בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

השכרת רכב: איך זה עובד?מתי באמת משתלמת השכרת רכב, ומתי מדובר בפינוק יקר? ממי הכי כדאי לשכור, ולאיזה משך זמן ההשכרה משתלמת? המדריך להשכרת רכב של iCar עושה סדר בעניינים. חלק ראשון - ממי ומתי כדאי לשכורמאת: נועם ריין
צילום מרכזי: מת'יו דויל

הדוד מאמריקה הגיע לביקור, והמזגן במכונית המשפחתית בדיוק התקלקל. כלי הרכב הישן והאהוב נמכר, והמכונית החדשה שהוזמנה תגיע רק בעוד חודש. עזבתי את העבודה, ונאלצתי להחזיר את הרכב הצמוד. מכונית הסטודנטים הקטנה והמיושנת לא תעמוד בנסיעה לחופשה באילת. אני יוצא לטיול במדינה לא מוכרת בחו"ל.
 יונדאי i10
יונדאי i10. מכונית ההשכרה האולטימטיבית / צילום: דנה גורלנד
המשותף לכל אחת מהסיטואציות שתוארו לעיל הוא שבכל אחת מהן אנו עלולים לחוש במצוקה מסוימת, בשל היעדרם של גלגלים זמינים. הפתרון אותו נבחר, לרוב, יהיה השכרת רכב. הליך ההשכרה איננו מסובך ונהגים רבים מבצעים אותו בכל יום. אף על פי כן, מומלץ לערוך היכרות כללית עם התחום לפני שניגשים לשכור רכב – ולשם כך נכתב המדריך שלפניכם.
לאיזו תקופה משתלם לשכור רכב?

לנסיעה קצרה בודדת בוודאי נבחר בנסיעה במונית או בתחבורה הציבורית. לתקופה ארוכה של אחזקת מכונית, אם לא נרכוש בוודאי נעדיף להחזיק אותו תחת הסכם ליסינג. ברכב שכור אין התחייבות לתקופה, וכך יכול אדם פרטי או חברה לשכור רכב לתקופה קצרה של יום ועד להשכרה על בסיס חודשי. לתקופות ארוכות יותר, עדיף יהיה במרבית המקרים לקחת רכב בליסינג.
ממי כדאי לשכור? ישנן חברות גדולות עם סניפים בכל העולם, ולעומתן חברות קטנות עם מספר סניפים בודדים. מהם היתרונות של כל אחד מסוגי החברות?
חברות ההשכרה הגדולות מחזיקות מלאי גדול של רכבים, ולמעט בתקופות עומס מיוחדות – יוכלו החברות הגדולות לספק כל רכב שהוא, באופן מיידי. החברות הגדולות מספקות גם מענה זמין 24 שעות ביממה, שירותי דרך ומתן רכב חלופי בעת הצורך תוך זמן קצר. פרישת הסניפים גם יכולה לאפשר לקיחת מכונית בנקודה אחת והחזרתה באחרת. ובכל זאת, לפינוק ולשירות הללו יש מחיר, וכאן נמצא לעתים היתרון של החברות הקטנות: לרוב, חברות ההשכרה הקטנות והמקומיות יהיו זולות יותר.
האם יש הבדלים במחירי ההשכרה בין תקופה אחת בשנה לאחרת, והאם יש קשר בין המחירים בתקופה מבוקשת לבין סוג הרכב אותו אבקש לשכור?
בהחלט. בתקופות עומס - חופשות, חגים ועונות מתוירות - מחירי השכרת הרכב עולים, לכל סוגי הרכבים. עלות ההשכרה מושפעת גם ממלאי כלי הרכב הזמינים העומדים לרשות חברת ההשכרה, וכן מעסקאות רכישת רכב שמבצעות חברות ההשכרה מול יבואני הרכב. בכל מקרה, מומלץ לבצע סקר שוק ולהשוות מחירים בין החברות השונות.
כיצד אוכל להשוות בין המחירים שמציעות החברות השונות?
כל חברות ההשכרה הגדולות בארץ ובחו"ל מפרסמות את מחיריהן באתרי האינטרנט, וחלקן אף מאפשרות לבצע את ההזמנה כולה דרך האתר. נוסף על כך, ברשת ישנם כמה אתרי השוואת מחירי השכרת רכב, כמו ofran.com וכמו CarRentals.co.uk .
 
לחלק הבא של המדריך - מה ניתן לשכור?

לחזרה למדור השכרת רכב בישראל ולקבלת הצעות מהחברות המובילות -
השכרת רכב בישראל

המדריך נכתב בסיועו האדיב של ירון כהן, מנהל התפעול של חברת "הרץ"

למאמר זה התפרסמו 1 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. אחלה כתבה  אהבתי! yona.co.il

יונה,14.07.2014
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים