בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

רנו מגאן RS טרופי: גרסת הקצה

רנו מגאן RS טרופי: גרסת הקצה


רנו חשפה את גרסת ה-Trophy הספורטיבית ביותר של המגאן RS עם מערכות פליטה וגדישה משודרגות ו-300 כ"סמאת רן סגל
 
לרנו-ספורט, חטיבת הביצועים של רנו, יש בדרך כלל 3 רמות ביצועים לרכבי הספורט שלהם. גרסאות ה-RS הן הספורטיביות "הבסיסיות" ומעליהן יש את גרסאות ה-RS Cup וה-RS Trophy. גרסת הטרופי הוצגה לראשונה בדור השני של המגאן וכעת גם רנו מגאן בדור הרביעי שלה זוכה לגרסה הספורטיביות הבכירה ומשיקה את גרסת ה-Trophy.

רנו מגאן RS טרופי
 
המגאן טרופי עושה שימוש במנוע חדש בנפח 1.8 ליטר השוכן גם במגאן RS "הרגילה" ובמותג אלפין הספורטיבי והיוקרתי. המנוע בעל הספק של 300 כ"ס (לראשונה ברנו) והמומנט עומד על 42.8 קג"מ מרשימים לא פחות (40.7 קג"מ עם התיבה הידנית). גם גרסת הטרופי תציע שידוך לתיבות הילוכים בעלות 6 יחסי העברה, האחת ידנית והשניה כפולת מצמדים. ההאצה ל-100 קמ"ש אורכת כ-5.7 שניות והמהירות המקסימלית עומדת על כ-260 קמ"ש. משקלה של המגאן טרופי עומד על 1419 ק"ג, מה שמניב יחס הספק/משקל של 211.4 כ"ס לטון. לשם השוואה, בסיאט לאון קופרה היחס עומד על 204.8 כ"ס לטון ובפיג'ו 308 GTi היחס עומד על 224 כ"ס לטון.


ההספק המשודרג מגיע הודות לשימוש בטכנולוגיות חדשות למגדש הטורבו ולמערכת הפליטה ומדובר ב-20 כ"ס ו-3 קג"מ יותר מגרסת הקאפ. הטורבו מסתובב במהירות של כ-200,000 סל"ד ומכיל מיסבים קרמיים קלים ועמידים שפועלים בצורה חלקה יותר. במערכת הפליטה מותקן שסתום המסייע לשינוי צליל המנוע. השסתום פועל באופן אוטומטי בהתאם לבחירת מצב הנהיגה והסל"ד.

רנו מגאן RS טרופי

המגאן טרופי מבוססת על שלדת גרסת הקאפ המוקשחת. לעומת גרסת ה-RS הבולמים מוקשחים ב-25%, הקפיצים הודקו ב-30% ומוטות האנטי-רול הוקשחו ב-10%. כמו לקאפ, גם לטרופי דיפרנציאל מוגבל החלקה מסוג טורסן וכמובן ההיגוי לכל ארבעת הגלגלים בהתאם למהירות הנסיעה (במהירות נמוכה הגלגלים האחוריים פונים נגד כיוון הפניית ההגה ובמהירות גבוהה עם כיוון הפנייתו). בנוסף, לטרופי צמיגים במידה 245/35 וחישוקים קלים בגודל 19 אינץ' המכילים בלמי ברמבו משודרגים בגודל 355 מ"מ. כאופציה יוצעו בקרוב חישוקי 19 אינץ' קלים יותר (פחות 2 ק"ג לכל חישוק) ומושבי "רקארו" משודרגים שגם ממוקמים 2 ס"מ נמוך יותר לטובת חווית נהיגה ספורטיבית.

רנו מגאן RS טרופי
 
המגאן RS היתה צפויה להגיע לישראל כבר בקיץ הנוכחי, אך ההשקה נדחתה למועד לא ידוע - ככל הנראה בשנה הבאה.


לדגמי רנו בישראל - רנו
 
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים