סקודה תציג בקרוב ספורטיבית חדשה

סקודה ויז'ן RS


לקראת תערוכת פריז חושפת סקודה איורים ראשוניים של משפחתית קומפקטית חדשה, תחת השם "סקודה ויז'ן RS"מאת נועם ריין
 
האם אנחנו בדרך לפגוש בגרסת האצ'בק לאוקטביה? האם זו משפחתית חדשה לגמרי, שתתחרה בסיאט לאון ופולקסווגן גולף? ואולי זהו בכלל דגם ספורט יעודי, שיתחרה בתת המותג החדש "קופרה" מבית סיאט?


 
מכונית הקונספט החדשה של סקודה, שנחשפה בשלב זה באיורים ראשוניים בלבד, מספקת הרבה יותר סימני שאלה מאשר תשובות ברורות. בינתיים, מה שכבר ידוע זה שמדובר במכונית ספורט שתישא את צמד האותיות RS, ראשי תיבות של "ראלי ספורט". שילוב האותיות הזה הופיע לראשונה בסקודה בשנת 1974, אז הציגה היצרנית הצ'כית דגמי ספורט יעודיים למירוצי הראלי; מאז שנת 2000 משמש השם RS לסימול גרסאות הספורט של דגמי סקודה השגרתיים.
 

סקודה ויז'ן RS, כך נקראת מכונית הקונספט החדשה, תהיה במימדים של משפחתית קומפקטית: האורך הוא 435.6 ס"מ - שהם 10 ס"מ יותר מגולף, אבל 30 פחות מאוקטביה; הרוחב הוא 181 ס"מ, כמו משפחתית ממוצעת, ובסיס הגלגלים עומד על 265 ס"מ, גם כן בין הגולף לאוקטביה. מימד הגובה עומד על 143.1 ס"מ.

סקודה ויז'ן RS
 
בסקודה כמובן לא מפרסמים עדיין פרטים על ביצועים - לא שזה משנה הרבה כשמדובר במכונית קונספט. אבל מבט בתמונות מגלה כי ישנם קווים רבים שמוכרים מדגמי סקודה האחרונים כמו הקארוק והקודיאק, אך לצד זאת ישנם מאפייני עיצוב חדשים רבים - כמו למשל פנסי החזית המחודדים, הגריל הדו-קומתי הגדול ודלת תא המטען האלכסונית. בסקודה מצהירים כי "הושקע תכנון רב באווירודינמיקה", מה שמתבטא בין היתר בדיפיוזר האחורי ובספוילר שעל הגג.
 
סקודה ויז'ן RS תוצג לקהל בתערוכת הרכב של פריז בחודש אוקטובר הקרוב, לציון 117 שנים של ספורט מוטורי עבור סקודה. אנחנו מניחים שאז גם יתבהרו חלק מהשאלות שהמכונית הזו העלתה.

 
לדגמי סקודה בישראל - סקודה
 
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים