בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

רנו קולאוס החדשה בישראלרנו קולאוס, הג'יפון הראשון של החברה הצרפתית, נוחת בישראל ומבטיח להכניס מעט שיק צרפתי לקטגוריה הנפוצה
מאת טל ברונפר

[לחוות דעת ומחירון רכב חדש - רנו קולאוס] חברות הרכב הצרפתיות איחרו לאמץ את טרנד הג'יפונים. מדובר ברכבי שטח רכים, שעיקר יתרונם הוא במרווח אחסון מוגדל, תנוחת נהיגה גבוהה ובעיקר מראה קרבי. קראו לזה איחור אופנתי או עקשנות חסרת בסיס – אך קונצרן פיג'ו-סיטרואן ורנו העדיפו להתמקד במכוניות נוסעים קונבנציונליות, בעוד חברות אירופאיות שמרניות – בהן גם פולקסווגן עם פולקסווגן טיגואן – הציגו מתחרות מצליחות. רק לאחרונה התחילו הבחרות הצרפתיות לצעוד בכיוון זה – פיג'ו-סיטרואן עם סיטרואן C קרוסר ופיג'ו 4007, ודגם הקונספט פיג'ו 3008 פרולוג.

רנו קולאוס (Koleos) הוא התשובה של החברה הצרפתית המצליחה לטרנד רכבי השטח הרכים – במקור הוא הוצג בתחילת 2008, לאחר שנחשף לראשונה כדגם קונספט בתערוכת פריז 2006. אלינו הוא מגיע כעת – בתצורה החביבה על הישראלים (מנוע בנזין ותיבה אוטומטית), ותג מחיר המכניס אותו ללב הקטגוריה הפורחת בארץ הקודש.

רנו קולאוס החדשה 2010
רנו קולאוס החדשה / צילומים: יצרן

יבואן רנו וניסאן לישראל, חברת קרסו, מספרת כי בתחילה ישווקו שתי גרסאות של הג'יפון הצרפתי בארץ: האחת עם הנעה קדמית ומחיר אטרקטיבי של 155,000 ש"ח, והשנייה – מאובזרת יותר – עם הנעה כפולה ותג מחיר של 195,000 שקלים. כמו כן, ניתן יהיה לרכוש את גרסת ההנעה הקדמית ברמת גימור זהה לגרסת ההנעה הכפולה, במחיר של 165,000 שקלים.

שתי הגרסאות מונעות על ידי מנוע בנפח 2.5 ליטרים, המפיק 168 כוחות סוס, ומעביר את הכוח לגלגלים באמצעות תיבת הילוכים אוטומטית-רציפה (CVT). שני מכלולים אלה, אגב, מוכרים מניסאן אקס טרייל – ממנו שואבת רנו קולאוס מאפיינים טכניים רבים. גרסאות הדיזל הפופולריות באירופה לא יגיעו לארץ בשלב זה, אך בקרסו ממשיכים לשקול יבוא גרסאות נוספות בהתאם להצלחת רנו קולאוס בארץ.

ברמת הגימור הבסיסית שתוצע בארץ, המכונה Dynamique, תצוייד רנו קולאוס במערכת סטריאו מקורית עם שליטה מההגה ומחליף דיסקים, הפרשת אדים במראות הצד, בקרת שיוט ושלל פתרונות אחסון בתא הנוסעים. רמת הגימור הבכירה, Pack, מוסיפה לחבילה מראות צד מתקפלות, מוטות גג, מושבים אחוריים מתכווננים, פנסי קסנון ובקרת אקלים מפוצלת עם פתחי אוורור מאחור. חלון שמש בגג מוצע כאופציה בכל הגרסאות. בשתי הגרסאות המפרט הבטיחותי נדיב, וכולל 6 כריות אוויר ומערכת בקרת יציבות (ESP), בנוסף למערכות הסטנדרטיות כגון ABS ותגבור בלימה אלקטרוני (BA).

רנו קולאוס החדשה 2010
רנו קוליאוס החדשה במבט אחורי

שיווקה של רנו קולאוס בישראל מתחיל בימים אלה, וניתן למצוא אותה באולמות התצוגה של יבואנית רנו לישראל. יש לציין כי השיווק יתחיל בהדרגה עד חודש מרץ, בו יתחיל שיווק אינטנסיבי יותר. רנו קולאוס, אגב, מגיעה אלינו מקוריאה – שם היא מיוצרת במפעל המשותף לרנו וסמסונג.

לעמוד הדגם של רנו קולאוס במדריך הרכב – רנו קולאוס

לדגמי רנו בישראל - רנו

למאמר זה התפרסמו 2 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. רנו קוליאוס 4X4 בישראל  סוף! סוף! רנו קוליאוס בישראל

יאיר צייטלין,11.01.2009

2. חווית הנהיגה   רכשתי את הרנו הראשונה קוליאוס2E י,בניגוד לדעה הרוו...

לקוח מרוצה....מאוד so far,06.10.2011
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים