בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

ליסינג מימוני - מדריךזקוקים להלוואה לצורך רכישת רכב חדש? מדור הליסינג של iCar מציג: כל מה שרציתם לדעת על ליסינג מימוני ולא העזתם לשאול
המקור לרעיון הליסינג המימוני (העסקי והפרטי) הוא בארה"ב, שם עסקאות אלו נפוצות למדי. נראה כי המשבר הכלכלי אשר תקף את העולם ואת המשק בישראל, בדגש על מגזר ההיי-טק, הביא את חברות הליסינג לחפש שווקים חדשים, ומכאן החלו לתפוס תאוצה עסקאות הליסינג המימוני ללקוחות פרטיים ועסקיים.

ליסינג מימוני – נסו בגוגל


לו רק תקלידו במנוע חיפוש את המילים "ליסינג מימוני", תקבלו מבחר גדול של אפשרויות והצעות, ממגוון חברות ליסינג והשכרה. מרבית העסקאות בישראל כיום פועלות על פי עקרון דומה: בכפוף למקדמה של 15% עד 50% מערך הרכב, תקבלו רכב חדש מהיבואן, ואת יתרת התשלומים תפרסו על פני תקופת החכירה. בתום התקופה ניתן יהיה לרכוש את הרכב מחברת הליסינג על בסיס מחירון לוי יצחק, או לחילופין להחזירו לחברה, לקבל זיכוי חלקי בעבורו ולהתחיל בעסקת ליסינג חדשה. זוהי עסקת ליסינג מימוני.
שיטת הליסינג המימוני דומה בעיקרון לליסינג התפעולי, אך מיועדת בעיקר עבור עסקים קטנים אשר מחזיקים צי רכב קטן ועסקת ליסינג תפעולי אינה כדאית עבורם.
אז מה ההבדל? בליסינג מימוני תקופת החכירה בדרך כלל ארוכה יותר, ויכולה לנוע בין 36 ל-60 חודשים. כתוצאה מכך המקדמה הנדרשת על הרכב נמוכה יותר ואחוזי הריבית בדרך כלל גבוהים יותר. גם כאן הלקוח יכול לבחור לרכוש את המכונית או להחזיר אותה לחברת הליסינג כנגד זיכוי במקדמה על הרכב הבא. הלקוח בליסינג המימוני יכול להיות אדם פרטי וגם בעל עסק המעוניין לרכוש רכב לעובדיו ולחסוך את עלויות הליסינג התפעולי.

ליסינג מימוני – מי יממן?


ישנם מספר סוגי מקורות המעניקים מימון לרכישת רכב חדש: בין הגופים הפיננסיים המעניקים הלוואות לרכישת רכב ניתן למנות את הבנקים ואת חברות המימון השונות (ועל הלוואות השוק האפור אין צורך להרחיב...). ניתן לקבל עסקאות מימון גם מגופים בעולם הרכב, כדוגמת חברות הליסינג ויבואני הרכב. לעיתים, ניתן לקבל הצעות אטרקטיביות לליסינג מימוני מטעם היבואן כאשר זה "תקוע" עם מלאי של רכבים ומנסה להיפטר מהם.
לרוב, עסקת ליסינג מימוני מתבצעת על רכב חדש – אך ניתן לקחת הלוואה גם ברכישה של מכונית מיד שניה, ולשעבד אותה למלווה כפי שנהוג בליסינג המימוני.
מעוניין בליסינג פרטי / מימוני? להצעות אטרקטיביות לחץ כאן

למידע נוסף, מאמרים והצעות ליסינג אטרקטיביות עבור למדור ליסינג מימוני
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים