בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

אופל אינסיגניה - מבחן רכבאופל אינסיגניה, מכונית השנה באירופה ל-2009, הגיעה לישראל בשנת 2011. האיחור לא אופנתי, הרכב דווקא כן. דניאל סקלי יצא לבדוק האם אופל אינסיגניה ראויה להיות מכונית המנהלים הבאה שלךמאת דניאל סקלי
 
אופל אינסיגניה נעמדת ברמזור. אני מאזין לנהג הסיטרואן הסמוכה: "תראה, תראה, זו האופל החדשה". סוף השבוע עם אופל אינסיגניה היה מלא בקולות כאלו. כבר חלף הרבה זמן מאז שאופל חדשה עוררה התרגשות כזו במחוזותינו. לרגל העברת זיכיון היבוא לשלמה שמלצר, לקחנו את מכונית השנה באירופה 2009 למבחן דרכים. למרות שהיבואן החדש הוא גם בעליה של חברת הליסינג הגדולה בישראל, מפתיע לגלות שאופל אינסיגניה לא מוצעת בגרסת ליסינג מוזלת. בהתחשב בעובדה שקטגוריית המנהלים הצפופה גדושה במכוניות ראויות הפונות לשוק הפרטי, האם האינסיגניה יכולה להתחרות איתן בהיבטים אחרים פרט למחיר?

לעמוד הרכב בקטלוג iCar: אופל אינסיגניה 

 

אופל אינסיגניה, 2.0 ליטר טורבו-בנזין, 220 כ"ס, החל מ-174,990 שקל

יתרונות

חסרונות

  המון כוח

חוסר עידון

  המון רושם

   צריכת דלק גבוהה

  המון מרחב

בלמים מאכזבים


אינסיגניה מצוחצחת ממתינה על המדרכה בצמוד לסוכנות החדשה של אופל ברחוב המסגר. היא מכונית מוחצנת ומרשימה למראה. כל כך שונה מ
אופל וקטרה המשעממת שאותה היא החליפה. למרות זאת, העיצוב אינו מקורי במיוחד: עיצוב החזית הזכיר לי מעט את טויוטה קאמרי, בעוד העיצוב האחורי מזכיר מעט את ביואיק לה-קרוס, החולקת עם האינסיגניה את אותה פלטפורמה בסיסית. הלוק של דפנות הצד יחודי ונאה. בעיטה קלה בגלגלים תראה שמדובר בחיפויי פלסטיק נאים שמותקנים על חישוקי פלדה. מפתיע. בסך הכל, העיצוב החיצוני של האופל מרשים אך חסר בשורה מיוחדת.


אופל אינסיגניה. מגיעה מהר מאוד למהר מאוד / צילומים: עומר דוידי

אי שם בפנים, המרחב הפנימי גדול מאוד, כמצופה. אופל אינסיגניה היא מכונית מצוינת לשינוע מבוגרים במושב האחורי, כאשר מרחב הראש מצוין למרות הצללית הנמוכה. תא המטען גדול ועמוק, אך לחובתו עומדים פתח הטענה לא גדול במיוחד ורצפה מוגבהת. איכות החומרים של תא הנוסעים גבוהה והנדסת האנוש טובה, פרט לריבוי הכפתורים בקונסולה המרכזית, המראה המרכזית הפשוטה ומסך המגע שדחק את פתחי האוורור לצדדים. משטחי פלסטיק היקפיים עוטפים את סביבת הנוסעים בצורה מקורית ובסך הכל נוסעי האופל זוכים לאירוח נעים.


אופל אינסיגניה. "כל כך שונה מהוקטרה"


לפרוטוקול, נציין כי גרסת המבחן כללה אבזור אופציונאלי, כמו ריפודי עור בהתקנה מקומית (12,000 שקל), מערכת מולטימדיה (6,400 שקל) וגג נפתח מקורי (5,000 שקל). מאחר והאינסיגניה נמכרת בארה"ב וסין תחת השם ביואיק ריגאל, היה משעשע לגלות שדיבורית הבלוטות' במערכת המולטימדיה מזדהה בשם Regal. אמריקה, ורסאנו.

על הכביש, מצדיקה אופל אינסיגניה את עיצובה המוחצן. על הנייר תמצאו נתונים מרשימים: 220 כ"ס ב-5300 סל"ד ו-35.7 קג"מ ב-2000 סל"ד ממנוע 2 ליטר מוגדש. גם על הכביש הם עושי
ם רושם מצוין. האינסיגניה היא מכונית מהירה והקלות שבה היא מגיעה למהירויות שלילת רישיון דורשת שיקול דעת. שידוך המנוע לתיבת הילוכים אוטומטית רגילה עם שישה יחסי העברה עובד מצוין. אופל אינסיגניה מושכת כמו קטר במעלה הסל"ד החל מ-2000 סל"ד, אך השהיית טורבו קלה מורגשת ברגע הראשון של המשיכה. שפע הכוח נתן אותותיו בצריכת הדלק שעמדה על כ-7 ק"מ לליטר בנסיעה מעורבת ומאומצת.אז היא מושכת היטב, אבל איך היא נוסעת? נוחות הנסיעה הבינעירונית מצוינת, תודה ששאלתם. האופל מרגישה כמו מכונית שנועדה לגמוע מרחקים מכובדים בין מדינות האיחוד האירופי בנינוחות, לפחות עד שמגיעים לכבישים המשובשים בחלק ממדינות מזרח אירופה. בכבישים משובשים ובתוך העיר מכוילת האינסיגניה על הצד הנוקשה של סקאלת הנוחות. היא לא מגהצת את שברי האספלט כמו סיטרואן C5 אך גם לא מתרסקת עליהם. ניתן לומר שכיול המתלים לוקה בחוסר עידון קל, בדומה לפעולת המנוע האגרסיבית.

הכיול הנוקשה מביא עימו התנהגות כביש מרשימה. אופל אינסיגניה יכולה לתקל פניות בקצב גבוה ואינה מעבירה לנהג תחושה מסורבלת של מכונית גדולה. רגע, שלא תטעו לחשוב שזו מכונית שתרצו לקחת בבוקר לכבישי הנהיגה האהובים עליכם (אם יש לכם כאלו). אבל במקרה וכבר הגעתם לכבישים מפותלים, האופל תעשה עבודה מצוינת, גם אם ללא ברק מיוחד בדמות היזון חוזר ממכלולי השילדה. הבלמים מאכזבים ביחס לשאר מרכיבי השילדה: דוושת הבלמים מעניקה תחושה מעורפלת מעט והיא דורשת לחיצה החלטית בכדי לעצור את אלף וחמש מאות הקילוגרמים של הרכב.


"נוסעי האינסיגניה זוכים לאירוח נעים" / צילומי תא נוסעים: דניאל סקלי 

בשורה התחתונה, אופל אינסיגניה ממש לא עושה בושות בקרב על צמרת סגמנט המנהלים – מול
סיטרואן C5, פורד מונדיאו טיטאניום ופולקסווגן פאסאט החדשה. זה נכון שהיא לא נוחה כמו הסיטרואן, לא דינאמית כמו הפורד ולא מהונדסת כמו הפולקסווגן. למרות שעידון אינו הצד החזק שלה, היא מכפרת על כך בהרבה כוח ורושם. בנוסף, מצוידת האינסיגניה בתג מחיר תחרותי ביחס לשאר המתחרות על פלח השוק הפרטי. במחיר של 175 אלף שקל מהווה מכונית המנהלים של אופל תמורה טובה לכסף. ובעצם, זהו לא רק עניין של תמורה פר שקל. אופל אינסיגניה היא משפחתית גדולה טובה בפני עצמה.

לדגמי אופל בישראל – אופל

למאמר זה התפרסמו 9 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. אתם לא רואים אותה מהכיוון הנכון:  זה רכב משפחתי עם מנוע 2 ליטר וככזה המחיר הוא לא לע...

אדי,21.03.2011

2. לאדי, הצרכן הישראלי  השוואת נפח המנוע שעשית מעידה על בורות, ואולי על אי...

"מנוע אלפיים",21.03.2011

3. ממתין לגרסה הידנית  כשרכב זכה באירופה להצלחה היה בגרסה ידנית מתי אצלנ...

LD,22.03.2011

4. כמה בולשיט..  גדולי הכתבים בעולם ביניהם הכתבים של topgear, אמרו ...

אור,26.03.2011

5. בעיות קשות באופל  מידע חשוב! בתקופה האחרונה נודע ,ממקורות בכירים ואמ...

הצרכן המודאג,05.06.2012

6. זהירות ממספר 5 (לת)  

זהירות מגיב 5=סוכן מזדה, אומר זאת בכל כתבה של אופל באינטרנט,12.07.2012

7. הכל סיפורי סבתא (לת)  

את האמת נהגתי בהרבה צרפתיות, והם ממש ל-א נ-ו-ח-ו-ת ב-כ-ל-ל !!!,12.07.2012

8. מכונית טובה מאוד יש לי אינסיגניה 2012 אני מאוד שמח ממכונית זאת המון יופי המון כוח המון מפארת יש לה מנוע 2 ליטר טורבו עם 220 כ״ס חזק מאוד  (לת)  

,01.01.2013

9. כבעל אינסיגניה sri :  יש לי כזאת 2013 , יופי של אוטו , יופי של כח ועצמה ...

רוני,29.05.2015
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים