בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

ליסינג מימוני – השוואת מחיריםבסופו של דבר, כמה תעלה לנו עסקת חכירה או מימון של מכונית חדשה? מדריך המימון של iCar מנתח מקרה לדוגמה. ליסינג מימוני – השוואת מחיריםהגיע הזמן להעמיד את הליסינג למבחן. לצורך העניין, החלטנו לדמות רכישה של אחת המכוניות היותר נמכרות בישראל בשנה האחרונהיונדאי i30. בחרנו בגרסת הבסיס (1.6 Inspire) אשר מחירה עומד על 118,000 שקלים, נכון לאמצע שנת 2011.


ליסינג מימוני – השוואת מחירים: מימון באמצעות היבואן


היבואן, חברת כלמוביל במקרה זה, מאפשר ללקוח הפרטי לקבל דרכו מימון לרכישת המכונית בעסקת מימון גמישה, בה מגדיר הלקוח את היקף ההון העצמי אשר ביכולתו לגייס, ואת היתרה ייקח כהלוואה. חישבנו את העסקה באמצעות מנוע פשוט הנמצא באתר היבואן, בו אנו קובעים את גובה ההחזר החודשי לפי עומק כיסנו. בעסקת המימון הזו נוכל לקבוע מהו היקף התשלום במזומן (החל מ-20% ועד כ-50% מערך הרכב). בחרנו בסכום הגבוה ביותר האפשרי: 58,600 שקל,שהם כמעט 50% מערכו של הרכב. נקבע את היקף התשלום לסוף התקופה (עד כ-40% מערך הרכב כחדש), וגם במקרה זה בחרנו את המקסימום - 46,700 שקל. על בסיס זה, נחשב את היקף התשלום החודשי - 720 שקל על פני 36 חודשים, לפני הצמדה.

ליסינג מימוני – השוואת מחירים: מימון בנקאי


אם נרצה לקבל מימון בנקאי לרכישת הרכב, ההלוואה כנגד שיעבוד הרכב תהיה כרוכה בריבית שבין פריים + 1.5% - 2.5% (בכפוף למו"מ מול הבנק) ואף בריבית פריים (אם ליבואן הסכם מימון עם הבנק). בדוגמא דלעיל,ההחזר החודשי יעמוד על כ- 915 שקל.


ליסינג מימוני – השוואת מחירים: עסקאות ליסינג


היה ובחרנו שלא לקנות את הרכב בעסקת מימון אלא בליסינג, האפשרויות העומדות בפנינו הינן רבות. במדריך "ליסינג מימוני – השוואת מחירים" התמקדנו בחברות הגדולות והמוכרות המציעות עסקאות סטנדרטיות.
מרבית העסקאות מציעות ללקוח לבחור בהיקף התשלום הראשוני, ועל בסיסו לחשב את ההחזר החודשי - כאשר סף המינימום הנו 15% מערך הרכב והסכום המקסימאלי מגיע ל-45% מהערך. בחברה אותה בדקנו מציעים עסקאות לתקופה של 32 חודשים. ההחזר החודשי עומד על 602 שקל, כאשר בתום התקופה ניתן לרכוש את הרכב בכ-60,000 שקל או במחיר המחירון לוי יצחק, ולהמשיך לעסקה הבאה.
 

ליסינג מימוני – השוואת מחירים: אז מה העסקה המשתלמת ביותר?

לסיכומו של עניין, ראינו כי התחרות על כיסו של הצרכן לא באה לידי ביטוי במלחמת מחירים, שכן אף חברה לא חרגה ממחיר המחירון הרשמי של היבואן.ההבדלים בין המסלולים זניחים, והם תלויים בעיקר בגובה הריבית. בכל הנוגע לליסינג מימוני – השוואת מחירים, העצה החשובה שנוכל לתת בעניין זה נכונה לכל החלטה כלכלית אשר תקבלו: בכל עסקת ליסינג או מימון, יש לחשב את יכולת ההחזר החודשית האפשרית (ולא המקסימאלית!), ולשלם כמקדמה את הסכום הגבוה ביותר האפשרי מבחינתכם. זאת, בכדי להימנע מהפסדים בשל עליית המדד והריבית, ובשביל מצב אפשרי בו משתנות הכנסותיכם ואפשרות ההחזר החודשי מצטמצמת.
מעוניין בליסינג פרטי / מימוני? להצעות אטרקטיביות לחץ כאן

למידע נוסף, מאמרים והצעות ליסינג אטרקטיביות עבור למדור ליסינג מימוני
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים