סקודה קודיאק - שמו של הקרוסאובר הגדול מקבל אישורסקודה מאשרת רשמית כי שמו של הג'יפון הגדול החדש שלה יהיה סקודה קודיאק, וגם שהוא יהיה "חזק כמו דוב"מאת פבל צ'רניצקי

אם להגיד את האמת, הגיע הזמן. במשך השנתיים האחרונות (אם לא יותר) כל עולם הרכב משחק בניחושים באשר לשמו של רכב הפנאי החדש של סקודה. השם המוביל היה סנואומן - איש שלג, כמחווה ליטי, אך עלו וירדו עוד רבים וטובים. כעת אחרי שנחשף כקונספט תחת השם וויז'ן S, מודיעים הצ'כים כי שמו הרשמי של הג'יפון הגדול העתידי יהיה קודיאק - על שם הדוב שחי בסביבה העוינת של הפינה הדרומית של אלסקה.

סקודה וויז'ן S

בניגוד לצורת הכתיב המקורית של שם הדוב - Kodiak, סקודה בוחרת לכתוב את שמו של הרכב בצורה שונה מעט - Kodiaq. המטרה היא לכבד את הדרך בה נכתב שמו של הדוב בידיי אנשי האלוטיק החיים הסביבה - Tak uka 'aq. ובו בזמן, כמובן, להקל מאוד על מי שמנסה למצוא את אתר האינטרנט של הרכב מבלי לסנן מאות דפים ותמונות של דובים.


בהודעתה לעיתונות, נראה שהעומדים מאחורי השם דווקא השקיעו לא מעט מחקר. הם מציינים כי מאחורי הצמדת השם קודיאק לג'יפון עומדות כמה תכונות אופי של הדוב - ושל המכונית - שהופכים אותם לדומים למדי. למשל, דובי הקודיאק, למרות היותם זן הדובים השני בגודלו בעולם (שניים רק לדוב הקוטב), ובין הטורפים היבשתיים הגדולים בכלל, הם מנהלים חיים חברתיים ואפילו חולקים נקודות ציד סלמון עם דובים אחרים - וכך הם מצליחים לפתח שיטות ציד שהן פשוטות ויעילות, כמאמר הסלוגן של סקודה - Simply Clever.

סקודה קודיאק

סקודה אינה חושפת פרטים רבים על הקודיאק. היא מסתפקת בציון אורכו שצפוי להיות 470 ס"מ, ובעובדה שהוא יכיל שבעה מושבים. היצרנית פרסמה גם תמונה עם הכיתוב 4X4 וציינה כי היא תשיק את הקודיאק יחד עם המוטו "גלו אדמות חדשות". האם זהו רמז ליכולות אמיתיות של הרכב לרדת מהכביש הסלול? אולי. למרות שכבר ראינו לא פעם יצרניות המקשרות אמירות "שטח" עם רכבים שאין בינם ובין סלעים דבר וחצי דבר. 

סקודה קודיאק

סקודה קודיאק צפוי להיחשף במלואו במהלך המחצית השניה של 2016, וסקודה מבטיחה תחילת שיווק בישראל בתחילת השנה הבאה. 


לדגמי סקודה בישראל - סקודה
למאמר זה התפרסמו 0 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים