סקודה מסבירה: כך תישמרו מפני הקורונה ברכב

סקודה חיטוי הרכב


בימים אלו הדבר החשוב ביותר הוא פשוט להישאר בבית. ומה אם חייבים לנסוע? סקודה מנדבת כמה עצות חשובותמאת מערכת iCar
 
בימים בהם נגיף הקורונה מתפשט, כל שירותי הבריאות בעולם ממליצים לאזרחים פשוט להישאר בבתיהם. אם בכל זאת חייבים לנסוע למקום העבודה, לסופרמרקט, לבית המרקחת או למקום חיוני אחר - מומלץ לעשות זאת באמצעות הרכב הפרטי ולא בתחבורה ציבורית כמובן.
 
"חשוב לזכור כי גם מכונית היא סוג של יחידת בידוד ניידת המאפשרת למזער את המגע עם זרים", מסבירה ד"ר יאנה פארמובה, הרופאה הראשית של סקודה. "עם זאת, נסיעה ברכב אינה נטולת סיכונים".

סקודה קורונה
 
אם בכל זאת חייבים לנסוע ברכב, בסקודה ממליצים לעשות זאת לבד וללא נוסעים נוספים. במידה וחייבים לצרף אחרים לנסיעה, מומלץ להשתמש במסכות הגנה ולוודא כי יש ברשותנו את פרטי הקשר של הנוסעים האחרים כך שנוכל ליידע אותם במידה וחלילה נדבקנו בנגיף.
 

ומהיכן משיגים מסכות הגנה? בסקודה מפתיעים ואומרים כי ברבים מכלי הרכב האירופאיים יש מסכות הגנה בתוך ערכות העזרה הראשונה שברכבים, שכן בחלק ממדינות אירופה המסכות נחשבו כציוד תקני לרכב. מסיכת בד פשוטה לא אמורה להגן על הלובש מפני הנגיף, אך היא מפחיתה באופן משמעותי את הסיכון של הלובש להדביק אחרים. 
 
"יש לחטא את כל המשטחים שנוגעים בהם ברכב לפני ואחרי הנסיעה, במיוחד כשנוסעים עם אדם נוסף", אומרת ד"ר פארמובה. 
 
החלקים שחשוב לחטא ברכב, מסבירים בסקודה, הם כל אותם מקומות שנוגעים בהם באופן תדיר. ההגה, ידית ההילוכים, בלם היד, ידיות הדלתות ופקדי מערכת השמע הם המקומות החשובים ביותר לחיטוי, אך חשוב לחטא גם את מנופי המגבים, האיתות ובקרת השיוט, משענות היד, ידיות הדלתות מבפנים ומבחוץ וידית תא המטען. "עקרונות אלו חשובים במיוחד עבור נהגי מוניות", מסבירה ד"ר פארמובה.

מזגן סקודה
 
את הרכב מומלץ לחטא בחומרי ניקוי ביתיים, כאלו שמכילים 70% אלכוהול לפחות, אך יש להיזהר שלא להספיג את הריפודים בנוזלי החיטוי. בסקודה מדגישים כי אלכוהול לא אמור לפגוע בריפודי עור או דמויי עור, אך קרצוף אינסטיבי עלול לפגוע בצבע של הדיפונים. לאחר הניקוי מומלץ לטפל בריפודי עור באמצעות חומרי הגנה יעודיים לעור.
 
בנוסף ממליצה ד"ר פארמובה לאוורר את המכונית ביסודיות לאחר הניקוי וכן לנקות את יחידת המיזוג. "בימים אלו מומלץ שלא להגיע למרכזי השירות אם לא חייבים, אך ניתן לרכוש באינטרנט תרסיסים מיוחדים לניקוי מערכות המיזוג ברכב".
 
בתחנת הדלק מומלץ לבחור במסלולי השירות העצמי על מנת לצמצם את המגע עם צוות התחנה. לאחד התדלוק יש לשטוף את הידיים עם סבון או לפחות לחטא אותן באמצעות אלכוג'ל. מומלץ לשלם באמצעים נטולי מגע - למשל אפליקציות, כאשר ניתן. מומלץ למלא את המיכל עד סופו כדי לצמצם את כמות הביקורים בתחנות הדלק.
 
 
למאמר זה התפרסמו 4 תגובות.
הוספת תגובה
הוספת תגובה
כותרת:
שם:
תגובה:


1. שכחו להוסיף שהעיקר אל תשכחו את סקודה,פרסומת מצויינת כמה קיבלו על זה  ץ

דוד,24.03.2020

2. נותן ערך  לא רואה שום פסול בכל כתבה שמביאה ערך בזמן הזה. אפש...

יוני,25.03.2020

3. נו באמת, מי יתחיל לחטא ידיות איתות  חיים בסרט

נחום,25.03.2020

4. חיטוי מוירוסים ועובש לפנים הרכב   ממליץ בתקופה ומגפה של וירוס הקור ומה שיושב היטב ע...

ערן,26.03.2020
ייעוץ מקצועי לפני קניית רכב 072-33-44-806
רכב חדש יד שניה

או:

מדורים מדריכים