בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

סיאט איביזה החדשה - מבחן רכב

לאחר אינספור מתיחות פנים החליטו בסיאט לעשות מעשה וגייסו את מעצב הבית של למבורגיני לשעבר לצורך עיצוב האיביזה החדשה. נו, אז איך היא נוסעת?מאת בן קליאוט


מי זו, איביזה?
עבר הרבה זמן מאז הפעם האחרונה בה הקדישו כ"כ הרבה תשומת-לב בסיאט לבתם הקטנה.
בד"כ, אחת לכמה שנים מתיחת פנים ו...זהו. האיביזה תמיד (מאז הצטרפותה לשושלת פולקסווגן) נהנתה ממוניטין טוב אך נדמה היה כי בחטיבת סיאט יש עניינים דחופים יותר לצורך תהליך שינוי התדמית שעברה. כתוצאה, בת הזקונים נדחקה מעט הצידה מול אחיותיה הגדולות: ליאון, אלתיאה וטולדו.

קווי מתאר אלכסוניים - סיאט איביזה החדשה


סיאט איביזה: יישור קו
סיאט איביזה החדשה בהחלט מתהדרת במדים החדשים לקולקציית סיאט. העיצוב החיצוני רענן, בעל מוטיבים סיאטיים מסורתיים אך יחד עם זאת מתאפיין בקווי-מתאר אלכסוניים שניתן למצוא לרוב במכוניות – על. כן, כן, קראתם נכון, זו איננה היסחפות אלא תוצאת מעורבותו של לוק דונקרוולקה, אחד שעיצב לא פחות מאשר את למבורגיני גאלרדו. "ההשראה היא מחיתוך היהלום, היכן שהקווים מדגישים את הפרטים" הסביר דונקרוולקה למגזין טופגיר. במילים, כנראה הבחור לא חזק במיוחד אך במציאות יצירתו הקטנה והחדשה היא מסובבת ראשים אמיתית.

בתוך הקומקום
כשהעטיפה כה נוצצת הציפייה עולה. סיאט איביזה החדשה מתאפיינת בתכונה בה לא מעטות מן המכוניות של הדור החדש שותפות לה. עיצוב חיצוני חדשני ומזמין אך כשנכנסים פנימה, נעלמים אותם אלמנטים ובמקומם פוגשים חומרים פשוטים למדי ועיצוב מאופק מאוד. למה פנים הרכב כל כך פשוט וזול בהשוואה לעיצוב החיצוני המושקע? האם קל יותר לעצב את גוף הרכב ויחידות התאורה וקשה כל כך להשקיע בעיצוב הפנים?
זה לא שהנדסת האנוש לא טובה או חס וחלילה רמת ההרכבה. סיאט איביזה בנויה טוב ונכון, הכל נמצא היכן שאמור להיות. פרט למוט פיקוד מערכת השמע המסתתר לו מאחורי גלגל ההגה.
המושבים טובים, שדה הראיה מצוין, תנוחת נהיגה טובה מושגת בקלות, מרווח הפנים טוב אפילו מאחור ותא המטען, 292 ליטר נפחו, מכובד ביותר בהתחשב לקטגוריית הקטנות.
כל תכונות אלה אינן עניין של מה בכך, רובן הבסיס על-מנת להיחשב רכב טוב, אך אין כל בשורה כאן. הורגלנו לקבל את כל אלה מקונצרן פולקסווגן כמובן מאליו ולכן הציפייה הנותרת היא למשהו חדש, נוסף, שאיננו.
 
הכל נמצא היכן שאמור להיות - סיאט איביזה


אספלט בבקשה
גם מתחת לפח נעשתה עבודה רבה באיביזה החדשה והיא חולקת פלטפורמה עם פולקסווגן פולו החדשה, סקודה פאביה ואודי A1 כשתושק. האיביזה אמנם חולקת רצפה עם הפולו אך באופן מאכזב למדי אינה שותפה בהיצע המנועים. מנוע ה- 1.6 ליטר מרגיש מיושן מעט ונדמה כי מעביר את שנותיו האחרונות בשירות הקונצרן בבסיס סיאט.
תיבת ה-DSG בת 7 הילוכים מרגישה אינה שייכת במיוחד לכאן והפערים בינה לבין המנוע באים לידי ביטוי בצורת רעידות אשר מעכבות זינוק מן המקום. בנסיעה רציפה לעומת זאת, פעולתם חלקה ונעימה.
המתלים מעבירים תחושת נסיעה רכה אך מתקשרת ומתמודדים היטב עם פלאי מע"צ.
הבלמים מצוינים ומדויקים, ההגה ממושמע בעיר ומחוץ וההרגשה הכללית דומה למכונית במידה גדולה יותר אך במובן החיובי.

סיאט איביזה החדשה

למכירה בהזדמנות: סיאט איביזה חדשה
סיאט איביזה הינה חבילה מצוינת. זו מכונית בטוחה, אמינה, מה שנקרא – מבית טוב.
במחיר של 105 אלף שקל יש לאיביזה מתחרות רבות בקטגורית הקטנות. יש את אחיותיה מבית, ישנן הצרפתיות רנו קליאו ופיג'ו 207, פיאט גרנדה פונטו, יפניות דוגמת מאזדה 2 וסוזוקי סוויפט ואם מכניסים למשוואה גם את גרסת סיאט איביזה סטיילנס המאובזרת של האיביזה במחיר 115 אלף שקל, גם טויוטה יאריס. לכולן יש מה להציע, כולן מכוניות טובות. אך אף אחת מהן אינה מספקת את אותה תחושה פולקסווגנית ייחודית, ואין להן דבר במשותף עם למבורגיני...

לדגמי סיאט ישראל - סיאט

למאמר זה התפרסמו 4 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. אחי כתבה לא ממש מקצועית  הרעש בתוך האיביזה פשוט מטורף. המנוע הזה מציק ברמות...

רונן,22.04.2009

2. wow  יש לה אומנם הרבה מתחרותו לכולן יש משהוא אחד להציע ...

yow,23.04.2009

3. תגובה  יש לי אחת כזאת .אחלה אוטו בדגם סטיילנס.לא רואה את ...

נהג,05.09.2009

4. הכי חכם  נסעסעתי בכול גרסאות הרכב הזה הוא צפוף לא מעמעודן ב...

נשמע כתבה מכורה אין אמת שם,16.05.2014
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים