דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

ליסינג פרטי – האם כדאי?

ליסינג פרטי – האם כדאי? שאלה זו הפכה לנפוצה למדי בזמן האחרון. לשיטת הליסינג הפרטי יתרונות וחסרונות: מצד אחד, מימון נוח ו"קל לעיכול" מחוץ לגבולות הבנק ושקט נפשי בנושא מכירת הרכב, ומצד שני התחייבות ארוכת טווח לחברת הליסינג שביטולה עלול לעלות בקנסות יקרים. גם כאן - עלות הרכישה המשוקללת עלולה להיות גבוהה יותר מרכב מקביל הנרכש באופן פרטי.

עוד נקודה חשובה אליה כדאי להתייחס – אם הרכב עובר לבעלותכם בסוף תקופת הליסינג הפרטי, תרשם ברישיון הרכב חברת הליסינג כבעלים הקודמים של הרכב, עובדה אשר תגרור ירידת ערך גבוהה יותר של המכונית - ניכוי של כ-10% ממחיר המחירון של מכונית עם נתונים דומים ומשנתון זהה.


האם ישנן אופציות נוספות מחוץ לבנקים? בוודאי. לבד מהמימון הבנקאי המסורתי, יבואנים רבים ישמחו להעניק לכם מימון גמיש למכונית החדשה שלכם בתנאים דומים לתנאי הליסינג המימוני - מקדמה ותשלומים חודשיים קבועים - וגם יתחייבו לרכוש את הרכב בחזרה מכם במחיר מחירון. בקניה אצל היבואן ניתן לקבל פעמים רבות הטבות קטנות (כמו חיישני חניה או מערכת שמע משודרגת), ופעמים רבות ניתן לקבל הנחות על רכבים ה"תקועים" במלאי.

הדבר החשוב ביותר: לפני חתימה על עסקת ליסינג חשוב לבחון את כל האפשרויות העומדות בפניכם, ולקרוא היטב את ה"אותיות הקטנות" שיכולות לקבוע תחת אילו תנאים תבלו עם המכונית הבאה שלכם במשך השנים הקרובות. כמו כן, קיימים באינטרנט מספר "מחשבוני ליסינג" שיעשו עבורכם את תחשיב העלות החודשית של הליסינג מול רכישת רכב פרטי. תתחדשו.

ולשורה התחתונה: ליסינג פרטי – האם כדאי?יתרונות הליסינג הפרטי –  שמירה על ההון העצמי. במקום רכישת רכב בהוצאה חד פעמית גדולה, מקבלים רכב חדש בהוצאה בהיקף של קניית רכב משומש והיתר פרוס לתשלומים גמישים. מה גם שבליסינג ישנה אפשרות לשמור על הון עצמי נמוך ועדיין להחליף למכונית חדשה כל שלוש שנים. אם תבחרו בליסינג פרטי תפעולי תוכלו אף ליהנות מטיפולים וביטוחים זולים יותר, שכן לחברות הליסינג הכל תמיד יעלה פחות.

חסרונות הליסינג הפרטי  – במקרים רבים חלה הגבלה על היקף נסועה שנתי (בדרך כלל עד 20 אלף קילומטר). פעמים רבות מצוידים רכבי הליסינג באבזור בטיחותי ובאבזור נוחות פחות מזה של המהדורות ללקוחות הפרטיים. מה גם שעלויות המימון הסמויות בעסקת הליסינג גבוהות יותר מאשר במימון חיצונילמידע נוסף, מאמרים והצעות ליסינג אטרקטיביות עבור למדור ליסינג פרטי.

למאמר זה התפרסמו 2 תגובות

הוספת תגובה

תגובות

תגובות לכתבה

לייעוץ מקצועי חינם: 072-33-44-806

מתחמי תוכן

  • ליסינג במקום לרכוש רכב, אפשר פשוט לעשות ליסינג. מה זה אומר אייקון ליסינג
  • ביטוח רכב כל מה שחשוב לדעת על ביטוח רכב. המלצות, טיפים ומדריכים אייקון ביטוח רכב
  • מימון לרכב רכישת רכב בתשלומים, מתי זה משתלם ומה חשוב לדעת אייקון מימון לרכב
  • רכב יד שניה כל מה שצריך לדעת ברכישת רכב משומש וממה צריך להזהר אייקון רכב יד שניה
  • טרייד אין מפתח תמורת מפתח: לשלם רק את ההפרש לרכב חדש יותר אייקון טרייד אין
  • בחר רכב
לפי דגם
או לפי קטגוריה
כפתור התקשרות מהירה לייעוץ לפני רכישת רכב
חזור למעלה