בחר רכב
רכב חדש 2020
רכב משנים קודמות

פולקסווגן ג'טה החדשה נחשפה

פולקסווגן ג'טה החדשה נחשפה


פולקסווגן השיקה את הג'טה החדשה בתערוכת הרכב בדטריוט. העיצוב חדש, המידות גדלו ונוספו מערכות בטיחות מתקדמותמאת רן סגל
 
פולקסווגן ג'טה הושקה לראשונה ב-1979  כגרסת סדאן של הגולף המוכרת. תחילה פשוט "הדביקו" תא מטען לגולף,  ובמשך השנים היא כבר קיבלה עיצוב מובחן יותר. הג'טה היא אחת מרבות המכר של היצרן, ומאז השקתה מכרה 17.5 מיליון רכבים, כאשר 3.2 מיליון מהם רק בשוק האמריקאי - כך שלא בכדי היא מוצגת בתערוכת דטרויט.

פולקסווגן גטה - חזית
 
כעת הדור השביעי של פולקסווגן ג'טה יוצא לדרך והוא מבוסס על פלטפורת ה-MQB המודולארית של הקונצרן. פרט טריוויה מעניין – פולקסווגן ג'טה נקראת בשווקים שונים בעולם בשמות שונים, כגון אטלנטיק, פוקס, ונטו, סיטי ג'טה, GLI, קלאסיקו, וויאג', סאגיטר בסין וגם בשם בורה בו שווקה בישראל מספר שנים.
 

מידות

מידותיה של פולקסווגן ג'טה החדשה גדלו כמעט בכל תחום, זאת הודות לשימוש בפלטפורמה החדשה. האורך הכללי צמח ב-4.3 ס"מ ועומד על 470.2 ס"מ, הרוחב צמח ב-2.1 ס"מ ועומד על 179.9 ס"מ, הגובה צמח ב-0.6 ס"מ ועומד על 145.9 ס"מ ובסיס הגלגלים צמח ב-3.5 ס"מ ועומד על 268.6 ס"מ. לדברי פולקסווגן, כתוצאה מכך מרווח הראש והברכיים שופרו כמו גם מרווח הכתפיים מאחור. נפח תא המטען נותר ללא שינוי ועומד על 510 ליטר.
 

מנוע וביצועים

פולקסווגן ג'טה החדשה תציע את מנוע הטורבו-בנזין בנפח 1.4 ליטר, עם הספק של 150 כ"ס ומומנט של 25.4 קג"מ מ-1500 סל"ד. הפעם גרסת הבסיס תציע תיבת הילוכים ידנית בעלת 6 הילוכים, אך מרמות הגימור הגבוהות יותר תוצע תיבה אוטומטית בעלת 8 הילוכים לטובת שיפור הביצועים וצריכת הדלק. פולקסווגן מציינים כי הצליחו לשפר את האוירודניאמיות ב-10% ומקדם הגרר עומד כעת על 0.27 Cd.

פולקסווגן גטה - אחור
 

אבזור ובטיחות

פולקסווגן ג'טה החדשה תציע את לוח השעונים הדיגיטלי, "וירטואל קוקפיט" (כפי שגם הוצג בפולו החדשה). לוח המחוונים הזה הוא למעשה מסך בגודל 10.2 אינץ', המסונכרן גם עם מערכת המולטימדיה של הרכב וניתן להציג בו נתונים על-פי בחירת הנהג. מערכת המולטימדיה בג'טה החדשה מוכרת כבר מדגמי הקונצרן המשווקים בישראל והיא מאפשרת קישוריות בלוטות' כמו גם אנדרואיד-אוטו ואפל-קארפליי. בארה"ב תוצע הג'טה עם מערכת קול בעלת הספק של 400 וואט מתוצרת Beats. בנוסף יוצעו גם תאורת לד מלאה ותאורת אווירה בפנים הרכב.
 
פולקסווגן ג'טה תשווק בארה"ב ב-4 רמות גימור (S, SE, SEL, SEL Premium), כאשר כבר מרמת הגימור SE תצוייד הג'טה במערכות בטיחות מתקדמות כגון התראת התנגשות, בלימה אוטונומית והתראת רכב בשטח מת. בנוסף יוצעו מערכות נוספות כגון בקרת שיוט אדפטיבית, התרעת סטייה מנתיב עם היגוי אקטיבי, התרעת תנועה חוצה מאחור ומעבר אוטומטי לאורות גבוהים.
 
בפולקסווגן מצינים כי העיצוב החיצוני הוא "דמוי קופה", עם קיצור הסרח העודף הקדמי והארכת האחורי, בעוד חלקו הפנימי של הרכב קיבל חומרים באיכות גבוהה יותר, מחזיקי כוסות עם אפשרות הצבת טאבלט ביניהם ותכנון מחדש למושבים הקדמיים, אשר בחלק מהדגמים יציעו גם חימום ואוורור.

פולקסווגן גטה - פנים
 
בשלב זה עדיין לא התקבל עדכון מהיבואנית, צ'מפיון מוטורס, לגבי הגעתה של הג'טה החדשה לישראל.
 
 
לדגמי פולקסווגן בישראל – פולקסווגן
 
למאמר זה התפרסמו 1 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. דומה מאד לפיאט טיפו (לת)  

icar the best,17.01.2018
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים