דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

ליסינג: לא רק מטעם העבודהבחלק הראשון של מדריך המימון עסקנו באפשרויות של שימוש בהון עצמי מלא או בהלוואה בנקאית. כעת נדון בשתי אפשרויות נוספות: ליסינג מימוני או עסקת ליסינג תפעולי-פרטי.

לפני שנעמוד על ההבדל בין העסקאות השונות, נסביר כי עסקת ליסינג (חכירה) הינה עסקה כלכלית בין המחכיר (בעל הרכב) והחוכר (הלקוח), כאשר תמורת תשלום חודשי קבוע וידוע מראש או צמוד למדד כזה או אחר מנפקת החברה המחכירה מכונית על פי מפרט מסויים ומוסכם לשימושו של החוכר. במרבית עסקאות הליסינג הפרטי, המכונית נרשמת על שם החוכר. משך ההתקשרות נע בין 30 ל-36 חודשים, כאשר בחלק מהעסקאות ניתן להתגלגל הלאה לעסקה הבאה.


מאזדה 323 לאנטיס. חלוצת דור הליסינג / צילומי יח"צ

ליסינג מימוני
המקור לרעיון הליסינג הפרטי הוא בארה"ב, שם עסקאות אלו נפוצות למדי. נראה כי המשבר הכלכלי אשר תקף את העולם ואת המשק בישראל, בדגש על מגזר ההיי-טק, הביא את חברות הליסינג לחפש שווקים חדשים, ומכאן החלו לתפוס תאוצה עסקאות הליסינג ללקוחות פרטיים.
לו רק תקלידו במנוע חיפוש את המילים "ליסינג לפרטים", תקבלו מבחר גדול של אפשרויות והצעות, ממגוון חברות ליסינג והשכרת רכב. מרבית העסקאות בישראל כיום פועלות על פי עקרון דומה: בכפוף למקדמה של 15% עד 50% מערך הרכב, תקבלו רכב חדש מהיבואן, ואת יתרת התשלומים תפרסו על פני תקופת החכירה. בתום התקופה ניתן יהיה לרכוש את הרכב מחברת הליסינג על בסיס מחירון לוי יצחק, או לחילופין להחזירו לחברה, לקבל זיכוי חלקי בעבורו ולהתחיל בעסקת ליסינג חדשה. זוהי עסקת ליסינג מימוני.


מאזדה 3. היורשת

ליסינג תפעולי
עסקת הליסינג התפעולי היא למעשה הרחבה של הליסינג המימוני, המוסיפה לעסקה את הוצאות התפעול השוטפות של הרכב – בתוספת תשלום, כמובן. בתשלום החודשי של הליסינג התפעולי נכללות כל עלויות הרכב המהותיות: מימון רכישת הרכב, ביטוחים, אגרות וטיפולים. תשלומי הדלק, כמובן, ממשיכים להיות על חשבון החוכר. את הסכמי הליסינג התפעולי אף ניתן להרחיב כך שיכללו רכב חליפי כאשר הרכב במוסך, נהג שייקח ויחזיר את הרכב בגמר הטיפול, שירותי גרירה וחילוץ ועוד.


יתרונות הליסינג – מינוף ההון העצמי: במקום לקנות רכב משומש, מקבלים רכב חדש תמורת אותו סכום במזומן. כמו כן, בליסינג ישנה יכולת לשמור על הון עצמי נמוך ולנסוע ברכב חדש כל 3 שנים, ובליסינג התפעולי ניתן ליהנות מעלויות טיפולים וביטוחים זולות יותר באופן יחסי.

חסרונות הליסינג – בחלק מהמקרים קיימת הגבלה על היקף נסועה שנתי (לרוב עד 20,000 ק"מ). במקרים רבים, רכבי הליסינג מצוידים באבזור בטיחותי ובאבזור נוחות ברמה פחותה מזו של רכבים פרטיים. עלויות המימון הסמויות בעסקת הליסינג יקרות יותר מאשר במימון חיצוני.


בחלק האחרון של המדריך ננתח עסקת ליסינג ועסקת מימון, ונבדוק מהן האפשרויות המשתלמות ביותר.

למידע נוסף, מאמרים והצעות ליסינג אטרקטיביות עבור למדור ליסינג פרטי

למאמר זה התפרסמו 0 תגובות

הוספת תגובה

תגובות

תגובות לכתבה

לייעוץ מקצועי חינם: 072-33-44-806

מתחמי תוכן

  • ליסינג במקום לרכוש רכב, אפשר פשוט לעשות ליסינג. מה זה אומר אייקון ליסינג
  • ביטוח רכב כל מה שחשוב לדעת על ביטוח רכב. המלצות, טיפים ומדריכים אייקון ביטוח רכב
  • מימון לרכב רכישת רכב בתשלומים, מתי זה משתלם ומה חשוב לדעת אייקון מימון לרכב
  • רכב יד שניה כל מה שצריך לדעת ברכישת רכב משומש וממה צריך להזהר אייקון רכב יד שניה
  • טרייד אין מפתח תמורת מפתח: לשלם רק את ההפרש לרכב חדש יותר אייקון טרייד אין
  • בחר רכב
לפי דגם
או לפי קטגוריה
כפתור התקשרות מהירה לייעוץ לפני רכישת רכב
חזור למעלה