בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

תערוכת דטרויט: קיה פורטה החדשה נחשפה

תערוכת דטרויט: קיה פורטה החדשה נחשפה


קיה חשפה בתערוכת דטריוט את הפורטה החדשה עם עיצוב מושך מבעבר, שיפור בנוחות ובהתנהגות, חיסכון בדלק ומערכות בטיחות מתקדמותמאת רן סגל
 
קיה השיקה בתערוכת הרכב בדטרויט את הדור השלישי של הפורטה. קיה מציינים כי הדור החדש עבר שדרוג משמעותי בכל הקשור לאיכות החומרים, נוחות הנסיעה ובידוד הרעשים, צריכת הדלק ושילוב מערכות בטיחות מתקדמות.

קיה פורטה - חזית
 

מידות

האורך הכללי צמח ב-8.1 ס"מ ועומד על 464 ס"מ והמרווח לרגליים שופר. הרוחב צמח גם הוא ועומד על 179.8 (1.8 ס"מ יותר) והגובה עומד כעת על 144 ס"מ (חצי ס"מ פחות).
תא המטען גדל גם הוא בכמה ליטרים בעקבות האורך הכללי שצמח. קיה מציינים כי בדור החדש הכניסה והיציאה מהרכב נוחה יותר והראות החוצה השתפרה.
 
 

מנוע וביצועים

המנוע בקיה הוא הדור השני למנועי 2.0 ליטר בנזין של הקונצרן והוא מספק 147 כ"ס ומומנט של 18.2 קג"מ. המנוע משודך לתיבת הילוכים ידנית בעלת 6 הילוכים או תיבה אוטומטית רציפה חדשה (IVT בשפת קיה).
 
קיה מציינים כי התיבה הרציפה הינה בעלת יכולות טובות יותר מהתיבה הרציפה הקודמת והיא עושה שימוש ברצועה דמויית שרשרת במקום ברצועה רגילה. בכדי להתמודד עם הרעש המוכר מתיבות רציפות, מהנדסי קיה יצרו לתיבת ההילוכים תיבה מבודדת רעשים והפחיתו את הרעש ב-5 דציבלים.
 
גם בתחום צריכת הדלק חל שיפור, וכעת הצריכה המשולבת עומדת על 14.8 ק"מ לליטר (שיפור של 3.5 ק"מ לליטר מהדור הקודם, על פי התקינה האמריקאית). לדברי קיה, השלדה הוקשחה וכעת התגובה טובה יותר, יחד עם שיפור בתחושה מהגה.

קיה פורטה - אחור
 

אבזור ובטיחות

קיה פורטה החדשה תוצע בארה"ב ב-3 רמות גימור, LX, S, EX, עם מסך מגע בגודל 8 אינץ' כסטנדרט, הכולל קישוריות אנדרואיד אוטו ואפל קארפליי ואף תהיינה אופציה למערכת שמע של "הרמן קרדון" בהספק של 320 וואט.
 
קיה פורטה החדשה תציע את מגוון מערכות הבטיחות של היצרן, וביניהם נוכל למצוא התרעת התנגשות ובלימה אוטונומית, התרעת רכב בשטח מת, בקרת סטייה מנתיב עם היגוי אקטיבי ובקרת שיוט אדפטיבית.
 

עיצוב

קיה פורטה זכתה לעיצוב מחודש עם מספר נגיעות הלקוחות מהאחות הגדולה והמרשימה קיה סטינגר. בזכות מכסה מנוע ארוך ותא מטען קצר, נוצר מראה דינאמי ומרשים יותר, דמוי פאסטבק. כמו כן גריל "אף הנמר" קיבל עיצוב מעט שונה וגריל תחתון בצבע שחור ליצירת מראה אגרסיבי. גם עיצוב הפנסים נלקח מהסטינגר, עם פנס איתות מופרד מהיחידות הראשיות, וכך גם הפנסים האחוריים נפרדו מפנסי האיתות ואור הרוורס שעברו לפגוש, בדומה לספורטז'.

עיצוב הפנים בעל קווים אופקיים ומיעוט כפתורים, ליצירת מראה נקי ופתוח. עם פתחי מיזוג עגולים בקצה בעלי עיצוב "מעולם התעופה", כך קיה. המושבים עברו שדרוג גם הם, עם יותר תמיכה צידית וספוגים חדשים לטובת נוחות משופרת.

קיה פורטה - פנים
 
מיבואנית קיה בישראל, חברת טלקאר, נמסר כי הפורטה החדשה תגיע לישראל במחצית השניה של 2018.
 
לדגמי קיה בישראל – קיה
 
למאמר זה התפרסמו 1 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. ברוך  מנוע 1200 סמ"ק...

ל 208 יש 21 קג"מ ב 1500 סל"ד.,19.01.2018
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים