בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

לכבוד 40 שנה - פולקסווגן גולף GTI קלאבספורטאחרי שהציגה את המכונית כדגם תצוגה, נחשפת פולקסווגן גולף GTI קלאבספורט במלוא 265 סוסיה הסדרתייםמאת פבל צ'רניצקי

קודם כל מזל טוב. פולקסווגן גולף GTI - המכונית שיצרה כנראה הכי הרבה תת-קטגוריות בהיסטוריה ונישלה את מכוניות הספורט הבריטית ממעדן הרם בסוף שנות ה-80, תחגוג ממש בקרוב יום הולדת 40. לכבוד המאורע, חשפה היצרנית לפני אי אילו חודשים תוכניות על ייצור גרסה מוגבלת של הגולף GTI שתכונה "קלאבספורט 40", וכעת היא מודיעה על נחיתתה של גרסת הייצור באולמות התצוגה באירופה.


להבדיל מה-GTI הרגילה, הקלאבספורט מקבלת טיפול קוסמטי עדין שנועד להבליט אותה מעל עדרי ה-GTI שמסתובבות להן בכבישי העולם וגם לתת לה יתרון אווירודינמי על פניהן - ההבדלים בעיצוב כוללים פגוש קדמי חדש עם "סנפירים" בולטים יותר ליד פתח יניקת האוויר בפגוש הקדמי שממשיכים מדבקה שחורה על צדי המכונית, ספוילר גג מוחצן יותר וחישוקים גדולים יותר. בתוך תא הנוסעים הקלאבספורט מובדלת מה-GTI הרגילה בגלגל הגה מצופה אלקטנרה ומושבים ספורטיביים יותר.

פולקסווגן גולף GTI קלאבספורט

עיקר הטיפול שמקבלת האחות הספורטיבית יותר הוא במנוע ובאופן בו הוא מוריד את הכח לכביש. המנוע הוא עדיין יחידה של 2.0 ליטר, אולם הוא מפיק 265 כ"ס. זה אמנם 45 כ"ס יותר מה-GTI הרגילה, אך עדיין פחות מ-310 כוחות הסוס שהצליחה אודי לסחוט מהמנוע בגלגול הנוכחי של ה-S3. כדי לתת מענה לסוגיה הזו, פולקסווגן התקינה מצב "גדישת יתר", שנותן 290 כ"ס למשך 10 שניות. המומנט המרבי שמפיק המנוע עומד על 35.7 קג"מ - 0.7 קג"מ יותר ממה שמפיקה ה-GTI - למעשה כמעט זהה.

פולקסווגן גולף GTI קלאבספורט

בין המנוע לגלגלים הקדמיים שאחראים על ההנעה, מחברות תיבת הילוכים רובוטית כפולת מצמדים או ידנית, שתיהן עם שישה הילוכים (בדיוק כמו ב-GTI) ודיפרנציאל מוגבל החלקה שעובד יחד עם מערכת XDS+ משודרגת. כדי לעשות סדר בכל המערכות האלו ולשגר את הקלאבספורט מהר ככל האפשר מקו הזינוק, היא תקבל מערכת בקרת שיגור כסטנדרט. התוצאה היא 100 קמ"ש תוך 6.3 שניות (עם שתי התיבות) ומהירות מרבית מוגבלת מחשב של 250 קמ"ש.

פולקסווגן גולף GTI קלאבספורט

כדי להתמודד עם תוספת הכוח גם בפניות, ולא רק בזינוק, הנמיכה פולקסווגן את הגולף GTI קלאבספורט ב-15 מ"מ נוספים על פני אחותה, התקינה חישוקים קלים יותר בקוטר 18 (אם אופציה ל-19) ואפילו מציעה את האפשרות לבחור בצמיגי סמי-סליקס חוקיים לכביש וכמובן כיילה את כל מערכת בלימת הזעזועים מחדש כדי להתאים לאופי היותר מוכוון מסלול של המכונית.

לדגמי פולקסווגן בישראל - פולקסווגן
למאמר זה התפרסמו 1 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. " עם " אופציה לחישוקי 19  :)

אבשלום קירור,10.04.2016
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים