יונדאי אלנטרה (מתיחת פנים) - מבחן וידאו

יונדאי אלנטרה (מתיחת פנים) - מבחן וידאו


למי שמחפש מכוניות חדשניות ומערכות הנעה מהפכניות יש היצע גדול בכל מקום. ומה עם מי שמחפש את הנוסחה הקלאסית של מכונית סדאן משפחתית? יונדאי אלנטרה מתעדכנת ושומרת אמונים לנוסחה הזוכתב וצילם סטילס: אסף בר-שי
צילם וערך וידאו: שלו שטיינבאום

עולמנו המוטורי הולך ומשתכלל וחדשות לבקרים עולות תצורות חדשות, טכנולוגיות הנעה חדשות וסוגים חדשים של מכוניות שלפני עשור או שניים לא חלמנו אפילו לפגוש במיינסטרים, או בכלל. בין כל אלו, כמעט שכחנו שיש גם את המכוניות המשפחתיות הקומפקטיות הקלאסיות. המכוניות הללו שלטו בשוק במשך שנים רבות מספור אבל גם כעת, בצל החדשנות הרבה, המכוניות הללו ממשיכות לנוע.

לעמוד הדגם בקטלוג iCar:  יונדאי אלנטרה

 
יונדאי אלנטרה, 1.6 ליטר, אוטומטית 6 הילוכים, 127 כ"ס, 133,900 שקלים
יתרונות
חסרונות
מערכות בטיחות
מנוע ותיבת ההילוכים
נוחות נסיעה
תא המטען
סביבת נהג
  מרחב ראש מאחוריונדאי אלנטרה היא אחת המכוניות הקלאסיות בתחום הזה, וכעת, אחרי מתיחת פנים, הגיע הזמן לבדוק אותה בתוך העידן החדש, וגם - כמובן, כמתחרה מרכזית בתחום המשפחתיות הקומפקטיות.


עיצוב

שושלת מכוניות הסדאן של יונדאי, אלנטרה ו-i35, תמיד היו נאות. גם אלנטרה 2019, אחרי מתיחת הפנים, נאה בהחלט, רק שכעת היא לא נראית מאוד עדכנית. הזווית שכן נותנת תחושה בולטת ואולטרה מודרנית היא המבט מלפנים. החזית הפכה עגלגלה מאוד ובתוך העגלגלות, משני קצותיה, צמד פנסי חזית מודרניים הממוסגרים במשולש חד ממנורות LED, תבנית בולטת מאוד, בלילה וגם ביום.
 
יונדאי אלנטרה

קו העיצוב בתוך תא הנוסעים משתלב באווירת העיצוב החיצוני, כלומר - לא מאוד עדכני, אבל נאה ונעים. איכות החומרים וההרכבה טובה מאוד בדרך כלל, אבל כמה כפתורים וחומרים פוגעים ברמה הכללית. מעבר לזה, המכונית נראית מוכרת מבפנים וקל להתמצא בה. השליטה הקלה היא גם בזכות ההגה הנאה, שלא רק שנעים מאוד לאחוז בו, אלא שהוא מצויד במערך כפתורים, בעלי עיצוב נפרד זה מזה. המערך הזה מקל מאוד את השימוש בפונקציות השונות במכונית תוך כדי נהיגה, בלי להוריד את הידיים מההגה ואת העיניים והכביש.

יונדאי אלנטרה

תא הנוסעים

לצד ההגה היעיל, תנוחת הנהיגה נעימה ויעילה גם כן. המושבים נוחים מאוד ומאזנים היטב בין תמיכה טובה ובין נוחות ורכות. בזכות כוונונים יעילים אפשר להשיג תנוחת שליטה טובה, שמגובה בחלונות גדולים וברורים ובמראות צד רחבות וברורות שמעניקות לנהג שדה ראייה מצוין. פתחי המיזוג שמול הנהג גדולים וממוקמים היטב, אבל המיזוג עצמו מתקשה להשתלט במהירות על טמפרטורות הקיץ הגבוהות כאן, בלבאנט.

יונדאי אלנטרה

המושבים האחוריים נוחים ביותר, כמעט כמו הקדמיים. המרחב כאן מצוין לברכיים ולרוחב - זהו אחד מהמושבים-האחוריים הרחבים ביותר בתחומו. המרווח לראש מצומצם למבוגרים גבוהים, בשל התקרה המשתפלת.

יונדאי אלנטרה

אלנטרה נמכרת בישראל ברמת גימור אחת בשם SR. איתה מציעה המכונית הקוריאנית מכלול בטיחות מודרני ביותר ומרשים. ההיגוי שומר באופן אקטיבי על הנתיב, הבלמים יפעילו את עצמם במקרה חירום ומערכת בקרת השיוט תשמור על המהירות כל עוד אין הפרעה או מכונית אחרת בדרך, ואז תדע לשמור ממנה מרחק. נוסף על אלה יש גם 7 כריות אוויר, כלומר, השש המקובלות ועוד אחת לברכי הנהג.

יונדאי אלנטרה

אביזרי ה-SR אינם מסתיימים בבטיחות. בקדמת תא הנוסעים ממוקם מסך מגע עם מערכת מולטימדיה בהתקנה מקומית, שמוצגת בעברית, אם חפץ הנהג. המולטימדיה כוללת מערכת הפעלה ייעודית שבה סדרת אפליקציות מקומיות ובינלאומיות, דוגמת ווייז ופיית החניה. מערכת המולטימדיה מציגה גם מצלמת נסיעה לאחור, עם המעבר להילוך האחורי. נוסף לכך, יונדאי אלנטרה המעודכנת מצוידת גם בחלון נפתח בגג ובמראות מתקפלות חשמלית.

יונדאי אלנטרה

תא המטען אינו מרשים, עם נפח של 458 הוא לא אחד הגדולים ועיקר התכולה שלו עמוקה. גם אין בו ווי תלייה לשקיות סופרמרקט. עם זאת, פתח ההעמסה גדול ושימושי וגם אפשר להשכיב מקצה המכונית את המושבים האחוריים, כדי שאפשר יהיה להעמיס בו פריטי ציוד ארוכים.

יונדאי אלנטרה

נוחות נסיעה

עם תנוחת הנהיגה הטובה, שדה הראייה המשובח, קדימה ולצדדים, ומצלמת הרוורס, אפשר להתמודד בקלות עם האלנטרה בסביבה העירונית. נוסף לאלה הגה קל וטוב לשימוש בקצב העירוני ובחניות.

נוחות הנסיעה בעיר גם היא משובחת. כשמגיעים לפגמים משמעותיים, כמו פסי האטה או שברים על הכביש, מרגישים אותם היטב, אם כי לא בצורה שפוגמת מדי באיכות הנסיעה. מעבר לאלה, המכונית מרוסנת ונעימה מאוד.

יונדאי אלנטרה

מחוץ לעיר הסגנון דומה, מרגישים קלות את הפגמים הרציניים, בצורה לא מטרידה, אך באופן כללי המכונית מרוסנת ונוחה מאוד. עם יונדאי אלנטרה אפשר לנסוע בהנאה נסיעות ממושכות עם כל המשפחה.

יונדאי אלנטרה

מנוע ותיבת הילוכים

בסביבת המכוניות המשפחתיות הקומפקטיות, ולא רק בעולם הקרוסאוברים והמכוניות ההיברידיות, ישנה חגיגה של מערכות הנעה חדשניות, ביניהן אלו המצוידות במגדש טורבו ובתיבות הילוכים אוטומטיות רובוטיות כפולות מצמד. באלנטרה בחרו להיצמד לנוסחה הוותיקה של מנוע 1,600 סמ"ק לא מוגדש ותיבת הילוכים אוטומטית קלאסית ("פלנטרית") ובה שישה הילוכים.

יונדאי אלנטרה

המנוע כאן מייצר הספק נאה, 127 כ"ס, ובהחלט יש לו כוח. עם זאת, התגובות של המנוע ותיבת ההילוכים אינן חזקות והמנוע מתאמץ מאוד כשהוא נדרש לעומסים כבדים, כמו בהאצות חזקות או עקיפות בעליות. העברות ההילוכים עצמן חלקות ונעימות, אבל המערכת כולה נמרצת פחות מהמערכות החדשות.
צריכת הדלק שהשגנו במהלך המבחן היתה כ-11 קילומטרים לליטר בנזין.

יונדאי אלנטרה

התנהגות כביש

מי שמעוניין להגיע הביתה בשלום, ובלי דרמות, יהנה מאוד מיונדאי אלנטרה. היא יציבה, בטוחה וצפויה, כל עוד לא לוקחים אותה אל הקצה, כפי שעושים לעתים עם מכוניות בעלות מאפיינים ספורטיביים. אלנטרה מעניקה לנהג היגוי עם משקל טוב, שמתנגד מעט לסיבוב וכך מערב יותר את הנהג במלאכת הנהיגה, אבל התחושות שההגה מעביר די מלאכותיות ובנסיעה אגרסיבית המכונית נוטה להחליק את החלק הקדמי, מה שנקרא 'תת היגוי', כמו קריאה להפסיק לחפש אצלה את הקצוות.

יונדאי אלנטרה

סיכום

בעולם מהפכני של טכנולוגיות הנעה ותצורות חדשות, יונדאי אלנטרה היא קריאה למי שמחפש קצת שקט. מכוניות חדשניות אפשר למצוא כעת בכל מקום, למשל עם יונדאי איוניק ההיברידית, וקרוסאוברים יש למכביר. אלנטרה מציעה דווקא את הסביבה המוכרת, השקטה והקלאסית, מקום נעים ומרווח לשהות בו, עם מערכת כוח מיושנת מעט, אבל עם נוחות נסיעה משובחת וכן - עם מערכות הבטיחות שהן דווקא הכי חדשניות שיש.


לדגמי יונדאי בישראל - יונדאי
למאמר זה התפרסמו 3 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. אני אשמח לקרוא השוואה בין איוניק החדשה, נירו החדש וקורולה הייבריד (לת)  

לקוח ליסינג,02.10.2019

2. רכב בלי טורבו = עגלה (לת)  

איציק,02.10.2019

3. אני  יכול להיות מעניין (לא כדי לבדוק מי מנצחת.. יותר ס...

מבחן השוואתי בין יונדאי איוניק, i30 ואלנטרה,02.10.2019
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים