מי יחולו הוצאות התיקון?
השוכר יחויב בהשתתפות העצמית בגין תיקון הרכב, כפי שמופיע בפרטי החוזה, אלא אם רכש כיסוי מיוחד ולא זול, שמבטל את ההשתתפות העצמית במקרה כזה.
 
אני אדם שומר שבת, וברצוני לשכור רכב למספר ימים. האם אחויב בתשלום מלא גם אם לא אשתמש ברכב במהלך השבת?
במרבית חברות ההשכרה, תחויב בגין כל יום בו הרכב ברשותך. עם זאת, ישנן חברות השכרה קטנות הפועלות במגזר הדתי ומציעות השכרה שאינה תובעת תשלום על שבתות וחגי ישראל.

הזמנתי מחברת ההשכרה רכב קטן וזול, אך כאשר הגעתי לאסוף את הרכב נמסר לי כי נותרו במלאי רק רכבים משפחתיים. האם אחויב בתוספת תשלום בשל כך?
אם אזלו מהמלאי הרכבים מהסוג אותו הזמנת, רכבך ישודרג ללא תוספת תשלום. עם זאת, לא תקבל החזר על הוצאות דלק מוגדלות.

האם עלי להחזיר את הרכב עם מיכל דלק מלא?
מומלץ לעשות זאת. במידה וחסר דלק במיכל, תגבה בדרך כלל החברה עמלת תדלוק בנוסף לעלות הדלק עצמו. לעתים נדירות מציעות חברות ההשכרה אופציה להחזרת מיכל דלק ריק. לרוב - זה לא משתלם במיוחד.


לחלק הראשון של המדריך - איך זה עובד
לחלק השני (הקודם) של המדריך - מה ניתן לשכור

לחלק הבא והאחרון של המדריך -
השכרת רכב בחו"ל

לחזרה למדור השכרת רכב בישראל ולקבלת הצעות מהחברות המובילות - השכרת רכב בישראל
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים