בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

פורד פוקוס ST בדרך לישראלהגרסה הספורטיבית של פורד פוקוס תגיע לישראל בחודש הבא. בתפריט: 250 כוחות סוס ואבזור שופע תמורת כ-230,000 שקלמאת נועם ריין

לראשונה אי פעם, דלק מוטורס מביאה לישראל גרסה ספורטיבית למכונית משפחתית. אחרי שנים של מבטים אל מעבר לים בציפיה לראות כאן את הגרסאות הלוהטות של פורד פוקוס, ואחרי שטעמנו מיכולותיה של פוקוס אקובוסט עם 180 כ"ס (המבחן יתפרסם ב-iCar בקרוב), אנו צפויים לפגוש בדבר האמיתי: פורד פוקוס ST. לקראת סוף חודש אוגוסט צפויה להגיע ארצה גרסת הספורט של המשפחתית המצליחה, והמחיר יעמוד על כ-230,000 שקל ואולי אפילו פחות.


פורד פוקוס ST. זאב בעור כבש / צילומים: יצרן

פורד פוקוס ST יוצאת לקרב עם מנוע טורבו בנפח 2.0 ליטר שמנפק 250 כוחות סוס, זאת לעומת 220 כ"ס בלבד בדור הקודם של הפוקוס הספורטיבית. הכוח יעבור לגלגלים הקדמיים דרך תיבת 6 הילוכים ידנית, וההיגוי יהיה חשמלי - אך הניסיון מהפוקוס העממית מלמד כי גם הגאים חשמליים יכולים לספק תחושה טובה בנהיגה דינאמית. כדי להעביר כל כך הרבה כוח לכביש דרך הנעה קדמית, יש צורך בוויסות של הכוח שימנע תת היגוי; לשם כך נעזרת הפוקוס בדיפרנציאל קדמי מוגבל החלקה, בדומה למנגנון שקיים ברנו מגאן ספורט ובסיאט לאון קופרה. בשלב הראשון תגיע לישראל רק גרסת ההאצ'בק של הפוקוס הספורטיבית, כאשר גרסת הסטיישן צפויה להישאר באירופה בינתיים. רמת האבזור שתגיע ארצה תהיה האמצעית מבין ה-3 שמוצעות באירופה (ST2) והיא תכלול מושבי ספורט מתוצרת רקארו, כניסה והנעה ללא מפתח, בקרת אקלים מפוצלת, חיישני גשם ותאורה ומראות נגד סנוור.

 

לדגמי פורד בישראל - פורד

למאמר זה התפרסמו 2 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. אומנם יקר, אבל שאפו לדלק מוטורס על היבוא (לת)  

אחד שמפרגן,02.07.2012

2. xyz  אבל אסטרה עדיפה (280 כ"ס)

מתחרה טובה לאסטרה GTC OPC,03.07.2012
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים