בחר רכב
רכב חדש 2019
רכב משנים קודמות

Live Blog: סקודה קודיאק במבחן ארוך טווח

Live Blog: סקודה קודיאק במבחן ארוך טווח


סקודה קודיאק מגיע ל-iCar למבחן ארוך טווח. במהלך תקופת המבחן תמצאו ב- Live Blog פוסטים ועדכונים שוטפים על החיים עם סקודה קודיאקמאת מערכת iCar

סקודה קודיאק - מבחן ארוך טווח

סקודה קודיאק - מבחן ארוך טווח

15/9/2019, 14:58
אחרי מספר חודשי מבחן, פתאום מצאנו מתחת לתא המטען פיצ'ר שחשבנו שקיים רק בסופרב. אלו הם שני מחזיקים מתקפלים אשר נצמדים לרצפת תא המטען ומאפשרים לקבע מזוודה או חפץ גדול כך שלא יזוז. פטנט מעולה, במיוחד כאשר שמים חפצים לא גדולים בתוך תא מטען גדול במיוחד.

סקודה קודיאק - מבחן ארוך טווח

12/9/2019, 17:35
מכסה מיכל הדלק של הקודיאק כולל פין יעודי אשר נכנס לתוך מגרעת על דלתית תא התדלוק. זהו פתרון נוח יותר בהשוואה ל"ווי התליה" שיש ברכבים אחרים, שם המכסה נופל מהוו לעיתים קרובות. אגב, במבט מקרוב ניתן לזהות את סמלי פולקסווגן ואודי על המכסה...

סקודה קודיאק - מבחן ארוך טווח

10/9/2019, 11:16

הווים בתא המטען ממוקמים בנקודה יחסית נמוכה: עד היום, כאשר תלינו עליהם שקיות מהסופר, השקיות היו פשוט מונחות על רצפת תא המטען ולאחר מכן גם נשמטות מהוו. היום הנחנו עליהן לראשונה שקית קטנה של אוכל מוכן ממסעדות - והפתרון היה מושלם.

סקודה קודיאק - מבחן ארוך טווח

8/9/2019, 8:40
הקודיאק שלנו פספס את זה, אבל לאחרונה הודיעה היבואנית על הוספה של "חבילת שינה" בגרסאות ה"סטייל" ומעלה. החבילה כוללת משענות ראש יעודיות לתמיכה בראש בזמן שינה, שמיכה עם מקום אחסון ייעודי ושטיח הכולל 2 מדרגות "טרקלין" – עם שיפוע לנוחות מיקום הרגליים.

5/9/2019, 9:27
הקודיאק שלנו מצויד בתאורת לד מלאה, והיא מהטובות שפגשנו. טווח ההארה שלה רחב, האור בהיר ולא מעייף את העין והאורות הגבוהים מסוגלים לסנוור גם את המטוסים בשמיים. בחניות צפופות אנחנו נהנים מהפנסים עוקבי הפניה שמאירים את הזווית, ולאחר החניה האורות נשארים דלוקים לזמן שאותו ניתן להגדיר - על מנת שניהנה מתאורה מוצלחת בדרך הביתה. 


 
3/9/2019, 14:35
ועוד ספיח אחד אחרון לטיול בצפון מהשבוע שעבר. במהלך הטיול נסענו בעיקר עם רכב מלא בנוסעים וציוד, וטיפסנו שוב ושוב בעליות אתגריות במהירות נמוכה יחסית: עלינו לצפת והסתובבנו בה לא מעט, נכנסו לכפרים בגליל, מעלות תרשיחא ועוד לא מעט כבישים בין עירוניים מאתגרים. המזגן עבד בעוצמה מקסימלית והנסיעה המאומצת נתנה את אותותיה עם צריכת דלק של 6.6 ק"מ לליטר לאורך הטיול - לא כולל הנסיעה חזור. תדלקנו ליד כרמיאל, ולאחר שהגענו למרכז הקודיאק חזר לעצמו והראה מספרים שקרובים יותר ל-10 ק"מ לליטר.


1/9/2019, 16:31
נוסעים לקטטה המונית? קחו איתכם סקודה קודיאק!
 
רגע לפני שאוגוסט נגמר, סייענו בסוף השבוע להוביל 29 כסאות "כתר" לטובת אירוע שערכו חברים. היה די מדהים לגלות שכל הכסאות נכנסו בקלות לרכב, וזאת כאשר קיפלנו רק 2/3 מהמושב האחורי והשארנו את כסא הבטיחות במקומו. אנחנו מעריכים כי עם קיפול מלא של המושב האחורי ותכנון קצת יותר מדוקדק, ניתן להעמיס גם 40 כסאות ללא קושי מיוחד. 
 
האירוע, אם תהיתם, הסתיים בשלום - ללא קטטות וללא נפגעים בנפש או בכסאות.


29/8/2019, 12:30
אחד הפיצ'רים האהובים עלינו בקודיאק הוא מחזיק הכוסות שבין המושבים הקדמיים. בתחתיתו ישנן 5 "שיניים" שמאפשרות להציב בפנים בקבוק פלסטיק ממשפחת קוקה-קולה ו"לנעול" אותו כך שתתאפשר פתיחה ביד אחת. במסגרת הטיול בצפון השתמשנו בו לא מעט.
 
27/8/2019, 16:13
את הטיול בצפון ערכנו עם המשפחה המורחבת, כך שניצלנו את ההזדמנות ואירחנו ילדים בגילאים שונים בשורת המושבים השלישית של הקודיאק. כל הילדים הם ממשפחות עם 6 נפשות, וכולם רגילים לנסוע במיניוואנים קומפקטיים - מאזדה 5, קיה קארנס ורנו לוגאן MCV. התחלנו עם הצעירים והמשכנו לבוגרים יותר ובסך הכל הכנסנו לשורת המושבים השלישית בקודיאק ילדים בגילאי 4, 7, 8, 10 ו-13. כולם ציינו שהמושבים נוחים ומרווחים, ועדיפים על פני מושבי השורה השלישית במיניוואנים של ההורים. כולם גם ציינו לטובה את הגישה הנוחה יחסית אל החלק האחורי של הרכב. המתבגר בן ה-17, שהיה גבוה יותר ממרבית המבוגרים שנכחו בטיול, העדיף את שורת המושבים השניה...


 
25/8/2019, 18:10
היום עלינו עם הרכב לחופשה משפחתית של מספר ימים בצפון. העמסנו את המשפחה והציוד על הקודיאק, ואירחנו גם ילדים בשורת המושבים השלישית. הקודיאק מצויד בפיצ'ר ייחודי: מעל הנהג מותקן מיקרופון זעיר, אשר משמיע את הקולות ברמקולים שנמצאים בשורה השלישית. כך ניתן לדבר עם הנוסעים בחלל הרכב מבלי להרים את הקול.
 
הילדים שישבו מאחור הופתעו לשמוע את הדיבור, אך נהנו להרגיש שותפים בשיחה שהתנהלה בחלק הקדמי של הרכב. ניתן לשלוט על עוצמת ההגברה באמצעות תפריטי הסאונד שבמסך המולטימדיה. בעוצמות הגבוהות הורגש הד מעט משונה.

22/8/2019, 16:52
בדרך כלל אנחנו מרגישים שהקודיאק הוא רכב גדול למדי. אבל השבוע הגיע אלינו למבחן רכב אחר, שפתאום לידו הקודיאק הרגיש כמו מכונית סופר מיני...


 
20/8/2019, 13:59
בנסיעה האחרונה לטיול גילינו שהסקודה היא מכונית מאוד מחונכת. כשנוסעים בכביש מהיר עם בקרת שיוט אדפטיבית פועלת, והקודיאק מזהה רכב איטי יותר בנתיב השמאלי, הוא יאט את המהירות בהתאם לרכב משמאל ויסרב לעקוף מימין. אממה? בישראל, שבה נהגים רבים נשארים בנתיב המרכזי והשמאלי ללא הצדקה, זה לפעמים פחות עובד. הפתרון פשוט: קליק כלפי מעלה על מנוף בבקרת השיוט, והרכב מבין את הרמז ומאיץ בחזרה למהירות הרצויה.

18/8/2019, 16:27
בשבוע החולף ביקרנו בחיפה ונהגנו לא מעט בעליות ובירידות. המנוע החזק מעניק כמובן ביצועים טובים מאוד בטיפוס בעליות, אבל יש לו יתרון נוסף - בלימת מנוע טובה מאוד בירידות. זה אפקט שקשה להשיג עם מנועי טורבו קטנים, מכיוון שבלימת המנוע מושפעת באופן ישיר מנפח המנוע. כאן, עם מנוע 2.0 ליטרים, זה עובד מצוין וחוסך שימוש בבלמים.

 
15/8/2019, 14:36
בפעם השניה מאז קיבלנו את הרכב, חיכתה לנו הודעה במסך הבית של מערכת ה"קונקט-איט" (ההודעה הראשונה היתה ברכות לרגל קבלת הרכב). לחיצה על ההודעה פתחה סרטון חגיגי בו הודיעו לנו על פלייליסט מיוחד של שירי אהבה שיצרה היבואנית בשיתוף עם רדיוס 100FM לרגל ט"ו באב. 
 
את המוזיקה שמנגנות האפליקציות ניתן לשמוע כברירת מחדל דרך רמקול קטן באיכות גרועה שמותקן איפשהו בחלל הרכב; כדי להאזין דרך הרמקולים המצוינים של מערכת השמע עצמה, יש צורך לבחור במצב AUX במערכת המולטימדיה. קצת מסורבל, אבל נחמד לדעת שהאפשרות קיימת.

13/8/2019, 14:49
כמה מהר מאיץ הקודיאק ל-100 קמ"ש? ובכמה הוא עושה את זה עם 7 נוסעים? קבלו את הסרטון השני בסדרה - אתגר הביצועים. תהנו.11/8/2019, 8:32
חזרנו מההורים במוצאי שבת עם קופסאות של אוכל. היכן שמים אותם בלי לחשוש שמשהו יפול וילכלך? לשם כך השתמשנו בוו התליה למעילים שנמצא על קורה B, בשורת המושבים השניה. כי בשביל שקית אחת קטנה לא תמיד מתחשק לפתוח את תא המטען המרוחק...

סקודה קודיאק - מבחן ארוך טווח

8/8/2019, 14:58
על הקודיאק שלנו מותקנת מערכת ה-Connect it של היבואנית צ'מפיון מוטורס, שלמעשה מייצרת תוסף למערכת המולטימדיה ומאפשרת ניווט באמצעות Waze ושימוש באפליקציות כמו פאנגו ועזרי רדיו אינטרנטי. מטבע הדברים, אנחנו משתמשים בעיקר בניווט של ווייז. התצוגה מצוינת, ברורה ונוחה, המערכת משתמשת בתפעול קולי מעולה ולטעמנו נראית טוב יותר מהאפליקציה המקבילה של אנדרואיד אוטו. היא גם עולה באופן מיידי עם הנעת הרכב.
 
מנגד, יש לה גם כמה חסרונות. ראשית, המערכת איטית יחסית למולטימדיה המקורית של הרכב, כך שהתגובה ללחיצה לא מופיעה באופן מיידי. שנית, המערכת "משתלטת" על המסך - כך שאם רוצים להחליף תחנה ברדיו או לבחור במצב אחר של בולמי הזעזועים, צריך לצאת בחזרה למסך של הרכב, לעבור לתפריט הרצוי ואז לחזור על ידי לחיצה ארוכה על כפתור ה-Media. חסרון שלישי הוא בעובדה שעדיין לא מצאנו שימוש לכל האפליקציות האחרות. אנחנו מבטיחים להמשיך לבדוק ולעדכן.

 
6/8/2019, 17:19
תאורה בסוככי השמש, מעל מראות האיפור? מצוין! תאורת לד, כזו שלא מסנוורת את הנהג אך מאירה באופן בהיר במיוחד? אפילו יותר טוב.


4/8/2019, 17:21
בסוף השבוע נסענו לחופשה משפחתית קצרה, ועל הדרך נתבקשנו להעביר משלוח של 5 ארגזים ליעד אליו הגענו. הארגזים כמובן נכנסו בקלות לצידה של מזוודה גדולה, זוג עציצים ועוד מספר שקיות. יש משהו מאוד מהנה ומשחרר ברכב עם תא מטען גדול כל כך; הידיעה שלא משנה מה צריך לקחת ולסחוב, הכל יכנס בקלות, מאפשרת לארוז בלי מחשבה יתרה על כל פריט וגם להשאיר מקום לחפצים נוספים במידת הצורך. כל זה, כמובן, כל עוד לא משתמשים בצמד המושבים בשורה השלישית...


1/8/2019, 15:41
השבוע הרחקנו צפונה לטובת שירות מילואים קצר. בבסיס המילואים אליו נקראנו יש מרחקים ענקיים מנקודה לנקודה, כך שאת מרבית ההתניידות הפנימית עשינו ברכב. וכאן חשפנו משהו לא מבריק מצד המתלים: בכבישים רגילים המתלים מציעים נוחות נסיעה טובה למדי, אם כי קצת "רכה" במצב "נוחות" וקצת נוקשה בשאר המצבים. בבורות ובכבישים העלובים שבשטחי הבסיס מתברר שמהלך המתלה קצר, כך שבורות קשוחים או  פסי האטה אלימים מתוצרת צה"ל מובילים לסגירת מתלה ויוצרים טלטלה ברכב. למזלנו, רוב הכבישים בארץ יותר טובים מאלו שסולל הצבא בבסיסיו...


 
30/7/2019, 11:10
הבוקר מערכות הבטיחות של הקודיאק הצילו אותנו. רצינו לעבור נתיב ימינה ובדקנו במראה - הכל היה נקי. אותתנו והתחלנו לעבור נתיב. לפתע ההגה החל לגלות התנגדות ולא אפשר לנו להמשיך ימינה. מבט נוסף במראה (שעכשיו הנורה שעליה הבהבה בהיסטריה) גילה רכב שהחליט לעבור בבת אחת 3 נתיבים ימינה כדי לרדת במחלף. הגאון חתך גם קו הפרדה לבן והגיע ליעדו ככל הנראה.
 
זיהוי הרכב בשטח מת, שמלווה כאן באופן נדיר בהיגוי אקטיבי ורוטט, חסך אי נעימות ומפגש עם נהג רשלן במיוחד.

28/7/2019, 8:14
בסוף השבוע נסענו לבקר את המשפחה בצפון הקרוב, וכמיטב חוקי מרפי הילדה נרדמה רבע שעה לפני שהגענו הביתה. כדי להעביר את הזמן ולתת לה עוד קצת זמן שינה, החלטנו לנסוע לטיול אקראי במספר מושבים וקיבוצים באיזור המרכז. העברנו את בולמי הזעזועים למצב Comfort כדי לאפשר לה להמשיך לנמנם בנוחות, וטיילנו בין וילות מפוארות לרפתות ולולים. בדרך הביתה פגשנו את האוטובוס המפורסם של מפלגת כחול-לבן ועצרנו בצד לצילום משותף.

 
25/7/2019, 16:37
למרות שהקודיאק שלנו בצבע חום (זה אפילו מופיע ברשיון!), רבים מזהים אותו כרכב שחור. כך או אחרת, צבעים כהים נוטים לא רק להתלכלך, אלא גם "לבלוע" את קווי העיצוב ולהפוך מכוניות אלגנטיות להרבה פחות מיוחדות. ברכבים יוקרתיים מסוימים זה נפתר באמצעות גופי תאורה יחודיים שממוקמים על הרכב, ואצלנו בקודיאק יש את פס הכרום שתוחם את מסגרת החלונות ושובר את המשטחים הכהים העצומים. הוא נראה בהחלט מכובד.

 
23/7/2019, 16:52
היום בצהריים פקדה את משרדי iCar הפסקת חשמל ממושכת. אחרי המתנה ארוכה ללא מזגן, ולאחר שסוללת המחשב הנייד כמעט התרוקנה, החלטנו לרדת לעבוד מהמשרד החלופי - המושב האחורי של הקודיאק.
 
לא יכולנו לבקש סביבת עבודה נוחה יותר: סגרנו את וילונות הצד וקיבלנו הצללה ופרטיות. במושב האחורי נהנים ממיזוג יעיל עם אפשרות שליטה על הטמפרטורה, משענת יד עם מחזיקי כוסות וממרווח רגליים ענק שמאפשר לשים את המחשב על הברכיים. והבונוס הגדול: במרכז המושב ישנו שקע 220 וולט, אליו חיברנו את המחשב, ולצידו שקע 12 וולט ושקע USB לטעינת הסלולארי. תאורת הלד בתקרה (שמיועדת לקריאת ספר או מפות בנסיעה) ממוקדת על מקלדת המחשב, ממנו כתבנו אליכם את הפוסט הזה - רגעים אחדים לפני שחודש זרם החשמל במשרד.
 

21/7/2019, 12:16
הקודיאק שלנו אמנם נראה שחור, אך למעשה מדובר בצבע חום כהה ונאה למדי. הבעיה מתחילה ברגע שהרכב צובר לכלוך, שכן כל גרגר אבק נראה בבירור על הצבע הכהה. ביום חמישי אחר הצהריים החלטנו לשטוף את הרכב לקראת הנסיעות בסופ"ש, אך כבר למחרת לכלנו אותו מחדש. בצהרי יום שישי נסענו עם המשפחה והחברים ל"מפל שרונים", פינת חמד קסומה, רטובה ומוצלחת הנמצאת בצמוד לצומת ירקון, לא רחוק מקניון שרונים.
 
הדרך לשם עוברת בשביל עפר ארוך ולא קל בכלל, שיכול להסב נזקים למכוניות פרטיות. הקודיאק כמובן התמודד איתו בלי בעיה, אבל היום נצטרך כבר לגשת שוב למכון השטיפה...
 
18/7/2019, 16:20
השימוש הגובר במושבים האחוריים הביא אותנו לתסריט מוכר שכל בעל רכב נתקל בו: הילד מאחור פותח את הדלת באגרסיביות על דלת הרכב השכן, מה שמייצר אי-נעימות כפולה, פעם אחת מצד הרכב השכן שנפל קורבן ופעם שניה לבעל הרכב עצמו שליבו דואב על השריטה החדשה. מנגנון ייחודי וגאוני (לא פחות) שמורכב על ארבעת דלתות הקודיאק בא למנוע בדיוק את התופעה הזו והוא עושה זאת בצורה מושלמת. מגן גומי שנשלף עם פתיחת הדלת (ומתקפל פנימה עם סגירתה) מונע כל פגיעה כזו עבור שני הצדדים. כך זה נראה:

16/7/2019, 14:28
התחלנו ליהנות יותר ויותר מהאפשרות להסיע 7 נוסעים בקודיאק. בניגוד למבוגרים, הילדים מתנדבים ולפעמים אפילו מתחננים לשבת בשורת המושבים השלישית. ברור גם שהמושבים הללו נועדו בעיקר עבורם והם מצידם נהנים מהפרטיות ומסביבת המחיה הנפרדת. ויש גם יתרונות להורים: הילדים והמריבות שבאות איתם ממוקמים קצת יותר רחוק מהאוזן ואפשר אפילו ליהנות יותר מהמוזיקה. 

 
14/7/2019, 9:13
יום שישי, שעת בוקר מאוחרת מדי ואנחנו מתארגנים לקראת נסיעה לצפון הרחוק במטרה להעביר את סוף השבוע באיזור אגמון החולה. ציוד ללילה אחד עבור משפחה לא מהווה אתגר עבור תא המטען של הקודיאק. גם שלושה ילדים מאחור, כשאחד מהם על בוסטר, לא סובלים מצפיפות בשום צורה. 

 
כמה דקות לאחר שיצאנו, נזכרנו שאחד הילדים, כיאה לימים של מזגן, חום ולחות ושוב מזגן, צורך אנטיביוטיקה. ואיך לוקחים ברגע האחרון אנטיביוטיקה שמצריכה קירור? תא הכפפות המקורר בקודיאק נתן מענה יעיל, ואפילו אפשר לקבוע את עוצמת רוח המיזוג שתיזרק אל התא. נקווה שהפעם הבאה שיהיה לנו צורך בקירור בתא הכפפות תהיה עבור פחית קולה ולא עבור תרופות.

 
11/7/2019, 23:52
בדרך הפקוקה מדי לפארק רעננה, מרוגשים לקראת המפגש של משינה עם ברי סחרוף על הבמה, הקודיאק מגלה את חוזקות תא הנוסעים עבור שהיה ממושכת. המזגן המפוצל מקרר היטב גם את הנוסעים מאחור, מערכת המולטימדיה מספקת אפשרויות מוזיקליות מגוונות והגג השקוף חושף שמיים צבועים באדום-שקיעה. לבסוף, כשמגיעים לאיזור החניון, מגלים שכמובן אין חניה פנויה. מזל שהגענו עם ג'יפון בעל הנעה כפולה. טיפוס קליל על מדרכה ומשם במעבר חולי היישר אל החניה המיוחלת בשטח. הקודיאק מצטרפת למצעד הכבוד של ג'יפונים גיבורים שהתייצבו שם לפניה. לבסוף גם ההופעה היתה מוצלחת, אבל זה כבר לא קשור לקודיאק שלנו.
 
9/7/2019, 16:25
בנוסף לאבזור הסטנדרטי של גרסת ה"סטייל", על הקודיאק שלנו מותקנים שני אביזרים נוספים: מערכת ה"קונקט-איט" שפיתחה היבואנית המקומית ועריסה לסלולארי. על מערכת ההפעלה של המולטימדיה נרחיב בהמשך המבחן; העריסה לסלולארי מוכרת מדגמים רבים נוספים של צ'מפיון מוטורס שנבחנו אצלנו בעבר, ובכל זאת נאמר כמה מילים לגביה.
 
מצד אחד, כאן העריסה פחות נצרכת, שכן ישנו משטח טעינה אלחוטי לסלולארי וגם מערכת "אנדרואיד אוטו" ו"אפל קארפליי", שמייתרות את הצורך בהסטת המבט אל המכשיר הנייד. מצד שני, ברכב מותקנת תוכנת ניווט של וייז כך שאנחנו לא צריכים תמיד להפעיל את אפליקציות ההתממשקות, ובסלולארי של חלקנו אין בכלל תמיכה בטעינה אלחוטית - כך שהעריסה בהחלט נצרכת. המיקום שלה נוח מאוד, נגיש ליד ולעין וקרוב לשקעי הטעינה. בנוסף קל להכניס ולהוציא מתוכה את המכשיר.


7/7/2019, 17:59
ועכשיו - הגיע הזמן לפתוח באופן רשמי את המבחן עם סרטון הוידאו הראשון. תהנו!

 
4/7/2019, 10:11
למרות המימדים הגדולים יחסית - הוא ארוך בכ-30 ס"מ ביחס למיצובישי אקליפס קרוס שהיה אצלנו במבחן הקודם - אנחנו מצליחים להכניס את הקודיאק יחסית בקלות אל החניה הביתית. זה קורה בעיקר בזכות מצלמה מצוינת וחיישנים היקפיים, כי שדה הראיה לכשעצמו לא עושה לנו חיים קלים מול העמודים והקירות בחניה הצפופה.
 
2/7/2019, 14:52
כוונון המושב של הקודיאק לקח לנו קצת זמן. זה מושב קשיח יחסית, מהסוג שתומך היטב בנסיעות ארוכות, ולמי שאוהב תנוחת ישיבה נמוכה עלול להיות קצת מורכב למצוא את הזווית המתאימה. אחרי כמה ימים טובים הצלחנו להתקבע על התנוחה ושמרנו אותה בזיכרון.


30/6/2019, 11:32
בסוף השבוע לקחנו את הקודיאק לנסיעה חוצת ארץ, לא מצפון לדרום אלא ממערב למזרח.
 
ארבעה מבוגרים היא סחבה הפעם וזה לא היה ממש אתגר. מאחורה שני מבוגרים מצאו שפע של מקום. גם חיבורי USB לניידים הועילו. את גג השמש הענק הם מאוד אהבו בשתי הדקות הראשונות, אבל אחר כך התלוננו על החום - אז סגרנו אותו. 
הנסיעה עצמה עברה בנעימים. בכביש בין עירוני הקודיאק די נוח ובידוד הרעשים, לפחות בכבישים הספציפיים עליהם נהגנו, היה טוב מאוד. בחודשים הקרובים נדע אם זה עניין נקודתי או שהבידוד באמת מוצלח.
 
26/06/2019, 14:51
יוצאים לדרך עם מבחן ארוך טווח חדש - והפעם לסקודה קודיאק, רכב הפנאי הגדול שהגיע לישראל לפני שנתיים בדיוק. במהלך החודשים הקרובים נשתמש בקודיאק באופן שוטף וננהג בו אלפי קילומטרים במטרה לדווח לכם כל מה שאפשר וצריך לדעת על המכונית הזו.
 
המכונית שהתייצבה למבחן היא אחת הגרסאות המרשימות ביותר של הקודיאק: היא מצוידת במנוע 2.0 ליטרים מוגדש עם 190 כ"ס, עם הנעה כפולה ברמת הגימור "סטייל" - לאחר שדרוג מפרט האבזור שבוצע מוקדם יותר השנה. מחיר המחירון של המכונית, נכון ליום תחילת המבחן, עומד על 232,000 שקלים, לפני אגרת רישוי בגובה של 3,355 שקלים.
 

מאז תחילת השיווק, בחודש יוני 2017, נמכרו בישראל קצת יותר מ-6,200 יחידות של סקודה קודיאק - כאשר במרבית התקופה הביקוש היה גדול מההיצע שיכלה היבואנית לספק.

הקודיאק הוא אחד מכלי הרכב המחופשים ביותר באתר iCar: מאז ההשקה שלו בישראל הוא הדגם השני הכי מחופש של סקודה, בפער קטן מאוד אחרי האוקטביה; ובכלל, זהו אחד מ-5 רכבי הפנאי המחופשים ביותר באתר.
 
סקירות הוידאו שערכנו לקודיאק זכו ליותר מ-168,000 צפיות; רק טויוטה קורולה וקיה ספורטז' השיגו מספרי צפיות גבוהים יותר, וגם הם עשו זאת בשני דורות שונים ובמשך תקופה ארוכה הרבה יותר.

עד שנתחיל בדיווחים השוטפים, אתם מוזמנים לצפות בסרטון המבחן שערכנו לה כאשר היא הגיעה לישראל.


לאחר זמן מה אנו חוזרים לקיים כאן במקביל שני מבחנים ארוכי טווח - ולצידה של הסקודה יבחן גם סיטרואן קקטוס.
 
כרגיל, אתם מוזמנים לשאול שאלות, לבקש בקשות ולהציע מבחנים ומבדקים שונים שתרצו שנבצע עם המכונית. עם כמה קילומטרים תסיים הקודיאק את המבחן? ומה יקרה לה עד אז? אתם מוזמנים להצטרף ולעקוב אחרי ה-Live Blog.
למאמר זה התפרסמו 15 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. הוו סוף סוף רכב ראוי  נראה מה שווה ה-DSG (מאמין שכבר בסדר) וגם טוב שיש ...

אבי,26.06.2019

2. ידית הילוכים בעייתית  תשימו לב לידית הילוכים בעייתית לדי הרבה דגמים של ה...

א,26.06.2019

3. DSG  כל סקודות קודיאק הם עם DSG רטוב, גיר שמעולם לא היה...

,27.06.2019

4. הגירים עושים צרות {גם הרטוב} ויש בעיות עם מערכות המיזוג ,הפלסטיקים בתא הנוסעים מתקלפים מהר (לת)  

,28.06.2019

5. באמת מהמם לנסוע בו  וואו, בדיוק עכשיו חבר שלי לקח אותי בכזה רכב, באמת ...

יעל היפהפיה,30.06.2019

6. לבחור מ4 אתה טועה   החזרתי עכשיו אוקטביה עםם 130K ק"מ הכל במקום ובצורה...

,07.07.2019

7. תכל'ס  מחכה לתוצאות. בינתיים תשאירו קצת טעימות החבר'ה במת...

מתעניין בקודיאק,10.07.2019

8. מושב נהג צפוף  אין מקום לרגליים לנהג בגובה 185 ס"מ ומעלה

אמנון,16.07.2019

9. לדעתי חלק מהתגובות לא מבוססות על נסיון  יש לנו קודיאק משנת 2017, רכב מעולה, מרווח, זריז, ב...

משה,19.07.2019

10. לגבי שטיפת הרכב, אני ממליץ לכם ללכת למכון שטיפה שמשתמש בחומרים ננו קרמים וכאלה, למשל השטיפה בחולון וראשון לציון שהיא גם חוויה ואתם יכולים לקחת את הילדים, כמובן לחזור עם מסכנות ולשתף את כולם. למכון קוראים בינו סנטר ואני ממליץ על הסניף המקורה בחולון, תאמינו (לת)  

,22.07.2019

11. קודיאק  שששששששששווווווווווווווהההההההההה שוה את הכסף ואפ...

אזרח בישראל,25.07.2019

12. קודיאק רכב מדהיייייים!!!!!!!  ל-8: אני נוהג על הקודיאק שנה וקצת, ואין שום מחסור ...

קובי,13.08.2019

13. יפה  יפה מאוד אני מאוד נהנה איתו מאוד מאוד מאוד

vdsl_ipv4,15.08.2019

14. מה לגבי המזגן? שרד את אוגוסט? (לת)  

לא ברור,01.09.2019

15. המחזיקים המתקפלים  המחזיקים הנ"ל קיימים גם באוקטביה [משולבים בתחתית ה...

,17.09.2019
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים